جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدرضا کربلایی هاشمیان

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدرضا کربلایی هاشمیان

شهادت نعمتي است كه خداوند منان به بندگان خاص خود عطا مي‌‌فرمايد شهادت سعادتي است كه پروردگار متعال عنايت مي‌‌فرمايد و اگر لياقت شهادت در راه او را داشتم به من نيز نعمت شهيد بودن را عنايت فرمايد. شما اي امت حزب‌‌الله انقلاب اسلامي است كه خداوند به شما ارزاني نموده است قدر اين نعمت الهي را بدانيد و پاسدار ارزش‌‌هاي آن باشيد و نگذاريد كه با توطئه‌‌هاي منافقان و از خدا بي‌‌خبران اسلام عزيز شكست بخورد از ايثار جان و مال خودتان در راه خدا دريغ نكنيد كه دنيا خود محل عبور است.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدرضا کربلایی هاشمیان
نام پدر :علی اکبر
تاریخ تولد :۱۳۴۷/۰۹/۲۲
محل تولد :دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تيرانداز
سن :۱۸ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۰۴/۲۹
محل شهادت :جزيره مجنون
نام عملیات :عملیات تک جنوبی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت تیر به قلب

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمدرضا کربلایی هاشمیان، فرزند علی اکبر، در تاریخ ۱۳۴۷/۰۹/۲۲ در شهرستان دامغان چشم به جهان گشود.پدرش انسانی زحمتکش و از کسبه ی محترم شهر بود و از راه درآمد مغازه امرار معاش می کرد و چرخه ی زندگی را می چرخاند.

محمدرضا بعد از گذراندن دوران کودکی،در هفت سالگی وارد دبستان شد و پس از اتمام دوره ی ابتدایی و راهنمایی به دلیل علاقه به مسایل فنی وارد هنرستان شد و تا سال سوم هنرستان به تحصیل ادامه داد. بعد از آن به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد تا در شرایط حساس و سختی که کشورش در آن قرار داشت مانند سربازی دلاور در صحنه حضور داشته باشد و به وظیفه ی شرعی خود در برابر هموطنانش و میهن اسلامی جامه ی عمل بپوشاند. ارتش مزدور عراق در اقدامی ناجوانمردانه و وحشیانه به چندین نقطه از کشور حمله کرد و بسیاری از ایرانیان را به خاک و خون کشید و آن ها را از خانه و کاشانه ی خود آواره کرد.

در این شرایط حساس جوانان و مردان غیور ایرانی به فرمان رهبر فرزانه خویش به سوی میدان مبارزه شتافتند تا حق ملت مظلوم و بی دفاع ایران را از دشمنان کوردل بستانند. شهید هاشمیان نیز از سوی بسیج به سوی جبهه ی نبرد اعزام شد و در منطقه ی جنوب کشور در سنگرهای حق و حقیقت در برابر دشمن بعثی می جنگید و ار آرمانهای اسلام و فرامین قرآن دفاع و پاسداری می کرد.

او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۶/۰۴/۲۹ در جزیره ی مجنون بر اثر اصابت تیر مستقیم دشمن بعثی به قلبش،از جام گوارای شهادت نوشید و به جمع یاران سفر کرده ی خویش پیوست.پیکر پاک او بعد از چند سال در پی تفحص پیدا شد و در فردوس رضا،گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدیش آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم رب الشهداء والصديقين

« و اعدو الهم ما استطعتم من قوه و من رباط الخيل ترهبون به عدوا...  و عدوكم من المومنين رجال

صدقوا ماء اهدوالله عليه و منهم »

وصيت‌‌نامه اينجانب محمدرضا هاشميان فرزند علي‌‌اكبر ساكن شهر دامغان با شماره شناسنامه 7879 اعزامي از بسيج دامغان. به نام الله پاسدار حرمت خون شهيدان. به نام خداوندي كه مولاي عاشقان است و به نام او كه حامي مستضعفان و ياور رزمندگان است، الهي به اميد تو و به ياد و عشق تو عازم صحنه نبرد هستم. از تو اي معبودم مي‌‌خواهم كه مرا نيرويي دهي تا بتوانم دين خود را به اسلام عزيز و انقلاب ادا كنم. الهي از تو مي‌‌خواهم كه توفيق حضور در جبهه نبرد و در كنار عاشقانت را به من عطا بفرمايي. اينك كه عازم جبهه‌‌هاي نبرد حق عليه باطل هستم بر آن شدم كه سخني چند با شما امت حزب‌‌الله و شهيد پرور بنمايم.

شهادت نعمتي است كه خداوند منان به بندگان خاص خود عطا مي‌‌فرمايد شهادت سعادتي است كه پروردگار متعال عنايت مي‌‌فرمايد و اگر لياقت شهادت در راه او را داشتم به من نيز نعمت شهيد بودن را عنايت فرمايد. شما اي امت حزب‌‌الله انقلاب اسلامي است كه خداوند به شما ارزاني نموده است قدر اين نعمت الهي را بدانيد و پاسدار ارزش‌‌هاي آن باشيد و نگذاريد كه با توطئه‌‌هاي منافقان و از خدا بي‌‌خبران  اسلام عزيز شكست بخورد از ايثار جان  و مال خودتان در راه خدا دريغ نكنيد كه دنيا خود محل عبور است. و اين دنياي فاني مي‌‌گذرد و آن وقت است كه پيش پيامبر اكرم(ص) و حضرت علي(ع) و فاطمه زهرا(س) و امام خميني شرمنده هستيد سعي كنيد پيرو ولي فقيه و روحانيت در خط امام باشيد. فرامين  اين پير جماران را اطاعت كنيد اگر پيرو اين امام نباشيد يقين بدانيد اسلام شكست  مي‌‌خورد.

سخني با برادران پاسدار و بسيجي مخصوصاً «برادران عضو بسيج شهيد مصحفي» شما اي پاسداران اسلام و شما اي بسيجيان عزيز من به عنوان برادر كوچك شما كه علاقه زيادي به پاسداري دارم از شما مي‌‌خواهم كه در همه جا خدا را حاضر و ناظر بر اعمال خود بدانيد و اخلاق اسلامي و تقواي الهي را رعايت كنيد.

از برادران عضو بسيج شهيد مصحفي مي‌‌خواهم كه راه شهيد مصحفي و تمامي شهداي ديگر، باقريان‌‌ها و مؤمني‌‌ها را ادامه دهيد و سنگر بسيج را به عنوان مدرسه‌‌اي بدانيد كه در آن درس ايثار و عشق را مي‌‌آموزيد در ضمن اگر برادران و دوستان عزيز از من بدي ديده‌‌ايد مرا ببخشيد.

امام را دعا كنيد ـ رزمندگان را دعا كنيد ـ نماز جمعه را فراموش نكنيد. والسلام

محمدرضا هاشميان

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE