جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدعلی بیناییان

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمد علی بیناییان

پروردگارا؛ من در روز قيامت خجالت مي¬كشم كه بدن سرور شهيدان پاره پاره باشد و من سالم

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمد علی بیناییان
نام پدر :محمد مهدی 
تاریخ تولد :۱۳۴۳/۰۳/۰۲
محل تولد :کلاته
شغل :کشاورز
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :نیروی آماد
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۴/۰۵/۰۹
محل شهادت :اشنویه 
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :سانحه رانندگي

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای کلاته رودبار

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمدعلی بیناییان، فرزند محمد مهدی در تاریخ ۱۳۴۳/۰۳/۰۲  در کلاته ، از توابع دامغان متولد شد. پدرش انسانی شریف و زحمتکش بود و به کار کشاورزی و دامداری اشتغال داشت و از این راه چرخه زندگی را می چرخاندو نیازهای خانواده را برطرف می ساخت. شهید دوران کودکی و تحصیلات ابتدایی را در روستا گذراند ولی موفق به ادامه تحصیل نشد.او در کارهای کشاورزی و دامداری به پدرش کمک می کردو چون فرزند ارشد خانواده بود،سعی داشت باری از روی دوش پدرش برداشته و کمک حال او باشد.

او بعد از مدتی به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد و در آنجا مشغول به فعالیت شد.

در زمان جنگ تحمیلی، وقتی ارتش عراق از هر طرف کشور عزیزمان را هدف بمباران قرارداده بود، محمد علی نیز مانند بسیاری از جوانان هم سن و سال خود راهی جبهه های حق و حقیقت شد،و در راه حفظ آرمان های والای اسلامی و انقلابی جنگید. او از طرف سپاه به منطقه غرب کشور اعزام شد و در تاریخ ۱۳۶۴/۰۵/۰۹ در اشنویه هنگام انجام ماموریت پر پرواز گشود و آسمانی شد. پیکر پاک او در زادگاهش، کلاته به خاک سپرده شد.


“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم رب الشهداء و صديقين

امام را دعا كنيد، مهدي را صدا كنيد.

و لا تحسبن الذين قتلوا في سبيل الله امواتا بل احياء عند ربهم يرزقون

گمان مپنداريد كساني كه در راه خدا كشته مي شوند مردگانند بلكه آنان زندگانند و در نزد

خداي خويش روزي مي خورند.

به نام الله پاسدار عزت دهنده خون پاك و مطهر شهيدان به خون خفته كربلاي جنوب و غرب كشور، حمد خداي را كه ما را لياقت خدمت به اين انقلاب عزيز و خدمت در جبهه هاي نور عليه ظلمت عطا كرد. با سلام و درود بر منجي انسان¬هاي عالم عدالت گستر جهان، يوسف فاطمه(س)، حضرت مهدي(عج) و نائب برحقش امام امت خميني كبير، درود و سلام بر شهيدان شاهد اين معشوق به لقاء الله رسيده و درود و سلام بر خانواده هاي محترم شهدا كه صبر جميل و اجر جزيل بر آن ها باد.

وصيت نامه خود را با شهادت به يگانگي پروردگار آغاز نموده و مي دانم كه اين يك وظيفه شرعي است من به كليه برادران مسلمان و انقلابي در هر نقطه از ميهن اسلاميمان توصيه مي كنم كه به زندگي امامان توجه داشته باشند، همچون امام حسين(ع) پاسدار اسلام باشيد و از او، درس بگيريد كه چگونه خود و خانواده و بچه شش ماهه اش را در راه اسلام قرباني كرد و خونش اسلام را زنده كرد و ما نيز بايد خودمان را در راه اسلام قرباني كنيم. الهي مرا از بندگان خاص خود قرار بده تا توفيق شركت در جهاد في سبيل الله را پيدا كنيم.

الهي اگر چه بسيار گنهكارم و سرتاسر وجودم نافرماني توست اما رحم كن و شهادت را نصيبم گردان. پروردگارا؛ من در روز قيامت خجالت مي كشم كه بدن سرور شهيدان پاره پاره باشد و من سالم، و ما نيز همچون امام حسين(ع) و به رهبري امام خميني انقلاب را به جهانيان صادر مي كنيم تا پرچم اسلام در دنيا برافراشته شود.

اي برادرم اسلحه اي كه از دست من و همسنگرانم بر زمين افتاده است بردار و در راهي كه شهيدان گام نهادند قدم بردار و با يزيديان زمان كه مقابل حسين زمان ما امام خميني ايستاده اند مبارزه كن.

اي جوانان نكند در رختخواب ذلت بميريد كه حسين(ع) در ميدان نبرد شهيد شد اي برادران مبادا در غفلت بميريد كه علي(ع) در محراب عبادت شهيد شد. اي مادران مبادا از رفتن فرزندانتان به جبهه ها جلوگيري كنيد كه فردا در محضر خدا نمي توانيد جواب حضرت زهرا(س) را بدهيد. پدر و مادر عزيزم اگر خداوند شهادت را نصيبم كرد شما خوشحال و سرافراز باشيد من به عنوان قطره اي از درياي خروشان ملت شريف ايران از شما مي خواهم كه دست از ياري امام امت، خميني كبير برنداشته و در پيمودن صراط حق و صراط الهي خويش، هر چه استوارتر پيش برويد.

در خاتمه از پدر و مادرم و برادران عزيز و فاميلان و دوستان و تمام آشنايان حلاليت مي طلبم. اميدوارم خداوند همه ما را سربازان واقعي امام زمان(عج) قرار بدهد. حضورتان را در جبهه هاي حق عليه باطل ثابت نگهداريد به اميد زيارت كربلاي حسين و طول عمر امام امت و پيروزي رزمندگان اسلام و نابودي صدام و صداميان. خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار

والسلام

محمد علي بينائيان مورخه 1364/01/22

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.