جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدرضا واحدی

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدرضا واحدی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدرضا واحدی
نام پدر :حسین
تاریخ تولد :۱۳۴۴/۰۱/۰۱
محل تولد :روستای حسن آباد دامغان
شغل :دامداری
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :دو شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۰۶/۰۸
محل شهادت :سه راه افسریه
نام عملیات : 
موضوع شهادت :پشت جبهه
نحوه شهادت :سانحه رانندگی

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :حسن آباد
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای حسن آباد

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمدرضا واحدی، فرزند حسین، در تاریخ ۱۳۴۴/۰۱/۰۱ در روستای حسن­ آباد از توابع شهرستان دامغان متولد شد. او دوران پر شور کودکی خود را در محیط با صفای روستا گذراند و در آنجا وارد دبستان شد. پس از اتمام دوره ی ابتدایی و بعد هم دوره ی راهنمایی،ترک تحصیل کرد.

بعد از ترک تحصیل در کنار پدرش به کار دامداری مشغول گردید و کمک حال پدرش شد. زندگی اش به همین منوال سپری شد تا اینکه زمان رفتن به خدمت مقدس سربازی اش فرا رسید.

این دوران همزمان شده بود با سال هایی که کشورمان سخت درگیر جنگ تحمیلی بود،جنگی ناعادلانه و نابرابر که ارتش مزدور عراق به پشتیبانی چندین کشور استعمارگر بر علیه کشورمان به راه انداخته بودند و آنها قصد داشتند خاک مقدس ایران را تصاحب کنند تا به مقاصد شومی که برای کشورمان در سر داشتند دست یابند.

در این شرایط شهید واحدی از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به جبهه اعزام گردید تا دوران خدمتش را در مناطق جنگی به کشورش و ملت شریف آن خدمت کند. او در ابتدا به عنوان پاسدار وظیفه در توپخانه ی ۶۳ خاتم الانبیاء مشغول به خدمت بوده و برای ادامه ی خدمت سربازی ، به پادگان دامغان معرفی می گردد.

او در تاریخ ۱۳۶۵/۰۶/۰۸ در سه راه افسریه ی تهران در حین انجام ماموریت، این سرباز دلاور در زمره ی شهدای هشت سال دفاع مقدس قرار می گیرد. پیکر پاک او به روستای حسن آباد منتقل شد و در گلزار شهدای آنجا به خاک سپرده شد.

 

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.