جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمد صرفی

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمد صرفی

از خواهران و برادران مي‌‌خواهم كه زمينه‌‌هاي فساد و بي بند و باري از جمله بي‌‌حجابي و مواد مخدر را به طور كامل در شهرها و مملكت اسلامي از بين برده چرا كه تنها وسيله‌‌اي كه موجب شكست انقلاب مي‌‌شود، همين مفاسد و مسائل مي‌‌باشد...

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمد صرفی
نام پدر :عباس
تاریخ تولد :۱۳۴۸/۰۱/۰۳
محل تولد :تهران
شغل :دانشجو
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۹ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۷/۰۵/۰۵
محل شهادت :اسلام آباد غرب
نام عملیات :مرصاد
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :متلاشی شدن بدن

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :صیدآباد
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای صیدآباد

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمد صرفی، فرزند عباس ،در فروردین ماه سال ۱۳۴۸ در تهران دیده به جهان گشود. پدرش انسانی شریف و زحمتکش بود و در بانک ملی، قسمت انتظامات کار می کرد و از این طریق چرخه ی زندگی را به حرکت در می آورد وامورات زندگی را می چرخاند.

محمد بعد از تولد به مدت دو سال در روستای صیدآباد از توابع دامغان زندگی می کرد در این مدت پدرش به خدمت سربازی رفته بود و او نزد مادر و مادربزرگش زندگی می کرد. وقتی سربازی پدرش تمام شد مجدداً به تهران بر گشتند و او در سن هفت سالگی وارد دبستان شد. بعد از اتمام دوره ی ابتدایی و راهنمایی،وارد مقطع دبیرستان شد و با موفقیت دیپلم خود را گرفت.او در دورا ن تحصیل همیشه از شاگردان ممتاز و برجسته بود و علاقه ی زیادی به درس داشت.

بعد از اخذ دیپلم در کلاس های قرآن و زبان شرکت کرد و همچنین در امتحان ورودی دانشگاه پذیرفته شد. در آن سال ها کشور مان لحظات سختی را پشت سر می گذاشت ارتش مزدور عراق در اقدامی وحشیانه به چندین منطقه ی کشورمان حمله کرد و شرایط بسیار بدی را برای هموطنانمان به وجود آورد. جوانان و مردان غیور کشورمان در پی این اوضاع نابسامان لباس رزم پوشیده و برای دفاع و پاسداری از ملت شریف و مظلوم ایران به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافتند.

شهید صرفی نیز چندین بار رهسپار میدان مبارزه شد تا به تکلیف شرعی خود در قبال کشورش جامه ی عمل پوشانده و دین خود را به هموطنانش ادا کند. او در دانشگاه علم و صنعت ، رشته ی مهندسی صنایع تحصیل می کرد و وقتی سال اولش به اتمام رسید باز هم راهی جبهه شدتا چون همیشه در صحنه حضور داشته باشد. و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۷/۰۵/۰۵ در منطقه ی اسلام آباد غرب،در عملیات مرصاد،از جام گوارای شهادت نوشیده و به جمع دیگر یاران سفرکرده اش در طول هشت سال دفاع مقدس پیوست. پیکر پاک او در روستای صیدآباد به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدیش آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

«  و لا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتاً بل احیاء عند ربهم یرزقون »

و مپنداريد كساني كه كشته شدند در راه خدا مردگانند بلكه زنده‌‌اند و نزد پروردگارشان روزي دارند.

با سلام و درود بيكران به پيشگاه محترم امام زمان(عج) و نائب بر حقش امام خميني و با سلام بر رزمندگان اسلام و امت شهيدپرور ايران و با سلام بر پدر و مادر عزيز و مهربانم كه با آموزش و صحيح خويش مرا در اين مسير قرار دارند و مرا براي شركت و حضور در جبهه‌‌هاي نبرد حق عليه باطل آماده نمودند اميدوارم جزاي خيرشان را در دنيا و آخرت از خداوند متعال گرفته و اين بنده حقير را حلال كرده و از من رضايت كامل داشته و در حق فرزند خويش دعاي خير بنمايند.

و اما از خواهر مهربان خويش مي‌‌خواهم كه زينب‌‌وار و مبلغ پيام خون شهيدان بوده و با حفظ حجاب خويش بر دهان دشمنان خارجي و داخلي مشت محكمي كوفته و ادامه دهنده راه شهيدان خويش باشند و اما از تمام دوستان و فاميل و نزديكان عفو و بخشش دارم و اميدوارم اگر بر خويش باشند و اما از تمام دوستان و فاميل و نزديكان عفو و بخشش دارم و اميدوارم اگر بر گردن اينجانب حقي دارند اين حقير را با لطف خويش ببخشايند.

و اما از جوانان حزب‌‌الله مي‌‌خواهم كه به حضور خويش در جبهه‌‌هاي نبرد حق عليه باطل ادامه داده و نيز در سنگر علم نيز كوشا و فعال بوده به اميد اين‌‌كه روزي برسد كه ما در تمام زمينه‌‌هاي اقتصادي، سياسي و نظامي و كشاورزي از كشورهاي بيگانه مستقل شده و به آن‌‌ها نيازي نداشته باشيم و ضمناً از خواهران و برادران مي‌‌خواهم كه زمينه‌‌هاي فساد و بي بند و باري از جمله بي‌‌حجابي و مواد مخدر را به طور كامل در شهرها و مملكت اسلامي از بين برده چرا كه تنها وسيله‌‌اي كه موجب شكست انقلاب مي‌‌شود، همين مفاسد و مسائل مي‌‌باشد.

واقعاً از امت حزب‌‌الله مي‌‌خواهم كه همواره گوش به فرمان امام عزيزمان باشند و دستورات و فرامين وي را بدون چون و چرا و بطور دقيق و كامل انجام دهند. حرفي ندارم جز اين‌‌كه يك بار ديگر شما را سفارش مي‌‌كنم به اين‌‌كه امام عزيزمان را فراموش نكرده و بطور كامل تابع ولايت فقيه باشيد.

والسلام محمد صرفي

مورخ 1367/04/31

و اما اگر امكانات داشتيد يكسال نماز و روزه براي اينجانب بدهيد.

 

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.