جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید مهدی شیخ الاسلامی

فرازی از وصیت نامه:
شهید مهدی  شیخ الاسلامی

از همین جا به این امت بزرگ و عزم آهنین سفارشی می‌کنم که اگر آنروز امت کوفه رهبرشان را تنها گذاردند، نگذارید که نائب امام زمان - (عج) تنها بماند که براستی خود را در مقابل خون شهیدان مسئول می‌دانیم اگر بگذاریم این اسلام و این خون شهیدان زیر پا گذارده شود. 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :مهدی  شیخ الاسلامی
نام پدر :محمود 
تاریخ تولد :۱۳۵۰/۰۳/۰۲
محل تولد :دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :فرمانده دسته پیاده
سن :۱۶ سال
خانواده چند شهید :دو شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۰۴/۲۹
محل شهادت :جزیره مجنون
نام عملیات :تک جنوبی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت تیر به شکم و سر و پهلو

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید مهدی شیخ الاسلامی، فرزند محمود، در ۱۳۵۰/۰۳/۰۲ در شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش انسانی شریف و زحمتکش بود و در شرکت ذوب آهن کار می کرد و چرخه ی زندگی را می چرخاند. مهدی دوران کودکی اش را در زادگاهش گذراند و در هفت سالگی وارد دبستان شد. پس از پایان دوره ی ابتدایی،وارد مقطع راهنمایی شده و درس خود را تا اول دبیرستان ادامه دادو بعد از آن تصمیم گرفت در مدرسه ی بزرگتری شرکت کند.

در آن سال ها کشورعزیزمان ایران درگیر جنگی نابرابر و ناجوانمردانه بود که کشور عراق علیه ما شروع کرده و در پی اسن اقدام بسیاری از هموطنانمان به خاک و خون کشیده شدند.

در این جنگ چندین کشور که جزء مدعیان حقوق بشر بودند،از ارتش عراق حمایت می کردند و تسلیحات پیشرفته ی روز دنیا را در اختیار آنها می گذاشتند. وقتی ملت غیور ایران، این اوضاع را دیدند همه از بزرگ و کوچک به پا خواستند تا این دشمن متجاوز را از کشور بیرون کنند و آنها را سر جای خود بنشانند.

شهید شیخ الاسلامی نیز که جزءهمین نوجوانان غیور ایران اسلامی بود،به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمده و از سوی این ارگان رهسپار جبهه های نبرد حق علیه باطل شد. او به منطقه ی جنوب کشور اعزام گردید و در آنجا دلاورانه و جان بر کف در برابر دشمنان کوردل  می جنگید و با یاری همین دلاوران و سربازان رشید کشورمان بود که در طول هشت سال دفاع مقدس،دشمن موفق نشد حتی یک وجب از خاک ایران را غصب کند.

و سر انجام در تاریخ ۱۳۶۶/۰۴/۲۹ در جزیره ی مجنون بود که شهید شیخ الاسلامی بر اثر اصابت تیر به شکم، سر و پهلو به درجه ی رفیع شهادت نایل گردید و از این جام گوارا و شیرین نوشید. پیکر پاک مهدی پس از چند سال «یعنی باقی مانده ای از جسم مطهرش» انتظار پیدا شد و در گلزار شهدای فردوس رضا آرام گرفت.

   “راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

«بسم الله الرحمن الرحیم»

«و قاتلوا هم حتی لا تکون و فتنه» «و بجنگید تا رفع فتنه»

با عرض سلام و درود خدمت آقا امام زمان (عج) و نائب بر حقش رهبر کبیر انقلاب این قلب تپندۀ انقلاب و این نور چشم مظلومین و خار چشم کافرین و ظالمین جهان و با عرض سلام خدمت شهدا این عاشقان آقا اباعبدا... و رهروان خط سرخ و قیام عاشورای مولا و با سلام بر خانواده های گرامی آن‌ها که با فرستادن فرزندان خود توانستند شفیعی برای خود در آخرت داشته باشند و بالاخره سلام بر امت حزب ا... این ملت همیشه در صحنه و این ملتی که با دادن عزیزان خود به جبهه‌ها درخت این انقلاب را تقویت و آبیاری می‌کند.

من حقیر از همین جا به این امت بزرگ و عزم آهنین سفارشی می‌کنم که اگر آنروز امت کوفه رهبرشان را تنها گذاردند، نگذارید که نائب امام زمان - (عج) تنها بماند. همیشه جبهه‌ها را گرم نگاه دارید و نگذارید که رزمندگان ما در طول خطوط خسته شوند. که براستی خود را در مقابل خون شهیدان مسئول می‌دانیم اگر بگذاریم این اسلام و این خون شهیدان زیر پا گذارده شود.

سخنی با خانوادۀ عزیزم: خانوادۀ عزیزم در هر حال و در هر جا دعا به جان امام را فراموش نکنید که هر چه داریم به برکت وجود اوست. از شهادت فرزند حقیرتان افسرده نشوید و هرگز غم و غصه را به دل راه ندهید. کاری نکنید دشمنان خوشحال شوند. که نه امام این امر را می‌پسندد و نه من حقیر.

همیشه در دعاها و نمازهای خود برای من حقیر و طول عمر امام دعا کنید. در کارهای خانه همیشه ثابت قدم باشید و نگذارید که کارها بر شما چیره شوند و جای خالی مرا احساس کنید و آنگاه ناراحت و غمگین شوید. اگر من نوعی نیستم خدا که هست و بهترین متوکل برای او باشید.

علی جان درست را خوب بخوان و مگذار مدرسه و دانشگاه ما به دست یک سری افراد فاسد بیافتد و در آینده ای نه چندان دور جامعۀ ما را تماماً به زیر فساد خود بکشند که این جامعۀ ما حاصل تلاش و خون شهیدان ما است. اگر می‌خواهید که شهیدان و امام ما را خوشحال کنید پس بکوشید تا جامعه اصلاح شود و از هر راهی که می‌توانید کمک کنید.

من وصیت خود را بر روی کاغذ می‌نویسم که الگویم نوشته است، فرمانده ام وصیت کرده است و اگر نگاهی در آن بیندازید خواهید دید که سطح ایمان و اخلاص این شهید عزیز در چه حد بوده است. البته تلاش و کوشش ایشان برای گردان و اخلاص او برای همگان آشکار است. مقداری پیرامون واجبات:

من در حدود 15 روز روزه بدهکار هستم و از شما می‌خواهم که آن را قضا کنید. و یک سال نماز بدهکار هستم باز هم از شما می‌خواهم که آن را قضا کنید. و لوازمی مانند موتور را به پدرم می‌سپارم و مقداری پول که در بانک دارم خرج خودم کنید. و در خاتمه برای آمرزش گناهانم و طول عمر امام امت و پیروزی رزمندگان اسلام در طول خطوط جبهه‌ها دعا کنید.

و السلام علیکم و رحمة ا... و برکاته

الحقیر مهدی شیخ الاسلامی 1366/04/26

«به امید پیروزی رزمندگان اسلام»

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.