جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید مهدی ابراهیمی ورکیانی

فرازی از وصیت نامه:
شهید مهدی  ابراهیمی ورکیانی

با یاری خداوند هرچه زودتر نابودی ابر کفرها را مشاهده خواهید کرد و خواهید دید که ابرکفرها همچون کف به پایان حیات خود می رسند و تمام انسان ها از تحت سلطه این ابرجنایت ها رها می شوند و باکشتی شناور در خون شهدا به ساحل نجات می رسیم. 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :مهدی  ابراهیمی ورکیانی
نام پدر :محمد حسین
تاریخ تولد :۱۳۴۲/۰۲/۱۰
محل تولد :روستای ورکیان دامغان
شغل :کارمند آموزش و پرورش
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۹ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۱۱/۲۰
محل شهادت :فکه
نام عملیات :والفجر مقدماتی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت تیر و ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید مهدی ابراهیمی ورکیانی

حکایت چرخش زمین ادامه داشت و ماه همچنان نظاره‌گر این چرخیدن و در این ماجرا ستاره‌ای اردیبهشتی درخششی از نو آغاز نمود در سال چهل‌ودو در آبادی ورکیان از خاندان ابراهیمی فرزند پنجم پا به عرصه وجود گذارد.

پدر خانواده، آقا محمد حسین به ادب لحظه های انتظار و ظهور، نامش را مهدی نهاد. کودکی او در ورکیان گذشت و تحصیلات ابتدایی اش هم.

مهدی دریافته بود که عبادت تنها چراغ همیشه روشن در راه خواهد بود و زندگی و تلاش بهترین مسیر برای رسیدن تا خدا. پس تحصیلاتش را تا پایان فوق دیپلم ادامه داد.

او خود چراغ راهی شد برای کودکان در راه مانده دیارش و نور دانایی نصیبشان می‌کرد. این معلم با شکوه ترین واژه‌های بندگی را در ظرف تشنه فرزندان شهر و دیار خود می‌ریخت و آنان را سرشار از حجت حق می‌نمود. از آن پس قصه مهدی شکل دیگری به خود گرفت.

جنگ شروع شده بود و لشکریان حق لباس جهاد بر تن کرده بودند. مهدی در خیل یاران خود قرار گرفت. ابتدا به جنوب و سپس در غرب و به مریوان شتافت. در عملیات فتح المبین مجروح شد.

و در نهایت بیستم بهمن ماه سال شصت‌ویک در فکه، عملیات والفجر مقدماتی آقا معلم که بارها قصه دلدادگی خود را برای شاگردانش از سر نوشته بود این بار با خون خود زیر آسمان فکه با سر نوشت «نام او را  هر نفس انگار می‌خواند دلم»

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

إِنَّ اللّهَ اشْتَرَی مِنَ الْمُؤْمِنِینَ أَنفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الجَنَّةَ

همانا خدا نیروهای بدنی و مالی مؤمنان را خریده است به بهای اینکه بهشت برای آنان باشد.

(توبه/ 110)

وصیت‌‌نامه اینجانب مهدی ابراهیمی ورکیانی:

این اعجاز بزرگ قرن و این پیروزی بی‌‌نظیر و این جمهوری اسلامی محتاج به حفظ و نگهبانی است.         (امام‌‌خمینی)

با سلام و درود بر رهبر عظیم‌‌الشأن انقلاب اسلامی که هم‌‌اکنون در پرتوی نورانی این رهبر عظیم‌‌الشأن انقلاب است که ملت اسلام به مصداق آیه شریف انا لله و انا الیه راجعون با قبول آن‌‌که از او هستیم به سوی او هجرت می‌‌نماییم و به سوی او حرکت می‌‌نماییم.

و با سلام و درود به خانواده‌‌های شهدا که شهدایی را پرورش دادند و با خون شهدا درخت اسلام را آبیاری  می‌‌نمایند. و به راستی ای امت شهید پرور در فضایی که از خون شهدا تنفس می‌‌کنیم، مدیون خون ارزشمند آنان هستیم.

هم‌‌اکنون در حال نوشتن هستم. شبی‌‌است که چند ساعتی دیگر به جبهه خط مقدم می‌‌رویم. از خداوند می‌‌خواهم تا نیتم را خالص گرداند و به او نزدیک شوم و تا زمانی‌‌که جدا هستم مرا ممیراند. خدایا گناهانم کثیر است و از تو می‌‌خواهم با عفو و بخشش خود رفتار کنی. نمی‌‌دانم چه گویم. حضرت‌‌علی (ع) با آن‌‌همه عبادت، تقوی، معصومیت می‌‌فرماید: «با عفو و بخشش خود رفتار کن.»

چه گویم؛ خدایا از تو می‌‌خواهم با شهادت در راه تو به سوی تو برگردم. و شما امت قهرمان با یاری خداوند هرچه زودتر نابودی ابرکف‌‌ها را مشاهده خواهید کرد و خواهید دید که که ابرکف‌‌ها هم‌‌چون کف به پایان حیات خود می‌‌رسند. و تمام انسان‌‌ها از تحت سلطه این ابرجنایت‌‌ها رها می‌‌شوند و با کشتی شناور در خون شهدا به ساحل نجات می‌‌رسیم،کشتی‌‌ای که ناخدای آن رهبر است.

و هنگامی به ساحل حقیقت می‌‌رسد که کوچک‌‌ترین مسامحه در اطاعت از امر رهبری ننماییم و همواره گوش به ندای رهبر باشیم و با شرکت در نمازهای جمعه گوش به توصیه‌‌هایش نماییم تا بتواینم در خط راستین اسلام، خط رهبری حرکت نماییم.

در پایان پدرم مادرم در کوتاهی‌‌هایی که کرده‌‌ام مرا ببخشید و هرگز گریه نکنید که دنیا زندگی موقت است و راهی برای آخرت است و سرانجام باید رفت. برادران و خواهرانم را، برایتان آرزوی توفیق می‌‌نمایم و امید آن دارم در راهی که می‌‌روید، گام‌‌هایتان را مستحکم بردارید. پدر عزیز و گران‌‌قدرم، مدت دو ماه نماز و یک ماه روزه به یک فرد واجد شرایط برایم قضا نمایید و 5 ریال به حمام بیرون محله‌‌امام هم بدهید.

والسلام

مهدی ابراهیمی ورکیانی

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.