جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمود بانی

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمود بانی

ای مردم شما در میان دو دعوت نور و نار ( روشنائی و آتش) قرار گرفته‌اید هر کدام را می‌توانید بپذیرید ولی راه سعادت در نور است.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمود بانی
نام پدر :محمد
تاریخ تولد :۱۳۴۶/۰۱/۱۰
محل تولد :روستای کلا دامغان
شغل :پاسدار
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :معاون مخابرات گردان پياده
سن :۱۹
خانواده چند شهید :تک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت : ۱۳۶۵/۱۲/۰۵
محل شهادت :جاده خندق
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمود بانی، فرزند محمد، در تاریخ ۱۳۴۶/۰۱/۱۰ در روستای کلا از توابع شهرستان دامغان، متولد شد. او پس از گذراندن دوران کودکی وارد دبستان شد و تا سال پنجم ابتدایی به تحصیل ادامه داد ولی بعد از ترک تحصیل، مسیری به جزءدرس و تحصیل برای زندگی خود انتخاب کرد. در سال ۱۳۵۹ ارتش مزدورعراق حملات ناجوانمردانه و وحشیانه ای را به کشور ما شروع کرد و قصد داشت بعد از مدت کوتاهی خاک ایران را اشغال کرده و ایران را به تصرف خود در آورد. ولی از همان حملات اولیه،همه ی مردان و جوانان غیرتمند ایرانی گروه گروه به مرزهای کشورمان شتافتندو از این مرزو بوم مقدس پاسداری کردند و جنگی که صدام حسین قصد داشت در مدت کوتاهی به نفع خود تمام کند سالها به طول انجامید.

زیرا این دلاور مردان ایرانی بادست خالی و نداشتن امکانات لازم برای مقابله با ارتش بعثی اجازه ی پیشروی به آنها را به خاک عزیز کشورمان ندادند. شهید بانی هم به علت اشتیاق و رغبت زیاد به این امر در سنین پایین و فبل از رسیدن به سن قانونی، بارها به جبهه های حق و حقیقت رفت تا او نیز در این حماسه بزرگ و تاریخی ملت شریف ایران سهمی داشته باشد.

او در سال ۱۳۶۴ به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد،و به عنوان یک بسیجی دلاور ، لباس رزم پوشید و اسلحه به دست گرفت تا از کشورش و اعتقاداتش دفاع کندو به همراه دیگر دلاوران ایران اسلامی به همه کشورهای استکباری دنیا نشان دهد که هیچ قدرتی یارای مقابله با منلت شریف ایران با اعتقاداتی محکم و راسخ را ندارد.

او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۱۲/۰۵ در منطقه جنگی جاده خندق، براثر اصابت ترکش به بدن مبارکش، به درجه والای شهادت نایل آمد و از جام شیرین شهادت سیراب شد. پیکر پاک این بسیجی دلاور،در فردوس رضا،در جوار دیگر شهدای دامغان به خاک سپرده شد.

    “راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم ا.. الرحمن الرحیم

«الذین آمنوا و هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله باموالهم و انفسهم اعظم درجه عند الله و اولئک

هم الفائزون.» (قرآن کریم)

آنان که ایمان آوردند و از وطن هجرت گزیدند و در راه خدا با جان و مال‌شان جهاد کردند آن‌ها را

نزد خدا مقام بلندی است و آنان بالخصوص رستگارن و سعادتمندان دو عالمند.

پس از اقرار به یگانگی خدای بزرگ که آفریدگار جهانیان است و اقرار به رسالت یک‌صدوبیست‌وچهار هزار پیامبر فرستاده شده از سوی خدا و خاتمیت حضرت محمد(ص) و امامت و ولایت و خلافت مولا امیرالمومنین(ع) و یازده فرزند معصوم و با نظر و قبول حاکمیت ولایت فقیه در زمان غیبت ولی عصر(عج).

اینجانب محمود بانی فرزند محمد وصیت‌نامه را به این شرح آغاز می‌کنم، در پس هر آمدنی، رفتنی هم نهفته است چند صباحی بیشتر در این دنیا مهمان نیستم باید رفت.

ای خوش آن روزی که پرواز کنم تا بر دوست       به امید سر کویش پرو بالی بزنم

مرغ باغ ملکوتم نیم از عالم خاک                         چند روزی قفس ساخته اند  از بدنم

ولی باید جواب پس بدهیم، این‌که دنیا را برای ما برای رفاه و آسایش ما خلق کرد و در برابرش از ما طاعت و عبادت خواست. حجت را بر ما تمام کرد و روزنه‌ای برای بهانه باقی نگذاشت هیچ سد راهی در بیش نیست  طریقه صبر کردن و کمالات  را به ما به وسیله قرآن کریم و فرستادن رسولان آموخت. این ما هستیم  که باید امیر شیعیان شویم.

ای مردم شما در میان دو دعوت نور و نار ( روشنائی و آتش) قرار گرفته‌اید هر کدام را می‌توانید بپذیرید ولی راه سعادت در نور است، پیاده کردن فرامین و احکام قرآن است پیروی کردن از دستورات ائمه معصوم و ولایت فقیه است اگر گرد محور امامت و لایت جمع شویم و از تفرقه ها بپرهیزیم و سود محوری‌ها را کنار بگذاریم دیگر سربپذیر نیستیم چون خداوند آن‌وقت از ما حمایت می‌کند و دست خدا بالاترین دست‌هاست ( یداله فوق ایدیهم ).

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.