جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمودحسین عباسی

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمودحسین عباسی

نکته‌‌ای که می‌‌خواهم به آن توجه کنید و تأکید زیادی هم روی آن دارم و باید عمل کنید این است که (شهید عزاداری نمی‌‌خواهد بلکه پیرو می‌‌خواهد.)

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمودحسین عباسی
نام پدر :علی محمد
تاریخ تولد :۱۳۳۸/۱۲/۰۷
محل تولد :دامغان
شغل :کارمند آموزش و پرورش
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۲ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۴/۳۱
محل شهادت :شلمچه - شرق بصره
نام عملیات :رمضان
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش - تفحصی

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمودحسین عباسی،در سال ۱۳۳۸/۱۲/۰۷ در شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش کارمند بازنشسته ی شهرداری بود و از طریق دریافت حقوق بازنشستگی نیازهای خانواده ی خود را تامین می نمود. او فرزند ارشد خانواده بود و دو خواهر و برادر به نام های ابوالقاسم و طیبه داشت. او علاقه مند به امر تحصیل بود و پس از گذراندن دوره ی ابتدایی و متوسطه،مدت دو سال در دانشسرای مقدماتی   پسرانه ی دامغان تحصیل کرد و پس از طی این دوره به استخدام آموزش و پرورش دامغان درآمد.

او از جوانان مجاهد و حاضر در صحنه ی انقلاب بود و همیشه در آن روزهای پر التهاب و پر خاطره در صف مبارزه قرار داشت. پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز از پای ننشست و باز هم پر تلاش و با انرژی در صحنه حضور داشت.

با شروع جنگ تحمیلی و تشکیل بسیج بیست میلیونی به فرمان امام خمینی (ره) به بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان پیوست و فعالانه در تمام برنامه های آنجا شرکت داشت و به نحو احسن انجام وظیفه می نمود. او وقتی کشورش را در خطر تعدّی بیگانگان دید ساکت ننشست و جان بر کف به سوی جبهه ی نبرد حق علیه باطل شتافت تا به تمام کشورهای بیگانه بفهماند که ایران سرزمین همیشه آزاد و آباد،جای دست درازی هیچ بیگانه ای نیست.

او در اواخر خرداد ماه سال ۱۳۶۰ دو بار به کردستان رفت و هر بار مدت سه ماه در منطقه ی عملیاتی خدمت کرد.بعد از آن حدود سه ماه به منطقه ی جنوب رفت و بعد از یک مرخص بیست روزه ،برای چهارمین بار در منطقه ی جنوب حضور پیدا کرد . و سرانجام در عملیات رمضان در تاریخ ۱۳۶۱/۰۴/۳۱،در شرق بصره مفقود گردید.

پیکر مطهر این شهید عزیز پس از چند سال در پی تفحص پیدا شد و در زادگاهش آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

إن الله اشترى من المؤمنين أنفسهم و أموالهم بأن لهم الجنة يقاتلون في سبيل الله فيقتلون

و يقتلون

« خداوند جان و مال اهل ایمان را به بهای بهشت خریداری کرده. آن‌‌ها را که در راه خدا جهاد

می‌‌کنند که دشمنان دین را به قتل برسانند و یا خود کشته شوند.» (بقره)

مرگ اگر مرد است، گو نزد من آی                      تا در آغوش بگیرم تنگ تنگ

             من ز او عمری ستانم جاودان                      او زمن جسمی ستاند رنگ رنگ.

با درود و سلام بر امام امت، خمینی بت‌‌شکن و با درود به امت مسلمان همیشه در صحنه و شهیدان و معلولین انقلاب و جنگ تحمیلی و با سلام خدمت خانواده عزیزم. منت خدای را که بار دیگر توفیق شرکت در این آزمایش الهی را به این حقیر داد که اگر لایقش باشم، به پیش خود برد و اگر لایقش نبوده در این امتحان، بودن را بیاموزم و اگر آموختم در زندگی به کار بندم و اگر لیاقتش را داشته، بتوانم بودن را، بیاموزانم.

پدر و مادر عزیزم به شما تبریک می‌‌گویم ( نه من می‌‌گویم که ملائک آسمانی می‌‌گویند) که بالاخره شما هم توانستید با دادن فرزندتان هرچند برای اسلام ناچیز است در این انقلاب اسلامی و ثمر رسیدن آن سهمی داشته‌‌باشند. اسلامی که ائمه ما با آن همه عظمت و بزرگواری ‌‌شان برای بر پا ماندن اسلام شهید شدند و خونشان را دادند و چه زجرها و شکنجه‌‌ها که نکشیدند.

