جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمود نعمتی

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمود نعمتی

برادران و خواهرانم، کوچک‌‌تر از آنم که بخواهم نصیحت و توصیه‌‌ای به شما کنم، لکن جهت تذکر می‌‌گویم نماز- نماز با حضور قلب و اول وقت. که به فرموده رهبر کبیرمان، جنگ ما برای برپایی نماز است. اگر نماز نزد خداوند قبول شود، کلیۀ اعمالمان پذیرفته خواهد شد. پس سعی کنید آن را با شکوهی خاص و به صورت جماعت برگزار کنید. 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمود نعمتی
نام پدر :شکراله
تاریخ تولد :۱۳۴۱/۰۴/۱۰
محل تولد :دامغان 
شغل :کارمند آموزش و پرورش
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۳ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۴/۱۱/۲۱
محل شهادت :اروندرود
نام عملیات :والفجر ۸
موضوع شهادت :جبهه 
نحوه شهادت :تفحصی - اصابت تیر و ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمود نعمتی، فرزند شکراله، در تاریخ ۱۳۴۱/۰۴/۱۰ در شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش انسانی شریف و زحمتکش بود و به شغل کشاورزی مشغول بود و از این راه امرار معاش می کرد.

محمود دوران کودکی خود را در زادگاهش گذراند و بعد وارد دبستان شد او علاقه ی زیادی به درس خواندن داشت و پس از گذراندن دوره ی ابتدایی و راهنمایی و بعد از آن دبیرستان موفق به اخذ مدرک دیپلم گردید.

بعد از آن در آزمون تربیت معلم شرکت کرد و در این آزمون پذیرفته شد و پس ازگذراندن دوره ی تربیت معلم ،در غرب کشور مشغول به خدمت شد. او در شغل مقدس معلمی چندین سال در نقاط مختلف خدمت کرد و وقتی ارتش مزدور عراق به کشورمان حمله ور شد،او تصمیم گرفت در لباس دیگری به کشورش خدمت کند.

به همین منظور به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد و به عنوان یک بسیجی ، لباس رزم پوشید و به سوی جبهه های حق علیه باطل شتافت.تا این بار در عرصه ی دیگری به وظیفه ی خود در قبال کشورش و ملت شریف آن عمل کند.

او چندین بار به جبهه رفت و در کنار دیگر رزمندگان سپاه اسلام در مقابل ارتش متجاوز و اشغالگر عراق دلیرانه و جان بر کف جنگیدند و با خون خود از این مرز و بوم مقدس پاسداری کردند. او در منطقه ی عملیاتی والفجر ۸ ( اروند رود ) خدمت می کرد و سرانجام پس از خدمتی صادقانه در لباس خدمت به میهن خویش،در تاریخ ۱۳۶۴/۱۱/۲۱ به لقای پروردگار مهربانش رسید. اما پیکر مطهرش پس از سال ها انتظار به آغوش خانواده بازگشت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

ان الله یحب الذین یقاتلون فی سبیله صفاً کانهم بنیان مرصوص (4- سوره صف)

خدا آن مؤمنان را که در صف جهاد و کافران مانند سد آهنین هم‌‌دست و پایدارند بسیار دوست می‌‌دارد.

به نام خدای جان‌‌دهنده و جانم‌‌گیرنده، آن عزت‌‌بخش مؤمنان و خطرکنندۀ گمراهان. با عرض سلام و صلوات بر شایسته‌‌ترین بندگان خدا، آن هدایت‌‌گران و مشعل‌‌داران طرق نور، به خصوص بر خاتم پیامبران آن شفیع امت و پیامبر رحمت، حضرت محمد (ص) و ائمه پاک و معصوم و با سلام بر منجی عالم بشریت و زعیم توانا خمینی کبیر و با ارائه سلام به امت حزب‌‌الله و پدر و مادران شهید داده و شما والدین عزیزم:

پدر عزیزم، فرزند حقیرتان با روح و آرمان نشأت‌‌یافته از خط خونین اباعبدالله در این مسیر گام نهاده و خدا را سپاس‌‌گذرام که توفیقی به من داد تا قطرات خونم را در راه استقرار حکومت عدل الهی جاری سازم که امید است از ما قبول بفرماید.

والدینم از شهادت من ناراحت و افسرده نشوید، چرا که طبق قضای الهی همه دیر یا زود به سوی او عازم هستیم و این دنیا جز کاروان‌‌سرایی جهت تهیه توشه برای تجدید قوا نمودن و ادامه سفر دادن چیز دیگری نیست.درثانی افسردگی شما موجب خوشحالی دشمنان اسلام و انقلاب خواهد شد که این چندان با سیر تکاملی نهضت سازگار نیست و اگر خواستی اشکی برایم بریزی به یاد مصیبت‌‌های جانگداز عاشورای اباعبدالله گریه کن و در آن حال با دل شکسته و پاکت دعا برای نصرت نمایی رزمندگان و طول عمر امام عزیزمان بنما.

پدر و مادرم: اقرار دارم که فرزند شایسته و مطیعی برایتان نبودم و نتوانستم حق فرزندی را عطا نمایم لیکن بعد از آن منبع و سرچشمۀ بی‌‌نهایت لطف و کرم، شماها هستید که قلب‌‌هایتان سرشار از رحم و عطوفت است پس از لغزش‌‌هایم درگذرید و ما را حلال کنید. برادران و خواهرانم، کوچک‌‌تر از آنم که بخواهم نصیحت و توصیه‌‌ای به شما کنم، لکن جهت تذکر می‌‌گویم نماز- نماز با حضور قلب و اول وقت.

که به فرموده رهبر کبیرمان، جنگ ما برای برپایی نماز است. اگر نماز نزد خداوند قبول شود، کلیۀ اعمالمان پذیرفته خواهد شد. پس سعی کنید آن را با شکوهی خاص و به صورت جماعت برگزار کنید.

و اما ملت شهیدپرور، خودم را لایق نمی‌‌دانم در برابر امتی که مظهر اسوه و ایثار هستند با کلامی بخواهم ارائۀ وجودی کنم، ولی فقط برحسب وظیفه اشاره می‌‌کنم، که ای مردم! اگر به خاطر وفور نعمات خدا را سپاسگذاریم، اما در این دوران باید اطاعت و شکرمان از ایزد حق بیشتر باشد، چراکه این نعمت عظیم رهبری که به حق فاطمه زهرا تا ظهور حجت حق عمرش را طولانی بگرداند و این عظمت و اقتداری که پس از 14 قرن به قرآن و اسلام بازگشته و نیز سربلندی و الگوی کامل انسانیت ما در اقصی نقاط جهان، همه و همه ناشی از عنایت و سخاوت آن دریای بی‌‌کران احدیت است که مشمول این سرزمین قرار گرفته‌‌است.

خدایا ما که ما عاجز و ناتوانیم از شکر این همه بخشندگی هم‌‌وطنانم طبق گذشته کوشش کنیم به سخنان گهربار رهبر عزیزمان جامه عمل پوشانده و این پیکار بی‌‌امان سپاه حق با خصم زبون را تا محو هرگونه شرک ادامه دهیم، آری وعده خداست که وارثان اصلی زمین از آن صالحان و مؤمنان است.

بارالها تو را به حق محمد و آل محمد قسمت می‌‌دهم که اعمال و نیات ما را خالص بگردان و این کالای ناقابل جانم را به لطفت قبول بفرما. آمین یا رب العالمین

محمود نعمتی

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE