جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدرضا کشاورزیان

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدرضا کشاورزیان

شكر و سپاس بيكران بر خداوند جهانيان كه به ما توفيق انجام وظيفه و شركت در جهاد حق عليه باطل را داد. سپاس بر آن خدايي است كه كون و مكان در يد قدرت اوست خلقت ما به دست او بوده و ما اجزا بسيار ناچيزي از اين عالميم همه چيزمان از اوست او بود كه بر ما منت نهاده و ما را از اشرف مخلوقات و خليفه خود و انسان قرار داد حال كه ما هيچيم و پوچ و كلاً از او هستيم در نتيجه بازگشتمان نيز به سوي او خواهد بود و بر ما واجب است كه بر فرمانش گردن نهيم نه تنها واجب كه اگر موفق شويم بر ما منت است كه دستوراتش را هم انجام دهيم.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدرضا کشاورزیان
نام پدر :ذبیح الله
تاریخ تولد :۱۳۴۱/۰۲/۰۵ 
محل تولد :مشهد
شغل :روحانی
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :فرمانده خط آتش - و مسؤل تدارکات گردان علم الهدی - و مسؤل تیپ عاشورا در سوسنگرد
سن :۱۹ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۰/۱۱/۲۰
محل شهادت :تنگه چزابه
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمدرضا کشاورزیان، فرزند ذبیح الله، در تاریخ ۱۳۴۱/۰۲/۰۵ در مشهد دیده به جهان گشود.پس از مدتی به همراه خانواده اش به دامغان نقل مکان کردند.محمد رضا در خانواده ای متدین و بسیار معتقد به انقلاب و پیرو حقیقی انقلاب اسلامی بزرگ شد و تحصیلات خود را در این شهرستان ادامه داد و موفق شد مدرک دیپلم خود را اخذ نماید.

شهید پس از اخذ مدرک دیپلم به قم هجرت کرد و از آنجا که بسیار معتقد و متدین بود دو سال در مدرسه ی حقانی مشغول به فرا گرفتن درس طلبگی شد.همزمان با ادامه تحصیل و شروع شدن جنگ تحمیلی،چند بار به صورت مکرر به جبهه رفت و در راه اهداف مقدسش جوانمردانه جنگید. در آخرین نوبت به مدت هفت ماه در جبهه علیه دشمن جنگید و به دلیل فعالیتهای زیادی که داشت مسئولیت تدارکات را به وی دادند که نقش حساسی در عملیات داشت.و در این پست و همین طور تیر اندازی و تبلیغات توانست علاقه و تعهداتش را نسبت به انقلاب ثابت کند. سرانجام در تاریخ ۱۳۶۰/۱۱/۲۰ در منطقه ی تنگه چزابه،در اثر اصابت ترکش به مقام والای شهادت نایل گردید. پیکر پاکش در گلزار شهدای دامغان، فردوس رضا به خاک سپرده شد.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

والصلوه والسلام علي جميع الانبيا و علي خير خلقه محمد(ص) رسول‌‌الله و اثني عشر ائمه معصومين و الشهدا و الصالحين )

سلام و درود بر تمامي پيغمبران و بر بهترين آفريده‌‌اش محمد(ص) رسول خدا و بر دوازده امام پاك و معصوم و بر شهيدان و صالحان. شكر و سپاس بيكران بر خداوند جهانيان كه به ما توفيق انجام وظيفه و شركت در جهاد حق عليه باطل را داد. سپاس بر آن خدايي است كه كون و مكان در يد قدرت اوست خلقت ما به دست او بوده و ما اجزا بسيار ناچيزي از اين عالميم همه چيزمان از اوست او بود كه بر ما منت نهاده و ما را از اشرف مخلوقات و خليفه خود و انسان قرار داد حال كه ما هيچيم و پوچ  و كلاً از او هستيم در نتيجه بازگشتمان نيز به سوي او خواهد بود و بر ما واجب است كه بر فرمانش گردن نهيم نه تنها واجب كه اگر موفق شويم بر ما منت است كه دستوراتش را هم انجام دهيم.

خداوند سبحان پيغمبران و امامان معصوم را براي هدايت بشر قرار داد. ملت مسلمان ما بر اين هدايت اراده كرد و طنين اراده و توفيق را كه در دو سه سال اخير اوج گرفت و مستحكم شد شياطين بر اين اراده عناد ورزيدند و كينه كردند و در صدد سست كردن و محو آن بر آمدند و هر روز به نحوي با آنان به مقابله پرداختند تا آن‌‌كه بر خلاف حكم قرآن تجاوز نظامي را به وسيله شيطانكي پديد آوردند تا بدين وسيله سد راه اين هدايت به جهان بشريت و ملت مسلمان ما شود و در نتيجه بر ما واجب شد كه اين تجاوز را دفع كنيم آن هم طبق حكم قرآن (كتاب هدايت) و به ياري الله راهنمايي رهبر و اماممان انقلاب اسلامي ما بر رهبري فرزند رسول(ص) خدا و رهرو راه علي(ع) يعني امام خميني موهبتي عظيم بود كه خداوند به همه ما ارزاني داشت و هدفش پيشبرد هدايت رسولان خدا  و دين اسلام كه (دين نزد خدا همان اسلام است) سفارش مي‌‌كنم كه اين انقلاب و جمهوري اسلامي را ارج نهيد و هر چه در توان داريد در راه اعتلاي آن نثار كنيد قدر رهبر را بدانيد و با عمل به گفتارش كه نشات گرفته از نداهاي آسماني است از ايشان سپاسگزاري كنيد.

خواهرانم: مي‌‌خواهم كه هم‌‌چون زينب باشيد و او را بشناسيد و مقلدش باشيد و تحمل و صبرش را در مصيبت به آن بزرگي كربلا كه جلوي چشمش اتفاق افتاد سرمشق  خود قرار دهيد با حفظ حجاب و نجابت و عفت خود او را خشنود نماييد.

از همه مردم مي‌‌خواهم كه به ريسمان متين خدايي چنگ زنيد و از تفرقه بپرهيزيد و گرنه مديون خون شهداييد و آن برسر شما خواهد آمد كه يزيديان بر شما حاكم باشند. از پدرم مي‌‌خواهم كه حدود نه ماه برايم نماز بخواند و سه ماه و نيم روزه هم نيز بدهكارم كه دو ماه آن كفاره يك روز روزه‌‌ام مي‌‌باشد و بقيه را بدهكارم. كتاب‌‌ها و وسائل شخصي‌‌ام هر طور كه صلاح ديديد به مصرف برسانيد و تقاضا مي‌‌كنم كه در مجلس ختم من حتماً قرآن تفسير شود.

والسلام رضا كشاورزيان - سوسنگرد 1360/04/01

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE