جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید مهدی عبیری

فرازی از وصیت نامه:
شهید مهدی عبیری

اسلام در اين زمان به تمامي انسان‌‌هايي كه دين خدا را شناخته‌‌اند و به آن ايمان آورده‌‌اند نيازمند است. آيا كسي هست كه اسلام را ياري كند؟ آيا كسي هست در اين امتحان بزرگ الهي شركت كند و گام بردارد و پيروز شود و رضا و خشنودي خداوند را بخرد و به دعوت امام عزيزمان خيمني بت شكن لبيك بگويد و آزادمرد باشد و بزرگوار زندگي كند و زير بار هر گونه مذلت و خواري نرود؟

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :مهدی عبیری
نام پدر :تقی
تاریخ تولد :۱۳۴۴/۰۶/۳۰
محل تولد :روستای آستانه دامغان
شغل :کارمند آموزش و پرورش
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :فرمانده دسته پیاده
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۰/۲۵
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :کربلای ۵
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به کتف 

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :آستانه
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای آستانه

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید مهدی عبیری فرزند تقی در تاریخ ۱۳۴۴/۰۶/۳۰ در روستای آستانه از توابع شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش انسانی شریف و پر تلاش بود و به شغل کشاورزی اشتغال داشت. مهدی دوران پرشور کودکی را در روستای زیبایی که در آن متولد شده بود، سپری کرد و در آنجا وارد دبستان شد.

پس از اتمام دوره ی تحصیل ابتدایی برای ادامه ی تحصیل به دامغان آمد او با جدیت زیادی درس می خواند و به امر تحصیل بسیار علاقمند بود. او دیپلم خود را گرفت و بعد از اخذ مدرک دیپلم، تصمیم گرفت به جبهه برود و مانند دیگر رزمندگان سپاه حق ، او نیز در مقابل کشور عراقی که با بیشرمی و ناجوان مردانگی بسیاری از شهرهای ایران را هدف حملات خود قرار داده بود، بجنگد و با رشادت و دلاوری این متجاوزان را از خاک مقدس کشور بیرون کنند و به هیچ بیگانه ای اجازه ندهند چشم طمع به ایران را داشته باشد.

او از طریق بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به جبهه رفت و پس از چندین حضور دلیرانه مجروح گردید و به دلیل مجروحیت برای مدتی نتوانست به جبهه برگردد. ولی مهدی که جوانی مصمم و با اراده بود و به تحصیل نیز علاقه ی زیادی داشت،در دوران مجروحیت خود موفق شد در امتحان ورودی دانشگاه پذیرفته شود و دانشجوی تربیت معلم شود. او وقتی دومین سال تحصیل خود را در تربیت معلم می گذراند،مجددا” تصمیم گرفت به جبهه برود و باز هم به کشورش خدمت کند و به وظیفه ی خود در قبال ملت شریف ایران جامه ی عمل بپوشاند.

و سرانجام شهید عبیری بعد از بارها حضور در جبهه در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۲۵ در منطقه ی عملیاتی کربلای ۵ بر اثر اصابت ترکش به بدن از جام گوارای شهادت سیراب گردید و به صف شهدای جنگ تحمیلی پیوست. پیکر پاک او پس از تشییع در زادگاهش برای همیشه آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

ان الله يحب الذين يقاتلون في سبيله صفاً كانهم بنيان مرصوص

به درستي كه خدا آن مومنان را در صف جهاد كافران مانند سد آهنين هم‌‌دست و پايدارند بسيار دوست مي‌‌دارد.

اينجانب مهدي عبيري فرزند تقي با اعتقاد راسخ به وحدانيت خداوند متعال و فرستاده پاكش حضرت ختمي مرتبت محمد(ص) و ائمه معصومين وصيت خود را به اختصار مي‌‌نگارم. با درود بي پايان بر آقا امام زمان ارواحنا له الفداح و نايب بر حقش حضرت آيت‌‌الله العظمي امام خميني رهبر مسلمين جهان و ياور مظلومان و با درود و سلام بر تمامي شهدايي كه با نثار خون پاكشان اسلام عزيز را زنده و پاينده نگاه داشتند.

