جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدعلی کفتری

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدعلی کفتری

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدعلی کفتری
نام پدر :حبیب الله
تاریخ تولد :۱۳۴۶/۱۱/۱۸ 
محل تولد :دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :فرمانده دسته پیاده
سن :۱۹ سال
خانواده چند شهید :دو شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۰۴/۲۹
محل شهادت :جزيره مجنون
نام عملیات :عملیات تک جنوبی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمدعلی کفتری، فرزند حبیب الله،در تاریخ ۱۳۴۶/۱۱/۱۸ در شهرستان دامغان چشم به جهان گشود.پدر او انسانی محترم و شریف و زحمتکش و کارمند اداره ی شهرداری بود و از این طریق امرار معاش می کرد. محمدعلی وقتی دوران خردسالی را پشت سر گذاشت،در هفت سالگی وارد دبستان شد و پس ار اتمام دوره ی ابتدایی وارد مقطع راهنمایی شد و تا سال سوم این مقطع و گرفتن مدرک سیکل به تحصیل ادامه داد.بعد از این ترک تحصیل کرده و به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد.

در آن سالها ایران اسلامی ما شرایط سختی را تجربه می کرد و ما هر روز شاهد فجایع و حوادث ناگوار در کشور بودیم و باید پرپرشدن عزیزانمان را می دیدیم.ارتش بعثی عراق با سرکردگی صدام معدوم،حملات وحشیانه ای را علیه ایران آغاز کرده بود و امنیت و آرامش را از ملت شریف ما گرفته بود.

با شروع این جنگ نابرابر و ناعادلانه،جوانان و مردان غیور ایرانی دسته دسته و متحد و یکپارچه به سوی میدان نبرد شتافته تا از ملت خویش در برابر این دشمن متجاوز و بیرحم دفاع و پاسداری کرده و دشمن را از خاک مقدس ایران بیرون کنند.

شهید محمدعلی کفتری نیز جزء همین جوانان رشید و دلاور بود که از سوی بسیج به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شد تا او نیز در صحنه ای که ایثار و از خودگذشتگی می طلبید،حضور یابد و دین خود را به کشورش و هموطنان خویش ادا کند.او در منطقه ی جنوب کشور در کنار دیگر رزمندگان در سنگرهای حق و حقیقت دلاورانه جنگید و سرانجام در تاریخ۱۳۶۶/۰۴/۲۹ در حالیکه فقط نه روز از حضور سبزش در جبهه می گذشت،در جزیره ی مجنون از جام گوارای شهادت نوشید و به جمع یاران سفر کرده ی خویش پیوست. پیکر پاک او بعد از سال ها چشم انتطاری پیدا شد و در فردوس رضا،گلزار شهدای هشت سال دفاع مقدس دامغان،به خاک سپرده شد و در جوار این شهدا آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.