جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی اکبر خلیلی نژاد

فرازی از وصیت نامه:
شهید علی اکبر خلیلی نژاد

مردم هم اكنون ما در زمان نه جنگ و نه صلح قرار داريم خوبست كه آمادگي خود را حفظ كنيم و از مكر دشمن آسوده نباشيم. الهي اكنون اراده تو بر اين قرار گرفته كه اين انقلاب را حمايت كني و آن را زمينه‌‌ساز حضور جهت قرار دهي ما را توفيق ده كه از رهبري هاي آيت‌‌ا… خامنه اي حفظ الله بهره مند گرديم و او را كه به حق اين مقام شايسته اوست براي ملت مسلمان حفظ بفرما.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علی اکبر خلیلی نژاد
نام پدر :محمد
تاریخ تولد :۱۳۴۲/۰۴/۰۱ 
محل تولد :تهران
شغل :دانشجو
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۳۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۷۳/۰۷/۱۷
محل شهادت :بیمارستان ساسان ( کرج )
نام عملیات :پشت جبهه
موضوع شهادت :پشت جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به کمر 1360/6/13 در بستان مجروح و قطع نخاع

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان 
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علی اکبر خلیلی نژاد فرزند محمد در تاریخ ۱۳۴۲/۰۴/۰۱ در شهرستان تهران دیده به جهان گشود. پدرش انسانی شریف و زحمتکش و کارمند بازنشسته ی کارخانه ای در کرج بود. علی اکبر دوران کودکی خویش را در تهران پشت سرگذاشت و در آنجا وارد دبستان شد. بعد از گذراندن دوران ابتدائی و راهنمایی وارد مقطع متوسطه شد.

او علاقه ی زیادی به تحصیل داشت و در کنار درس و تحصیل در انجمن اسلامی دبیرستان فعالیت داشت. بعدازگرفتن مدرک دیپلم ازدواج کرد وت شکیل خانواده داد و حاصل این ازدواج یک فرزند می باشد که از او به یادگار مانده است.

شهید خلیلی نژاد که جوانی متدین معتقد بود با شروع جنگ راهی جبهه ی نبرد حق علیه باطل شد تا او نیز در حمایت و پاسداری ازملت شریف و بی پناه ایران و کشورش سهمی داشته باشد و به وظیفه خویش جامعه ی عمل بپوشاند . او در تاریخ ۱۳۶۰/۰۶/۱۳ در منطقه بستان در اثر اصابت ترکش قطع نخاع شد. بعد از این حادثه به همراه خانواده به دامغان نقل مکان کرده و در آنجا ساکن شدند .

به دلیل علاقه ی زیاد به امرتحصیل او با اراده و عزمی راسخ تصمیم گرفت ادامه تحصیل دهد و با شرکت درآزمون ورودی دانشگاه در رشته ی حقوق دانشگاه تهران پذیرفته شد و دراین رشته مشغول به تحصیل شد.

او در حالی که دانشجوی سال چهارم بود در تاریخ ۱۳۷۳/۰۷/۱۴  در مسیر جاده ی بهشت زهرا دچار سانحه ی تصادف شد و به بیمارستان ساسان منتقل شد و سرانجام در تاریخ ۱۳۷۳/۰۷/۱۷  به ندای حق لبیک گفت و به جمع یاران سفر کرده ی خویش پیوست. پیکر پاکش در گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده شد.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم ا.. الرحمن الرحيم

انا لله وانا اليه راجعون. وكل من عليها فان ويبقي وجه ربك ذي الجلال والاكرام

با عرض سلام ودرود به محضر آقا امام زمان(عج) و عرض تسليت به مناسبت فقدان نايب گرانقدرش كه قلب تمامي مسلمانان در غم از دست دادن آن عزيز لب ريز از خون گشت. پروردگارا به ملت داغدار ايران توفيق ده كه بتوانند راه آن بيمار حق را ادامه دهند و اين انقلاب را بدست صاحب آن برسانند.

ما عزيزي را از دست داديم كه تمام زندگي خود را وقف اسلام كرده‌‌بود. آري او هفتاد سال ما را بر شانه‌‌هاي زحمتي خود رهبري كرد. او با حرير دستانش بلور اشك‌‌هايش نسيم دم روح الهيش بر زحمت‌‌هاي دل ما مرهم بود او كه رفت همه‌‌چيز و همه‌‌كس خود را بي‌‌كس و تنها ديدند او رفت و با رفتن او ديگر نه رودها سرود مي‌‌خوانند نه كودها شكوه دارند ونه باغ‌‌ها چراغ دارند.

علي الدنيا بعدك العفا. ای عزيز!  باور كن ما در غمت مانند كودكان پدر مرده بوديم آخر كودك ده ساله چگونه بي‌‌پدري را تحمل كند.

