جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمد پریمی

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمد پریمی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمد پریمی
نام پدر :غلامرضا
تاریخ تولد :۱۳۴۶/۰۵/۰۳
محل تولد :روستای خورزان دامغان 
شغل :کارگر
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :امدادگر
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۷/۰۵/۰۷
محل شهادت :اسلام آباد غرب
نام عملیات :مرصاد
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمد پریمی فرزند غلامرضا در تاریخ ۱۳۴۶/۰۵/۰۳ در روستای خورزان از توابع دامغان دیده به جهان گشود. او پس از طی دوران کودکی در هفت سالگی وارد دبستان شد و تا پایان دوره ی ابتدایی به تحصیل ادامه داد و به دلیل وضعیت نامساعد اقتصادی قادر به ادامه تحصیل نشد. او بعد ازترک تحصیل برای کمک به اوضاع اقتصادی خانواده به کارگری مشغول شد و سخت کار می کرد و تبدیل به نوجوانی خود ساخته و مستقل شد.

اما انگار زندگی روی خوش به او نشان نمی دادزیرا در پانزده سالگی از نعمت پدر محروم شد و سایه ی پرمهر او را از دست داد هنوز با فقدان پدر کنار نیامده بود که مادرش را نیز در سال ۱۳۶۴ از دست داد و حتی از نگاه پر مهرو محبت مادر نیز محروم شد.

بعد از آن با برادرش زندگی می کرد و پس از مدتی به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد تا در شرایط حساسی که بر کشورش حکم فرما بود در صحنه حضور داشته باشد و در این موقعیت به کشورش خدمت کند.

ارتش بعثی عراق در اقدامی وحشیگرانه حملات گسترده ای را علیه ایران انجام داد و بسیاری از هموطنانمام را از خانه و کاشانه خویش آواره کرد.

شهید پریمی نیز از سوی سپاه پاسداران درتاریخ ۱۳۶۵/۰۵/۱۱  به منطقه عملیاتی اسلام آباد اعزام گردید تا به کشورش خدمت کند و علیه دشمن کور دل برای دفاع از وطن خویش بجنگد. او در تاریخ ۱۳۶۷/۰۵/۰۷ در عملیات مرصاد براثر اصابت ترکش به ناحیه ی سر از جام گوارای شهادت سیراب شد و به جمع شهدای همیشه جاوید اسلام پیوست.

پیکر پاک او در فردوس رضا گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدی اش آرام گرفت.     

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.