ما که در مقابلشان ارزشی نداریم، خدای را شکر کنید. از صمیم قلب و تا حد امکان برای پیروزی اسلام از نثار جان و مال خود و دیگر برادران عزیزم دریغ نورزید که نمی‌‌ورزید. زندگی پست دنیا را بر آخرت منظم ترجیح ندهید. از شما عزیزان انتظار دارم که برایم یک دعا کنید و آن این‌‌که خداوند مرا جز شهدا قرار دهد. پدر عزیزم! استوار باش و ثابت قدم و علی‌‌وار. با جان و مالت از این انقلاب اسلامی پشتیبانی کن. گوش به فرمان امام امت ولایت فقیه باش. خداوند به شما صبر بدهد. «ان الله مع الصابرین»

مادرجان و خواهران عزیزم! رسالت زینب‌‌گونه ی خود را فراموش نکنید و هرگاه متوجه شدید که الخناسین (شیطان‌‌های آدم‌‌نما) کسانی‌‌که ظاهراً برای دل‌‌سوزی ولی هدفش گمراه کردن شما و به راه کفر کشانیدن شماست. نزدتان آمدند خیلی محکم و استوار شیطنتش را در نطفه خفه کنید. مبادا اجرتان را به وسیلۀ این شیاطین از خدا بی‌‌خبر از دست داده و خدای ناکرده به راه کفر روید.

پدر، مادر، خواهران و برادرانم باید شما بت پیش آمدن این حادثۀ نیک مصمم‌‌تر شده و مشوق خوبی برای فرزندانتان در شرکت به جبهه باشید. من این راه را با کمال افتخار انتخاب کرده و تا لحظه‌‌ای که جان در بدن داره راه همین است. فقط باید دقت کنید که خدای ناکرده اجرتان را از بین نبرید. نکته‌‌ای که می‌‌خواهم به آن توجه کنید و تأکید زیادی هم روی آن دارم و باید عمل کنید این است که (شهید عزاداری نمی‌‌خواهد بلکه پیرو می‌‌خواهد) نکات دیگری هم هست که به شما بازماندگان سفارش می‌‌کنم. پشتیبانی از ولایت فقیه، امام امت، خمینی بت‌‌شکن و حسین زمان و روحانیت مبارز.

امت مسلمان ایران: مبادا مثل مردم کوفه شده و تحت تأثیر تبلیغات سوء امام عزیز، قلب طوفندۀ امت و نایب امام‌‌زمان را تنها بگذارید. ان‌‌شاءالله که این‌‌طور نمی‌‌شود چون این نهضت الهی است و یکی از علائم حضرت مهدی  (عج) می‌‌باشد و این مردم به گفتۀ روح خدا «الهی شده‌‌اند»

شرکت در جماعات مخصوصاً نمازجمعه و در کنار آن دعا به جان امام فراموش نشود. خط خود را از خط امام و روحانیت مبارز که همان خط اسلام اصیل است جدا نکرده و همواره پشتیبانشان باشید. ضمناً خانواده‌‌های محترم ایران، پدران و مادران تقاضا می‌‌کنم که کمتر سخت‌‌گیری کنند و مانع فرزندانشان برای شرکت در جبهه نشوند چون باید آن دنیا جواب بدهند. همان‌‌طور که در قرآن کریم آمده تا عمر کسی پایان نیابد باقی می‌‌ماند و اگر هم بیابد در هر کجا که باشد از بین می‌‌رود.

چه بهتر که در راه اسلام و خداوند باشد که اجرش هم با خداست. چند روز دنیا ارزشی ندارد که به‌‌خاطر آن حیات جاوید آخرت (بهشت) را از دست بدهم. به هر حال ما به جبهه آمدیم که خدا را یاری کنیم. (البته خداوند یاری احتیاج ندارد بلکه می‌‌خواهد آزمایشمان کند.) و اگر توفیق آن داشته‌‌باشیم و راه کربلا را باز کرده و حرم غریبش را زیارت کنیم. بعد از ما هرگاه راه کربلا باز شد و بر سر قبر شش‌‌گوشۀ سیدالشهدا و سرور آزادگان رفتید ما را فراموش نکنید.

بگویید «حسین‌‌جان ما هم حسینی داشتیم که خیلی دلش می‌‌خواست قبر تو را زیارت کند و حتی جانش را هم در راه اسلام و خدا داد، ولی موفق نشد؛ حسین‌‌جان در آن دنیا شفاعتش را کن؛ حسین‌‌جان اگر تو یاری نداشتی که یاری‌‌ات کنند و تو را تنها گذاشتند و به ندایت لبیک گویند، امروز همان‌‌طور که خودت می‌‌دانی و فرزندت حضرت مهدی(عج) که خود شاهد این جبهه‌‌هاست می‌‌بیند که هر روز چقدر از مردم و جوان‌‌ها به این ندای فرزند زهرا امام‌‌خمینی، حسین زمان لبیک گویند و عاشقانه جان خود را فدای اسلام می‌‌کنند.»

و در آخر بگویید «خدایا این قربانی را از ما بپذیر.» چون خودمان راه را انتخاب کرده و همیشه خواستارش هستیم و از خدا در نماز می‌‌خواهیم. اهدنا الصراط المستقیم صراط الذین انعمت علیهم خدایا ما را به راه راست هدایت کن راه کسانی‌‌که به آن‌‌ها نعمت دادی و یکی از نعمت داده شدگان همین شهدا هستند که آن‌‌قدر مقامشان بالاست که همان‌‌طور که امام فرموده: «شهید نظر می‌‌کند به وجه الله» که خداوند این نعمت عظیم را به ما ارزانی داشته‌‌است.

مسئله دیگر که قابل تذکر است چنانچه تا به حال مشاهده شده شهیدانی جسدشان به دست نیامده اگر چنین وضعی در مورد من پیش آمد اصلاً ناراحت نباشید. شما که از جان من دریغ نداشته و در راه خدا دادید از جسد هم صرف نظر کرده و هرگاه دلتان گرفت بر سر قبر دیگر شهدا بروید که همه در برابر خدا یکی هستند.

وصی من پدرم می‌‌باشد؛ بعد از شهادتم ماشینم را بفروشید، مقداری هم در بانک فرهنگیان است که از این مبلغ مقداری را برای جشن شهادتم استفاده کنید و مدت یک سال نماز و روزه برایم بگیرید؛ بقیه را به مستمندان و در راه خدا و جبهه‌‌ها انفاق کنید. فکر نمی‌‌کنم به کسی بدهی داشته‌‌باشم ولی اگر کسی ادعای داشت بدهید؛ دیگر حرفی ندارم.

خداوندا: همه مسئولین مملکتی و همه کسانی‌‌که برای حفظ اسلام و این مملکت اسلامی تلاش می‌‌کنند در پناه خودت مصون و محفوظ بدار. یک بار دیگر التماس می‌‌کنم امام را فراموش نکیند دعا به جانش فراموش نشود.

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

70-486 Study Guide C2150-533 Exam HP0-417 Study Guide 4A0-107 IT Exam E22-189 Dumps CCFP-KR Exam PDF 250-223 PDF HAAD-RN Exam PDF JN0-561 IT Exam 650-303 Exam CWSP-205 Dumps 310-025 Dumps 1Z0-535 PDF E20-097 PDF JN0-322 IT Exam 000-597 VCE 920-197 Exam 1Z1-055 PDF HP2-Q06 Certification C_TSCM62_66 PDF GG0-200 Certification 000-114 PDF PH0-100 Exam C2040-408 Exam HP2-W102 Certification CX-310-302 Exam JN0-730 VCE 050-724 Certification ACSO-IPG-CTT-13-02 IT Exam EE0-065 VCE LOT-980 Exam 050-876-CNI(3000) Study Guide 1Z1-221 Dumps M2040-642 PDF 920-215 Exam ST0-086 Dumps C9550-606 IT Exam 010-010 Exam PDF HP0-603 Exam PDF C2180-371 Dumps PEGACSA71V1 IT Exam C2080-471 Exam 70-981 Exam PDF C2010-653 Dumps HP0-914 IT Exam HP0-500 Exam CT0-101 PDF HHS Exam PDF 650-281 Dumps 000-742 PDF 310-815 Study Guide 270-551 Certification 1Z0-430 Exam COG-385 VCE HP0-J50 Certification ZJN0-643 Exam 1Z1-863 IT Exam 1Z0-041 Exam HP0-538 IT Exam C4040-122 Study Guide 000-365 Exam PDF 310-540 Certification M2180-667 PDF EE0-302 VCE 050-703 Exam PDF HP0-276 VCE 9A0-142 Exam PDF