جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید مهدی ابراهیمی ورکیانی

فرازی از وصیت نامه:
شهید مهدی  ابراهیمی ورکیانی

با یاری خداوند هرچه زودتر نابودی ابر کفرها را مشاهده خواهید کرد و خواهید دید که ابرکفرها همچون کف به پایان حیات خود می رسند و تمام انسان ها از تحت سلطه این ابرجنایت ها رها می شوند و باکشتی شناور در خون شهدا به ساحل نجات می رسیم. 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :مهدی  ابراهیمی ورکیانی
نام پدر :محمد حسین
تاریخ تولد :۱۳۴۲/۰۲/۱۰
محل تولد :روستای ورکیان دامغان
شغل :کارمند آموزش و پرورش
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۹ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۱۱/۲۰
محل شهادت :فکه
نام عملیات :والفجر مقدماتی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت تیر و ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید مهدی ابراهیمی ورکیانی فرزند محمدحسین در تاریخ ۱۳۴۲/۰۲/۱۰ در روستای ورکیان دامغان متولد شد . پدرش کارگر راه آهن بود و از این راه چرخ زندگی را می چرخاند. خانواده اش از لحاظ مذهبی در سطح بالایی قرار داشتند . پدر انسانی معتقد و مادرش یکی از زنان نمونه و با ایمان روستا بود. بنابراین او از اوان کودکی در یک فضای معنوی و مذهبی بزرگ شده بود.

شهید تا پایان کلاس پنجم را در روستای ورکیان گذراند و سپس برای ادامه تحصیل به شهر عزیمت نمود. او نوجوانی با اراده و مصمم بود و با تلاش و پشتکار دوره راهنمایی و دبیرستان را هم به خوبی پشت سر گذاشت و موفق به دریافت مدرک دیپلم شد.

او جوانی انقلابی بود و در روزهای انقلاب فعالیت های زیادی را از خود نشان داده بود و همانا این تلاش ها ی بی وقفه او و دیگر جوانان و زنان و مردان با ایمان این دیار بود که با رهبری هوشمندانه امام خمینی (ره) ,آن پیر فرزانه عاقبت کاخ استبداد را به هم کوبید و ارمغانی به نام جمهوری اسلامی رابه خاک مقدس ایران هدیه کرد.

بعد از گرفتن دیپلم ,بلافاصله برای ادامه تحصیل به دلایل علاقه زیادی که بر حرفه معلمی داشت به تربیت معلم سمنان رفت. و در آنجا موفق به دریافت فوق دیپلم شد,سپس به دامغان آمد و به شغل شریف معلمی مشغول شد.

با آغاز جنگ تحمیلی و تجاوز نیروهای عراق به خاک ایران این جوان رعنا واین فرزند خلف انقلاب هم برای این که تحمل این بی ادبی بی شرمانه را نداشت ,به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد. او چهار بار به جبهه اعزام شد و در مناطق عملیاتی مختلف اسلحه به دست گرفت و روبروی دشمن ایستاد.

سرانجام در۱۳۶۱/۱۱/۲۰در عملیات والفجر مقدماتی براثر  اصابت تیر و نیز ترکش خمپاره به بدنش به درجه رفیع شهادت نایل گشت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

إِنَّ اللّهَ اشْتَرَی مِنَ الْمُؤْمِنِینَ أَنفُسَهُمْ وَأَمْوَالَهُم بِأَنَّ لَهُمُ الجَنَّةَ

همانا خدا نیروهای بدنی و مالی مؤمنان را خریده است به بهای اینکه بهشت برای آنان باشد.

(توبه/ 110)

وصیت‌‌نامه اینجانب مهدی ابراهیمی ورکیانی.

این اعجاز بزرگ قرن و این پیروزی بی‌‌نظیر و این جمهوری اسلامی محتاج به حفظ و نگهبانی است.         (امام‌‌خمینی)

با سلام و درود بر رهبر عظیم‌‌الشأن انقلاب اسلامی که هم‌‌اکنون در پرتوی نورانی این رهبر عظیم‌‌الشأن انقلاب است که ملت اسلام به مصداق آیه شریف انا لله و انا الیه راجعون با قبول آن‌‌که از او هستیم به سوی او هجرت می‌‌نماییم و به سوی او حرکت می‌‌نماییم.

و با سلام و درود به خانواده‌‌های شهدا که شهدایی را پرورش دادند و با خون شهدا درخت اسلام را آبیاری  می‌‌نمایند. و به راستی ای امت شهید پرور در فضایی که از خون شهدا تنفس می‌‌کنیم، مدیون خون ارزشمند آنان هستیم.

هم‌‌اکنون در حال نوشتن هستم. شبی‌‌است که چند ساعتی دیگر به جبهه خط مقدم می‌‌رویم. از خداوند می‌‌خواهم تا نیتم را خالص گرداند و به او نزدیک شوم و تا زمانی‌‌که جدا هستم مرا ممیراند. خدایا گناهانم کثیر است و از تو می‌‌خواهم با عفو و بخشش خود رفتار کنی. نمی‌‌دانم چه گویم. حضرت‌‌علی (ع) با آن‌‌همه عبادت، تقوی، معصومیت می‌‌فرماید: «با عفو و بخشش خود رفتار کن.»

چه گویم؛ خدایا از تو می‌‌خواهم با شهادت در راه تو به سوی تو برگردم. و شما امت قهرمان با یاری خداوند هرچه زودتر نابودی ابرکف‌‌ها را مشاهده خواهید کرد و خواهید دید که که ابرکف‌‌ها هم‌‌چون کف به پایان حیات خود می‌‌رسند. و تمام انسان‌‌ها از تحت سلطه این ابرجنایت‌‌ها رها می‌‌شوند و با کشتی شناور در خون شهدا به ساحل نجات می‌‌رسیم،کشتی‌‌ای که ناخدای آن رهبر است.

و هنگامی به ساحل حقیقت می‌‌رسد که کوچک‌‌ترین مسامحه در اطاعت از امر رهبری ننماییم و همواره گوش به ندای رهبر باشیم و با شرکت در نمازهای جمعه گوش به توصیه‌‌هایش نماییم تا بتواینم در خط راستین اسلام، خط رهبری حرکت نماییم.

در پایان پدرم مادرم در کوتاهی‌‌هایی که کرده‌‌ام مرا ببخشید و هرگز گریه نکنید که دنیا زندگی موقت است و راهی برای آخرت است و سرانجام باید رفت. برادران و خواهرانم را، برایتان آرزوی توفیق می‌‌نمایم و امید آن دارم در راهی که می‌‌روید، گام‌‌هایتان را مستحکم بردارید. پدر عزیز و گران‌‌قدرم، مدت دو ماه نماز و یک ماه روزه به یک فرد واجد شرایط برایم قضا نمایید و 5 ریال به حمام بیرون محله‌‌امام هم بدهید.

والسلام

مهدی ابراهیمی ورکیانی

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE