جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید یحیی بیناییان

فرازی از وصیت نامه:
شهید یحیی  بیناییان

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :یحیی  بیناییان
نام پدر :رجب
تاریخ تولد :۱۳۳۸/۰۱/۰۲
محل تولد :کلاته
شغل :دامدار - عشایر
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۲ سال
خانواده چند شهید :دو شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۰/۰۱/۰۲
محل شهادت :گیلان غرب 
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش خمپاره

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای کلاته رودبار

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید یحیی بیناییان در تاریخ ۱۳۳۸/۰۱/۰۲  در کلاته از توابع شهرستان دامغان به دنیا آمد. پدرش مرحوم رجب بیناییان کشاورز و یکی از اهالی شریف روستا بود و از طریق کشاورزی و زحمت کشی چرخ زندگی را به حرکت وا می داشت. کودکی یحیی در چنین خانواده ای و در فضایی معنوی و با صفا طی می شد. آن ها هم مانند اکثر مردمان کلاته خانواده ای مذهبی و پایبند بودند. از همان سنین کودکی ریشه های دین مداری و ولایت محوری در او شکل گرفت.

شهید تا کلاس یازدهم را در همان روستا پشت سر گذاشت . در آن زمان پدر به رحمت خدا رفته بود و عملاً مسئولیت سرپرستی خانواده بر دوش یحیی قرار گرفته بود . پس مجبور به ترک تحصیل شد.

در آن زمان حزب بعث به فرماندهی صدام ملعون و با حمایت شیطان بزرگ امریکا و بسیاری از قدرت های غربی کشورمان را آماج حملات نظامی ,اقتصادی و… قرار داده بودند, غافل از این که مردم ایران , از کوچک و بزرگ و زن و مرد هیچ گاه طاقت کوچکترین بی حرمتی به این خاک مقدس را نداشتند.

شهید بینائیان نیز که یکی از همین جوانان برومند و یکی از جوانان غیور این آب و خاک بود, احساس کرد که باید به نوبه ی خود در مقابل این دون صفتان کافر ایستاده و مقاومت کند.

پس او به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و از این طریق به جبهه ی نبرد حق علیه باطل اعزام شد و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۰/۰۱/۰۲ در منطقه ی گیلان غرب در نبرد با کفار بعثی و در اثر اصابت ترکش خمپاره به شهادت رسید.

    “راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.