اوكه بايد سال‌‌هاي سال تنها و بدون پدر اين راه پر پيچ و خم را طي كند.

اي واعظ شهر وقتي فكر مي‌‌كنم كه ديگر در آن حسينيه نمي‌‌آيي و ما را با نفس گرمت آرامش نمي‌‌دهي مرگ مشتاقانه مي‌‌طلبم .

اي پير دگر نخواهمت ديد

                        اين مرگ تو نيست كار خردي

من همسفر تو بودم آخر

                      اين دفعه چرا مرا نبردي

و كه بارها در غم از دست دادن فرزندان انقلاب به سوگ نشست اين بار تمامي ملت مسلمان جهان را در غم خود بر سوگ نشاند.

او كه با قلب مطمئن به سوي محبوب خود رفت ما را با قلبي محزون تنها گذاشت. او  به عرش رفت و هم‌‌نشين پيامبران شد و ما را تنها گذاشت .

     دوش بر عرش مسيحا رفته‌‌اي             جان شيرين از چه بي ما رفته‌‌اي

او همانند جد بزرگوارش هجرت از ديار كفر وظلم را برگزيد و بعد از چندي برگشت و آن را از بتان پاك نمود.

همانند علي (ع) مدتي خانه‌‌نشين گشت اما در همان حين نمي‌‌گذاشت حكمي از احكام الهي ضايع شود و بعد از رسيدن به حكومت با ناكثين و مارقين و قاسطين به جنگ پرداخت همانند حسن(ع) تن به صلح داد صلحي كه در آن بقا اسلام را خواستار بود و در اين راه از آبروي خود مايه گذاشت همانند حسين(ع) با فاسقي به جنگ پرداخت كه به حدود اسلام تجاوز كرده بود و در آن هنگام بود كه همه چيز به دو پاره شد گروهي حسيني وگرنه يزيدي بودند طنين صداي او اسلاميان را بيدار كرد يزيدان را به لرزه در آورد و اينك ما مانديم و راهي كه او به ما نمايانده و در اين راه هادياني قرار داده كه بايد بدانها تمسك جوئيم.

الهي توفيق ده راه او را ادامه دهيم و موجب خشنودي تو و او را فراهم كنيم. الهي ما بندگان همانند آن پيرو مرشد دستگير و راهنما باش كه ما بي تو آني نتوانيم به راه تو باشيم.

مردم هم اكنون ما در زمان نه جنگ و نه صلح قرار داريم خوبست كه آمادگي خود را حفظ كنيم و از مكر دشمن آسوده نباشيم. الهي اكنون اراده تو بر اين قرار گرفته كه اين انقلاب را حمايت كني و آن را زمينه‌‌ساز حضور جهت قرار دهي ما را توفيق ده كه از رهبري هاي آيت‌‌ا… خامنه اي حفظ الله بهره مند گرديم و او را كه به حق اين مقام شايسته اوست براي ملت مسلمان حفظ بفرما.

خدايا كساني كه آگاهند به اسلام و مسلمين ضربه مي‌‌زنند خوار و ذليل و نيست و نابود بفرما.

در پايان اين وصيت‌‌نامه از همه ملت ايران مي‌‌خواهم كه دست ياري مسئولين كه در راه اسلام خدمت مي‌‌كنند نداريد چون اين‌‌كار باعث نااميدي استكبار جهاني مي‌‌گردد و باعث مي‌‌شود كه با تبليغات خود نتواند به اهداف خويش برسند.

 چند وصيت دارم كه مي‌‌خواهم بدانها عمل شود. از كتاب‌‌هايم را به تكيه ابوالفضل(ع) دهيد و وقف آن‌‌جا كنيد . يك سال نماز و دو ماه روزه بدهيد برايم بخوانند و بگيرند.

اميدست كه بتوانيم خشنودي امام زمان ورهبر فقيدمان را فراهم بسازيم.

ان‌‌شاالله (الحمدا.. الذي هدانا لهذا وما كنا لنهتدي لو لا ان هداناا... )

والسلام و عليكم ورحمه ا... وبركاته

علي اكبر خليل نژادي 1367/04/17

یک دیدگاه برای “شهید علی اکبر خلیلی نژاد”

  1. گنج گفت:

    […] ۴۰ . شهید علی اکبر خلیلی نژاد | ستارگان پرفروغ‎زندگی نامه شهید. “بسم رب الشهداءوالصدیقین”. شهید علی اکبر خلیلی نژاد فرزند محمد در تاریخ ۱۳۴۲/۰۴/۰۱ در شهرستان تهران دیده به جهان گشود. پدرش انسانی شریف و …Searches related to زندگی نامه شهید علی خلیلی […]

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.