جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمد رهبری

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمد رهبری

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمد رهبری
نام پدر :سیف الله
تاریخ تولد :۱۳۴۹/۰۶/۱۵
محل تولد :تهران
شغل :صافکار
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :آر پی جی زن
سن :۱۷ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۷/۰۵/۰۵
محل شهادت :اسلام آباد غرب
نام عملیات :مرصاد
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمد رهبری، فرزند سیف الله، در تاریخ ۱۳۴۹/۰۶/۱۵ در تهران دیده به جهان گشود. او دوران کودکی اش را در زادگاهش سپری کرد و در آنجا وارد دبستان شد. بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران ،به همراه خانواده به شهرستان دامغان نقل مکان کرده و در آنجا ساکن شدند. او در آنجا به ادامه تحصیل پرداخت و وارد مقطع راهنمایی شد. به علت از کار افتادگی پدر، در کنار تحصیل کار هم می کرد تا کمکی برای خانواده اش باشد.به همین علت به نوجوانی سختکوش و با اراده تبدیل شده بود.

در آن سال ها، ارتش مزدور عراق در اقدامی ناجوانمردانه،به کشورمان حمله کرد و مناطق مختلفی از ایران اسلامی مان را هدف بمباران قرار داد و بسیاری از هموطنانمان را به خاک و خون کشید. ملت غیور ایران،وقتی این حملات وحشیانه را دیدند،آرام نگرفتند و به سوی مناطق جنگ زده شتافتند تا به هموطنان خویش کمک و یاری برساند.

شهید رهبری که به همت و تلاش،خو گرفته بود و با سن و سال کم خود، مانند بزرگ مردی به پدرش خدمت می کرد،در این اوضاع و احوال نابسامان نیز چون انسانی دلاور و شجاع، وظیفه ی خود دانست تا او هم رهسپار جبهه های نبرد حق علیه باطل شده ،و دین خود را به هموطنانش ادا کند. به همین منظور به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و به اسلام آباد غرب اعزام شد و دلاورانه و جان بر کف در برابر دشمن بعثی جنگید. او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۷/۰۵/۰۵ در عملیات مرصاد،در درگیری با منافقین و بعثی ها از جام گوارای شهادت نوشید و به دیار حضرت حق شتافت.

 

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.