جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید مصطفی سمیعی زاده

فرازی از وصیت نامه:
شهید مصطفی  سمیعی زاده

سفارشم به تمام برادران و خویشاوندانم اینست که فقط مطیع فرامین این رهبر عزیز که به حق خداوند بر ما منت نهاده و آن را برای راهنمایی ما فرستاده باشند، زیر ا در غیر این صورت همان‌‌طور که در قرآن آمده سخت مورد عذاب الهی قرار خواهند گرفت.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :مصطفی  سمیعی زاده
نام پدر :یداله
تاریخ تولد :۱۳۴۰/۰۹/۰۲
محل تولد :دامغان
شغل :پاسدار
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :محافظ امام جمعه
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱ /۰۱/۲۶
محل شهادت :گرمسار 
نام عملیات : 
موضوع شهادت :ترور 
نحوه شهادت :ترور توسط منافقین

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید مصطفی سمیعی زاده فرزند یدالله ،در  ۱۳۴۰/۰۹/۰۲ در شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدر او بازنشسته ارتش بود و بعد از بازنشستگی مغازه ای باز کرده بود و در آن مشغول به کار بود و از این طریق امرار معاش می کرد و دوران بازنشستگی را می گذراند. او ۴ سالش بود که به دلیل شغل پدر به کاشان منتقل شدند و تا سال دوم راهنمایی در کاشان تحصیل کرد و بعد از آن دوباره به دامغان منتقل شدند و تا مقطع سوم دبیرستان در همانجا به درسش ادامه داد.

در سال ۱۳۵۷ با اوج گیری فعالیتهای انقلابی درس را رها کرد و با عضویت در حزب فعالیتهای انقلابی خود را شروع کرد و بعد از پیروزی انقلاب ،عضو بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد تا در ادامه کارهایش در صحنه حضور داشته باشد.

در دوران دفاع مقدس،دوبار به جبهه رفت و در کنار دیگر مردان غیور اسلامی به جهاد و مجاهدت پرداخت. او در کرخه و دزفول شجاعانه جنگید و دین خود را در قبال ایران اسلامی ادا کرد ولی فعالیت هایش به همین جا ختم نشد و طی ماموریتی که در گرمسار داشت.

در پی در گیری با گروهک ها و منافقین در تاریخ ۱۳۶۱/۰۱/۲۶ به درجه ی رفیع شهادت نایل آمد.

پیکر مطهرش در فردوس رضا،گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده شد.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل‌‌الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون

در این لحظات حساس کنونی که مملکت و میهن عزیزمان مورد تجاوز ابرقدرت‌‌های شرق و غرب قرار گرفته بنا به امر و فرمان رهبر عظیم‌‌الشان‌‌مان امام‌‌خمینی وظیفه شرعی خود دانستم که در این جهاد مقدس شرکت کنم اگر در این راه ان‌‌شاءالله تعالی شهادت نصیبم شد سفارشم به پدر و مادرم عزیزم این است که مبادا ناراحت شوند زیرا تنها اتفاقی که افتاده این است که امانت را به صاحب اصلی آن یعنی خداوند متعال پس داده‌‌اند و این همان مصداق صحیحی آیه (انا لله و انا الیه راجعون) می‌‌باشد و در ضمن بر روی سنگ قبرم کلمه ناکام و یا هر کلمه‌‌ای به این مفهوم نوشته‌‌نشود زیرا کلمه شهادت عین سعادت و کام من بوده که به آن رسیدم و سفارشم به تمام برادران و خویشاوندانم اینست که فقط مطیع فرامین این رهبر عزیز که به حق خداوند بر ما منت نهاده و آن را برای راهنمایی ما فرستاده باشند، زیر ا در غیر این صورت همان‌‌طور که در قرآن آمده سخت مورد عذاب الهی قرار خواهند گرفت. این مکتوبه را با ذکر یک آیه از قرآن کریم به پایان می‌‌رسانم:

«جاءالحق و زهق الباطل ان الباطل کان زهوقا» به امید روزی که جماهیر اسلامی در سرتاسر دنیا گسترش پیدا کند.

والسلام علیکم و رحمه‌‌الله و برکاته

یک دیدگاه برای “شهید مصطفی سمیعی زاده”

  1. نا شناس غریب گفت:

    شهیدی با این همه افتخار و جوان مردانگی چرا ما نباید یکبار نام او یا عکس او را دیده باشیم

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.