جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید یدالله عدالت نور

فرازی از وصیت نامه:
شهید یدالله عدالت نور

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :یدالله عدالت نور
نام پدر :عباس
تاریخ تولد :۱۳۴۶/۰۵/۲۵
محل تولد :دامغان
شغل :کارگاه مکانیکی
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۹ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۲/۲۳
محل شهادت :حاج عمران
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

 

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید یدالله عدالت نور، فرزند عباس در سال ۱۳۴۶/۰۵/۲۵در شهرستان دامغان چشم به جهان گشود. پدرش از کسبه ی شریف دامغان بود و آنها به برکت روزی حلالی که پدر به خانه می آورد، زندگی نسبتاً خوبی داشتند.

شهید از همان ابتدا علاقه ی زیادی به تحصیل علم و دانش داشت او با تلاش زیاد مقاطع تحصیلی را طی می کرد و بالاخره پس از ۱۲ سال موفق شد مدرک دیپلم خود را بگیرد. بعد از پایان تحصیلات در دوره ی متوسطه، بنا به وضعیت موجود تصمیم گرفت درس را رها کند سپس برای اینکه حرفه ای را بیاموزد، در یک کارگاه مکانیکی خودرو مشغول به کار شد. او مدتی را به این کار پرداخت و دیگر تا حد زیادی در این حرفه جا افتاده بود.

اما دیگر زمان آن فرا رسیده بود که به خدمت مقدس سربازی برود و این درست مصادف بود با زمانی که مزدوران بعثی عراق در پی جنگ تحمیلی علیه کشورمان ، جنایات وحشیانه ی خود را به بالاترین حد خود رسانده بود. با بروز این شرایط ،این رادمردان ایران اسلامی بودند که از گوشه و کنار به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافتند. بنابراین شهید هم به منظور این که هموطنانش را یاری کند، برای رفتن به خدمت مقدس سربازی اقدام نمود.او از طریق لشکر ۶۴ ارتش ارومیه به منطقه ی جنگی اعزام شد.

و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۱۲/۲۳ در منطقه ی حاج عمران مورد اصابت ترکش قرار گرفت و به درجه ی رفیع شهادت نایل آمد. پیکر پاک شهید پس از تشییع در گلزار شهدای دامغان آرام گرفت.

 

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.