جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمد مهدی پریمی

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمد مهدی  پریمی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمد مهدی  پریمی
نام پدر :علی اصغر
تاریخ تولد :۱۳۴۷/۱۰/۱۵
محل تولد :روستای مجید آباد دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :غواص اطلاعات و عملیات
سن :۱۷ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۴/۱۱/۲۱
محل شهادت :اروند رود 
نام عملیات :والفجر ۸
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمد مهدی پریمی فرزند علی اصغر در تاریخ ۱۳۴۷/۱۰/۱۵  در روستای مجید آباد از توابع دامغان متولد شد. پدرش انسانی شریف و متعهد بود و به شغل بنایی می پرداخت و از این راه امرار معاش می کرد. شهید در دوران کودکی از مجید آباد به روستای خورزان و از آنجا به روستای عبدالله آباد رفته و بعد ار آن به دامغان آمد و در همانجا به تحصیل مشغول شد.

او درسش را تا کلاس اول راهنمایی ادامه داد ولی بعد از آن درس را رها کرد و به کارگری و بنایی مشغول شد و در سالهایی که کشور عزیزمان درگیر جنگ تحمیلی که عراق بر علیه ایران به راه انداخته بود، شهید نیز مانند بسیاری از هموطنان وظیفه خود دانست در این شرایط سخت به یاری ملت ایران بشتابد .

او به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمده و از طرف این یگان چندین بار لباس رزم پوشیده و در جبهه های حق و حقیقت بر علیه ظلمت و سیاهی حاضر شد و از کشورش و ملت پاک آن در مقابل حملات وحشیانه دشمنان دفاع کرد.

و به راستی دلاوری ها و شجاعت های این مردان غیور و فداکار ایرانی بود که در طول هشت سال دفاع مقدس کوچکترین گزندی به خاک مقدس ایران نرسید و کشورمان چون همیشه آزاد و سربلند باقی ماند.

شهید پس از چندین حضور سبز خود در میدان نبرد در تاریخ ۱۳۶۴/۱۱/۲۱ در عملیات والفجر ۸ بر اثر اصابت ترکش به درجه والای شهادت دست یافت و به لقاءالله پیوست پیکر شهید در فردوس رضا، در جوار دیگر مردان دلاور ایران اسلامی که از جام شهادت نوشیده بودند، به خاک سپرده شد.

 

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.