جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمد مهدی دوعایی

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدمهدی دوعایی

امت حزب‌‌الله امروز دشمنان دين و قرآن و اسلام با چهره‌ها و روش‌هاي متفاوتي بر ما هجوم آورده‌‌اند و با هدف نابودي دينمان سعي در نابودي ما دارند، پس واي بر ما اگر چون مردگاني متحرك، ساكت بنشينيم و شاهد نابودي ارزش‌‌هايمان باشيم، واي بر ما اگر ساكت بنشينيم و شاهد باشيم كه خون شهيدانمان لگدمال مي‌‌شود.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدمهدی دوعایی
نام پدر :غلامحسین
تاریخ تولد :۱۳۴۸/۰۶/۲۰
محل تولد :دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :جانشین دسته پیاده
سن :۱۸ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۷/۰۳/۰۳
محل شهادت :ماووت
نام عملیات :بیت المقدس ۶
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش توپ به تمام اعضای بدن - بی سر - قطع دست و پا

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمد مهدی دوعایی فرزند غلامحسین،در تاریخ ۱۳۴۸/۰۶/۲۰ در شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش انسانی محترم و زحمتکش و معلم بازنشسته ی اداره ی آموزش و پرورش بود و از طریق حقوق بازنشستگی امرار معاش می کرد و چرخه ی زندگی را به حرکت در می آورد.

محمد مهدی پس از گذراندن دوران کودکی، وارد دبستان شد.پس از گذراندن دوره ی ابتدایی و راهنمایی وارد مقطع دبیرستان شد و تا سال سوم دبیرستان به تحصیل ادامه داد. بعد از آن به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد تا در اوضاع سختی که کشورش درآن قرار داشت در صحنه حضور داشته باشد و به تکلیف شرعی خویش در قبال میهن و خویش جامه ی عمل بپوشاند.

شهید دوعایی چندین بار از سوی سپاه راهی جبهه های نبرد حق علیه باطل شد و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۷/۰۳/۰۳ در عملیات بیت المقدس ۶ بر اثر اصابت ترکش، به مقام والای شهادت نائل آمد و به خیل عظیم شهدای هشت سال دفاع مقدس پیوست. پیکر پاک او در فردوس رضا، گلزار شهدای دامغان، به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدی خویش آرمید.

   “راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

ولا تقولوا لمن يقتل في سبيل ا... اموات بل احيا ولكن لايشعرون.

و كساني كه در راه خدا كشته مي‌‌شوند، كشته مپنداريد، بلكه زنده‌‌اند ولي در نمي‌‌يابيد.

السلام عليك يا اباعبداله وعلي الارواح التي حلت بفنائك

وصيت‌‌نامه حقير: محمد مهدي دوعایي، فرزند غلامحسين تاريخ تولد 1349 شماره شناسنامه 261 .

بنام خداوند بخشنده مهربان

و خالق و آفريننده ما انسان‌‌ها و به نام خدایي كه ما را در بهترين حالات آفريد و به ما عقل و هوش داد تا بتوانيم راه صحيح را از باطل باز شناسيم، و با عرض درود وسلام بر آقا امام زمان(عج) ونائب برحقش امام خميني، قلب تپنده امت اسلامي واميد مستضعفان جهان و حسين زمان، و نيز با سلام بر شهيدان، از صدر اسلام گرفته تا كربلاي حسيني و از كربلاي حسين تا كربلاي خميني، از غرب تا جنوب كشور، و نيز با عرض صميمانه‌‌ترين سلام‌‌ها ودرودها به مردم شهيدپرور وحزب الهي دامغان.

از آغاز جنگ تحميلي يعني از زماني كه آمريكا جنگي نابرابر را، بر ملت ما آغاز كرد، همواره جواناني از اين ملت و مردم، با قراردادن جانشان در طبق اخلاص، مردانه شهادت را در آغوش مي‌‌كشيدند و اسلحه اين شهيدان را نيز بايد كساني ديگر برمي‌‌داشتند، و به راه آنان كه همانا خط سرخ حسيني بود، ادامه مي‌‌دادند، و اين بنده حقير نيز با احساس مسئوليتي خطير كه بر دوشم سنگيني مي‌‌كرد، وظيفه خود ديدم كه نقشم را در قبال مسئوليتم ايفا نمايم.

لذا با حضور در جبهه همواره سعي مي‌‌كردم كه با انجام وظيفه و تكليف شرعي مبادا در آن دنيا نتوانم جواب شهدا را بدهم. امت حزب‌‌الله امروز دشمنان دين و قرآن و اسلام با چهره‌ها و روش‌هاي متفاوتي بر ما هجوم آورده‌‌اند و با هدف نابودي دينمان سعي در نابودي ما دارند، پس واي بر ما اگر چون مردگاني متحرك، ساكت بنشينيم و شاهد نابودي ارزش‌‌هايمان باشيم، واي بر ما اگر ساكت بنشينيم و شاهد باشيم كه خون شهيدانمان لگدمال مي‌‌شود، پس جملگي اي امت حزب‌‌الله به پا خيزيد و مهياي جهاد شويد تا مبادا در آن دنيا بي‌‌جواب باشيد و شما اي منافقان واي كوردلان واي كساني كه بعد از 8 سال هنوز در خواب غفلت فرو رفته‌‌ايد بدانيد كه در اين مملكتي كه امام زمان حامي آن است ديگر جایي براي شما نيست.

امت حزب‌‌الله تنها خواهشي كه از شما دارم، اينست كه امام خميني را تنها نگذاريد وحرف او را حرف امام زمان بدانيد و هيچ گاه جبهه‌‌ها را خالي نگذاريد. حال كه امام امت و مرجع تقليد ما جهاد را مهم‌‌تر از فروع دين يعني مهم‌‌تر از نماز وروزه مي‌‌داند، پس ديگر چه تأملي، چه تأملي كه عاقبت آن پشيماني وآتش جهنم است، آتشي كه بر اثر سهل انگاري در قبال خون شهيدان دامنگيرمان مي‌‌شود.

شهيداني كه استقامت را از حضرت رسول اكرم(ص) صبر را از حضرت علي(ع) فداكاري را از حضرت قمر بني هاشم، ايثار را از حضرت علي‌‌اكبر ، شهادت را از امام حسين(ع) و درس جانبازي، رشادت و شهامت را از خميني روح‌‌الله آموخته‌‌اند.

برادران، هدفي را كه من از جبهه رفتن داشتم، اولاً رضاي خدا و ثانياً لبيك به نداي حسين‌‌گونه امام خميني و ثالثاً باز كردن راه كربلاي معلي وكربلایي كه تمام شهدايمان در عشقش سوختند و به سوي معبود شتافتند.

خدايا: تو را شاهد مي‌‌گيرم كه راه جبهه و شهادت را تنها با ميل خودم و با آگاهي كامل انتخاب نمودم و هيچ‌‌كس مرا مجبور به اين كار نكرد، و به كساني كه دم از زور و اجبار رفتن به جبهه مي‌‌زنند، مي‌‌گويم كه شما آن‌‌قدر خوار و زبونيد كه دست به حيله ونيرنگ زده‌‌ايد تا كساني كه در راه خدا در پايان وصيت‌‌نامه وصيتي دارم با پدر، مادر، برادران، خواهر و دوستانم، دوستان عزيزم: اميدوارم فرياد مظلوميت دينم را علی‌‌اكبرگونه ، چه با درستان و چه با جنگتان، به گوش مسلمين جهان برسانيد و با حضوري فعال در جلسات بسيج، شركت در دعاها و نماز جماعت و… مشتي محكم بر دهان منافقين وارد آوريد، كه ما هرچه داريم از اين دعاها داريم. سعي كنيد هيچ گاه از خط امام كه همانا خط سرخ حسين است خارج نشويد و جوري نباشد كه نفس اماره بر شما غلبه كند و از جنگ و جبهه‌‌ها غافل نشويد.

پدر عزيزم: همانطوري كه تا به حال صبور و مقاوم بوده‌‌اي، اميدوارم كه در شهادت من صبر پيشه كني و به خاطر رضاي خدا،  همانند گذشته، درراه خدا گام برداري.

مادر مهربانم: اميدوارم در شهادت من، همانند زينب در شهادت حسين بن علي(ع) صبر پيشه نمایي و اگر  مي‌‌خواهي گريه كني، بر مظلوميت دينم و بر مظلوميت فرزندان حسين(ع) گريه كن و مبادا كاري كني كه منافقين را خوشحال نمایي، كه با صبر خود تنها، مي‌‌تواني روحم را شاد نمایي.

برادران و خواهرم : اميدوارم پيوسته در راه خدا و در خط امام باشيد و شهادت مرا زندگي جديدي براي من بدانيد. برادران عزيزم: اميدوارم چه در جبهه و يا در پشت جبهه اسلحه‌‌ام را برداشته و راه مرا ادامه دهيد. در پايان از شما امت حزب‌‌الله تقاضامندم كه جبهه‌‌ها پر كنيد، كه مبادا اين آيه شريفه شامل حالتان شود كه مي‌‌فرمايد: «اي مردم، چرا هنگامي كه فرمان جهاد صادر مي شود بر جاي خود سنگيني مي كنيد؟»

برادران عزيز: اميدوارم هر كدام از شما از من بدي ديديد، مرا ببخشيددر پايان از همه شما تقاضاي عفو و بخشش مي‌‌كنم واميدوارم مراببخشيد. مرا در گلزار شهداي دامغان دفن نمایيد. از همه شما امت حزب‌‌الله خداحافظي مي‌‌كنم و اميدوارم در خط امام باشيد. به اميد پيروزي نهایي رزمندگان اسلام بر كفر جهاني و ظهور هر چه سريع‌‌تر امام زمان (عج) خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار.

آمين يا رب العالمين

محمد مهدي دوعایی 1366/07/14

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE