جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید مهدی اردکانی

فرازی از وصیت نامه:
شهید مهدی اردکانی

همه ما بسوي الله رجعت مي كنيم و چه خوبست كه مسئوليتي را كه خداوند بر دوش ما گذاشته است و آنرا پذيرفته ايم اين بار سنگين را هر چه بهتر بر دوش بكشيم و در قبال الله و جامعه بطور كامل به انجام رسانيم.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :مهدی اردکانی
نام پدر :رضا
تاریخ تولد :۱۳۴۰/۰۷/۱۰
محل تولد :دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۰/۱۱/۲۹
محل شهادت :تنگه چزابه
نام عملیات :مولای متقیان
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش خمپاره

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید مهدی اردکانی

تصویر نامش نقش بند با نقشه‌های عاشقی و او بال و پر زنان در آغوش آقا رضا، پدرش قرار گرفت. آقا رضا در عجیب ترین هم آوایی آب و آسمان و خورشید، نامش را در سرخ‌ترین غروب پاییزی انتظار سال چهل‌ و در دهمین روز مهر ماهش، مهدی گذاشت. او که لحظه لحظه عمرش را در جاده‌های بی انتها و به هم پیوسته میهنش ایران گذرانده بود. راننده‌ای که توکل و رسیدن تا خدای آسمان و جاده‌ها در زندگی تنها باورش بود.

مهدی همراه همیشگی پدر در جاده‌های ایمان و  باور پدر قدم بر می‌داشت.

در جاده پرتلاطم انقلاب او گوی سبقت را از دوستان همراهش ربوده بود. دوره سربازی خود را در لشکر ۷۷خراسان آغاز نمود. این جوان انقلابی و با ایمان راهی جاده‌های نور و عشق و جنون شده بود و این بار چزابه او را به عمق جاده‌های آبی بیکران می‌برد. این آغازی بود برای تمام راه‌های بی انتهایش. عملیات مولای متقیان، انتظار مهدی را پس از سیصدوسی‌وپنج روز در بیست‌ونهم بهمن ماه شصت در آسمانی‌ترین جاده در آغوش خدایش جای داد.

پیکر پاکش در بهشت شهیدان شهر آرمیده است.

  “راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

به نام خداوندي كه ما را آفريد و انسانها را از نعمات خويش برخوردار ساخت و خداوندي كه بازگشت همه ما بسوي اوست . روزي ما بدنيا مي آييم و يكروز هم از دنيا خواهيم (رفت) و با سلام درود بر رهبر عاليقدر و عظيم الشأن انقلاب اسلامي و بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران امام خميني كه هدايت كننده ما انسان­هاي گمراه مي باشد. همه ما بسوي الله رجعت مي كنيم و چه خوبست كه مسئوليتي را كه خداوند بر دوش ما گذاشته است و آنرا پذيرفته ايم اين بار سنگين را هر چه بهتر بر دوش بكشيم و در قبال الله و جامعه بطور كامل به انجام رسانيم .

مرگ روزي ما را در آغوش مي كشد و روح را از بدن ما جدا خواهد كرد. هر انساني به يك نحو از اين دنيا خواهد رفت . يكي در اثر سانحه ـ ديگري در بستر بيماري و يكي هم در راه جهاد، جهاد في سبيل الله. چه با شمشير و چه با قلم و چه با زبان . جهاد در راه الله و مقابله با كفر و باطل و با هر ستمگر،كه اين گونه افراد شهيد شاهد زمان خويش مي باشند و از خون آنها ريشه اسلام و ريشه حق تنومند مي شود و ديگران را به اين روش دعوت مي كند و هر روز بر تعدادشان افزوده مي گردد امروز ملت ما در برابر كفر و باطل ايستادگي مي كند و مي جنگد و من از خداوند قادر متعال اين آرزو را دارم كه بتوانم هر چه زودتر به جبهه بروم و با كفر و كفار بجنگم . و اگر لياقت داشتم شايد در جبهه كشته شدم و كشته شدنم گامي باشد در راه الله و بسوي تكامل .

و از خداوند مي خواهم كه در بستر بيماري و يا در اثر سانحه عمر خود را بپايان نرسانم و كشته شدنم در راه الله باشد به هر صورت . و بيشتر آرزو مي كنم كه در جبهه نبرد اسلام با كفر ـ حق بر باطل و نبرد بي امان ملت ايران با دولت كفار بعث عراق با از بين بردن مزدوران عراقي كشته شوم .

اميد دارم كه شيعيان ما اسلام را ـ علي(ع) را حسين(ع)  را بشناسند و ديگران را آماده كنند . اگر ما علي (ع) را و حسين(ع)  را نشناسيم دوست علي(ع)  و حب علي (ع) و حسين(ع)  نخواهيم بود و هيچوقت علي(ع)  و حسين(ع)  را نخواهيم شناخت و نمي توانيم در راه اسلام و در راه اسلام و در راه علي(ع)  و حسين(ع)  قدم برداريم و اسلام همانطور گنگ و مسخ شده در نظر ما مردم عوام باقي خواهد مانده و اين هيچ مشكلي را حل نخواهد كرد و هرگز نمي توانيم بر عليه كفر و باطل بپا خيزيم و در راه الله قدم برداريم.

در پايان از مادر خويش مي خواهم كه اگر من لياقت كشته شدن در جبهه را داشتم هيچ ناراحت و گريان و و غم زده نباشد . و بايد خيلي خوشحال شود كه فرزند او لااقل در اثر سانحه و بيماري از دنيا نرفته است. و من افتخار مي كنم كه در جبهه با نابودي كفار كشته شوم چون من لياقت شهيد شدن را ندارم براي اينكه هنوز گناهان من بسيار است و تا پاك شدنم راه بسيار زيادي و پر پيچ و خمي را بايد طي كنم.

والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته (1360/01/01)

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.