و با درود و سلام به آن مسلماناني كه در راه خداوند متعال از مال و جان و فرزندان خود گذشتند و پا روي هرگونه خود محوري و خودخواهي و راحت‌‌طلبي خود گذاشتند و به وظيفه بندگي خود عمل كردند و مي‌‌كنند و در نتيجه رضاي خداوند متعال را مي‌‌خرند. و درود خداوند بر كساني كه پيرو خط ولي فقيه امام عزيز خميني كبير هستند و در راه دينداري صابر و شكرگزار هستند و در مقابل ابرقدرت‌‌هاي شرقي و غربي و كفر جهاني ثابت قدم مانده و مي‌‌مانند و اين انقلاب اسلامي را به صاحب اصلي‌‌اش يعني امام زمان مي‌‌دهند، تا اين‌‌كه حكومت عدل جهاني در جهان مستقر بشود.

اسلام در اين زمان به تمامي انسان‌‌هايي كه دين خدا را شناخته‌‌اند و به آن ايمان آورده‌‌اند نيازمند است.  آيا كسي هست كه اسلام را ياري كند؟ آيا كسي هست در اين امتحان بزرگ الهي شركت كند و گام بردارد و پيروز شود و رضا و خشنودي خداوند را بخرد و به دعوت امام عزيزمان خيمني بت شكن لبيك بگويد و آزادمرد باشد و بزرگوار زندگي كند و زير بار هر گونه مذلت و خواري نرود؟

به حمدالله ملت عزيزمان به پيروي از حضرت امام خميني روحي له الفداح اين حركت حسيني را انتخاب كرده‌‌اند و در اين راه ثابت قدم مانده‌‌اند و پيام قرآن را  مي‌‌روند تا به گوش تمامي ملت‌‌هاي جهان برسانند و پرچم پر افتخار لا اله الا الله و محمد رسول الله را بر سرتاسر جهان برافراشته كنند. و خوشا به حال آن كساني كه در اين راه جان خودشان را فداي اسلام عزيز كرده و مي‌‌كنند و در ازاي آن لقاءالله را  مي‌‌خرند.

و چه افتخاري از اين بالاتر كه انسان به محبوب خود مي‌‌پيوندد. (يعني به آن كسي كه هستيش از اوست) و چه افتخاري از اين بالاتر كه خداوند راضي مي شود از بنده‌‌اش. وصيتم به پدر گراميم اين است كه پدر جان خداوند را شكر كن و صابر باش و بدان كه خداوند شما را مورد لطف و عنايت خود قرار داده است و از شماها مي‌‌خواهم كه به بزرگواري زندگي خودتان را ادامه بدهيد و فرزندان نيكو تحويل جامعه اسلامي بدهيد و در آخر از شما مي‌‌خواهم كه اگر حرف بدي از من شنيديد به بزرگي خودت مرا ببخش و وصيتم به مادر مهربانم اين است كه خداوند را شكر كن كه فرزندت در راه خدا سفر كرده و هرگز براي من ناراحتي نكنيد زيرا جاي من خوب است و صبر را پيشه خود كن كه خداوند با صابران است وصيتم به خواهرانم اين است كه پاكدامني خودتان را داشته باشيد و براي ديگران الگو باشيد و پيام من به امت مسلمان اين است كه امام عزيز را تنها نگذاريد تا اين‌‌كه به سعادت دنيا و آخرت نايل شويد و در نمازهاي جمعه و جماعات شركت كنيد و از حافظان نظام جمهوري اسلامي باشيد زيرا براي اين‌‌كه به پاي اين انقلاب بهترين عزيزان را ما از دست داديم تا اين‌‌كه اين نعمت عظمي نصيب ما شد.

و در پايان از همه كساني كه موجب اذيت و آزار آن‌‌ها شدم مي‌‌خواهم كه مرا ببخشند و در ضمن بدن مرا در هر كجا كه مورد صلاح پدر و مادرم بود دفن نمايند. و وصيتم به برادران كوچكم اين است كه راه مرا ادامه بدهيد و پيرو امام باشيد و تقوا را پيشه خود سازيد.

مهدي عبيري 1364/12/27

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE