جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمود نعمتی

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمود نعمتی

برادران و خواهرانم، کوچک‌‌تر از آنم که بخواهم نصیحت و توصیه‌‌ای به شما کنم، لکن جهت تذکر می‌‌گویم نماز- نماز با حضور قلب و اول وقت. که به فرموده رهبر کبیرمان، جنگ ما برای برپایی نماز است. اگر نماز نزد خداوند قبول شود، کلیۀ اعمالمان پذیرفته خواهد شد. پس سعی کنید آن را با شکوهی خاص و به صورت جماعت برگزار کنید. 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمود نعمتی
نام پدر :شکراله
تاریخ تولد :۱۳۴۱/۰۴/۱۰
محل تولد :دامغان 
شغل :کارمند آموزش و پرورش
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۳ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۴/۱۱/۲۱
محل شهادت :اروندرود
نام عملیات :والفجر ۸
موضوع شهادت :جبهه 
نحوه شهادت :تفحصی - اصابت تیر و ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

دهم تیرماه هزاروسیصدوچهل‌‌‌ویک در خانوادۀ شکرالله نعمتی پسری به دنیا آمد که نامش را محمود گذاشتند. تحصیلاتش را تا مقطع فوق‌‌دیپلم در زادگاهش دامغان گذراند. سپس به استخدام آموزش‌‌‌وپرورش درآمد و در مدارس ابتدایی شاهرود به تدریس پرداخت.

در سال شصت‌‌‌وسه از طریق بسیج به جبهه اعزام و دویست‌‌‌وپانزده روز به‌‌‌عنوان تک‌تیرانداز به خدمت مشغول بود.سرانجام در بیست‌‌‌و‌‌‌یکم بهمن هزاروسیصدوشصت‌‌‌وچهار در منطقۀ عملیاتی والفجر ۸ مفقود شد.

دوازده سال بعد استخوان‌هایش را به‌‌‌همراه یک پیراهن به خانواده بازگرداندند. پیراهن نشانه‌ای شد تا مادر یوسفش را شناسایی کند.

باقی‌‌مانده پیکر مطهرش را در فردوس رضای دامغان به خاک سپردند.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

ان الله یحب الذین یقاتلون فی سبیله صفاً کانهم بنیان مرصوص (4- سوره صف)

خدا آن مؤمنان را که در صف جهاد و کافران مانند سد آهنین هم‌‌دست و پایدارند بسیار دوست می‌‌دارد.

 

به نام خدای جان‌‌دهنده و جانم‌‌گیرنده، آن عزت‌‌بخش مؤمنان و خطرکنندۀ گمراهان. با عرض سلام و صلوات بر شایسته‌‌ترین بندگان خدا، آن هدایت‌‌گران و مشعل‌‌داران طرق نور، به خصوص بر خاتم پیامبران آن شفیع امت و پیامبر رحمت، حضرت محمد (ص) و ائمه پاک و معصوم و با سلام بر منجی عالم بشریت و زعیم توانا خمینی کبیر و با ارائه سلام به امت حزب‌‌الله و پدر و مادران شهید داده و شما والدین عزیزم:

پدر عزیزم، فرزند حقیرتان با روح و آرمان نشأت‌‌یافته از خط خونین اباعبدالله در این مسیر گام نهاده و خدا را سپاس‌‌گذرام که توفیقی به من داد تا قطرات خونم را در راه استقرار حکومت عدل الهی جاری سازم که امید است از ما قبول بفرماید.

والدینم از شهادت من ناراحت و افسرده نشوید، چرا که طبق قضای الهی همه دیر یا زود به سوی او عازم هستیم و این دنیا جز کاروان‌‌سرایی جهت تهیه توشه برای تجدید قوا نمودن و ادامه سفر دادن چیز دیگری نیست.درثانی افسردگی شما موجب خوشحالی دشمنان اسلام و انقلاب خواهد شد که این چندان با سیر تکاملی نهضت سازگار نیست و اگر خواستی اشکی برایم بریزی به یاد مصیبت‌‌های جانگداز عاشورای اباعبدالله گریه کن و در آن حال با دل شکسته و پاکت دعا برای نصرت نمایی رزمندگان و طول عمر امام عزیزمان بنما.

پدر و مادرم: اقرار دارم که فرزند شایسته و مطیعی برایتان نبودم و نتوانستم حق فرزندی را عطا نمایم لیکن بعد از آن منبع و سرچشمۀ بی‌‌نهایت لطف و کرم، شماها هستید که قلب‌‌هایتان سرشار از رحم و عطوفت است پس از لغزش‌‌هایم درگذرید و ما را حلال کنید. برادران و خواهرانم، کوچک‌‌تر از آنم که بخواهم نصیحت و توصیه‌‌ای به شما کنم، لکن جهت تذکر می‌‌گویم نماز- نماز با حضور قلب و اول وقت.

که به فرموده رهبر کبیرمان، جنگ ما برای برپایی نماز است. اگر نماز نزد خداوند قبول شود، کلیۀ اعمالمان پذیرفته خواهد شد. پس سعی کنید آن را با شکوهی خاص و به صورت جماعت برگزار کنید.

و اما ملت شهیدپرور، خودم را لایق نمی‌‌دانم در برابر امتی که مظهر اسوه و ایثار هستند با کلامی بخواهم ارائۀ وجودی کنم، ولی فقط برحسب وظیفه اشاره می‌‌کنم، که ای مردم! اگر به خاطر وفور نعمات خدا را سپاسگذاریم، اما در این دوران باید اطاعت و شکرمان از ایزد حق بیشتر باشد، چراکه این نعمت عظیم رهبری که به حق فاطمه زهرا تا ظهور حجت حق عمرش را طولانی بگرداند و این عظمت و اقتداری که پس از 14 قرن به قرآن و اسلام بازگشته و نیز سربلندی و الگوی کامل انسانیت ما در اقصی نقاط جهان، همه و همه ناشی از عنایت و سخاوت آن دریای بی‌‌کران احدیت است که مشمول این سرزمین قرار گرفته‌‌است.

خدایا ما که ما عاجز و ناتوانیم از شکر این همه بخشندگی هم‌‌وطنانم طبق گذشته کوشش کنیم به سخنان گهربار رهبر عزیزمان جامه عمل پوشانده و این پیکار بی‌‌امان سپاه حق با خصم زبون را تا محو هرگونه شرک ادامه دهیم، آری وعده خداست که وارثان اصلی زمین از آن صالحان و مؤمنان است.

بارالها تو را به حق محمد و آل محمد قسمت می‌‌دهم که اعمال و نیات ما را خالص بگردان و این کالای ناقابل جانم را به لطفت قبول بفرما. آمین یا رب العالمین

محمود نعمتی

یک دیدگاه برای “شهید محمود نعمتی”

  1. ملیکا گفت:

    ممنون ازتون بابت اینک یادی از عموی بنده کردید…. سپاس از شما

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.