جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدرضا منشی زاده

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدرضا منشی زاده

هر تیری که به قلب کفر رها سازم به خاطر خداست نه از روی خشم و این راه را با آگاهی و سخنان قرآن برگزیده‌‌ام. حس می‌‌کنم که این آخرین سفرم باشد و امید که مأموریت را که برای خداست به خوبی تمام و تا مرز شهادت انجام دهم. که این وظیفه کوچک را به خوبی انجام دهم. در زندگی آرزویی جز حاکمیت مستضعفین و یا شهادت و پیروزی اسلام ندارم.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدرضا منشی زاده
نام پدر :عباسعلی
تاریخ تولد :۱۳۴۱/۰۲/۱۲
محل تولد :روستای عبدالله آباد دامغان
شغل :پاسدار
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :فرمانده دسته پياده
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :دو شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۲/۰۸/۲۹
محل شهادت :پنجوین
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :تفحصی

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :عبدالله آباد
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای عبدالله آباد

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمدرضا منشی زاده فرزند عباسعلی در تاریخ ۱۳۴۱/۰۲/۱۲ در دامغان هنگامی که خورشید دوازدهمین سلام اردیبهشتی اش را بر اهالی با صفای روستای عبدالله  آباد همراه با صدای دلنشین هَزاران بهاری پیش کش آنان می کرد؛ به دنیا آمد. او فرزند ارشد خانواده بود وسه برادر وسه خواهر داشت. پدرش باز نشسته راه آهن بود . محمد رضا  تحصیلات ابتدایی را در همان روستا  به پایان رساند و سپس برای ادامه تحصیل به دامغان آمد وتا سوم  متوسطه ادامه تحصیل داد.

او که از جوانان انقلابی ومبارز بود پس از پیروزی انقلاب درس را رها کرد. در تاریخ ۳۱ شهریور حملات ناجوانمردانه دشمن بعثی عراق به مهین اسلامی آغاز شد .مبارزه وجهاد دراه خدا هدهفی بود که محمد رضا  در ادامه راه انتخاب نموده بود. پس در این مسیر او با پیوستن به بسیج سپاه دامغان چندین بار طعم شیرین مبارز برعلیه کفر را چشید.

حضور در صف مبارزان اسلام، برخورد با پاکترین جوانانی که برای دفاع از میهن اسلامی به جبهه شتافته بودند و معنویت حاکم برجبهه ها او و همه عاشقان را برای حضور مستمر تا مرز شهادت بسوی خود می کشاند. او سپس به خیل عظیم پاسداران پیوست و لباس مقدس پاسداری را بر تن کرد. محمد رضا ازدواج کرد وحاصل این ازدواج فرزند دختر بود.

یادم هست در جای نوشته بود پاسدار شاغل نیست عاشق است. این عاشق پس از بارها حضور مستمر در جبهه های نبرد حق علیه باطل سرانجام در تاریخ ۱۳۶۲/۰۸/۲۹ در عملیات پدافندی به شهادت رسید و مفقود گردید. پیکر پاکش پس از چند سال  در پی تفحص آشکار گردید و  بعد از تشییع در گلزار زادگاهش روستای عبدالله آباد آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسمه تعالی

قال رسول‌‌الله صلی الله علیه و آله و سلم:

«الاسلام یعلوا و لا یعلی علیه: اسلام برتری دارد و چیزی بر آن برتری ندارد.»

اگر مسلمانان به دستورات اسلامی رفتار کنند، دست شرق و غرب را از بلاد مسلمین قطع خواهند کرد.

«امام‌‌خمینی»

امیرالمؤمنین علی (ع) می‌‌فرماید: «الالف ضربه بالسیف احب انی میته علی فراش» اگر هزار ضربت به فرق من فرود بیاید که به این وضع کشته شوم بهتر است که در بستر با یک بیماری بمیرم. با درود بر امام امت، خمینی بت‌‌شکن و با سلام به روان پاک شهدای صدر اسلام و شهدای انقلاب اسلامی ایران و با درود بر پدر و مادر مهربانم و سلام بر برادران و خواهران حزب‌‌الله، لطف پروردگار شامل حال مسلمین است.

با اراده خود و با نام خداوند بخشنده مهربان به جبهه حق علیه باطل می‌‌رم تا ان‌‌شاءالله بتوانم راه شهدای عزیز را که خون پاکشان را به پای درخت اسلام ریخته‌‌اند ادامه دهم. ان‌‌شاءالله بتوانم این وظیفه‌‌ای که به عهده من گذاشته‌‌ شده به خوبی تا مرز شهادت ادامه بدهم. توفیق خداوند شامل حال ما شد، که بتوانم برای چهارمین بار به جبهه حق علیه باطل بروم. به خاطر اسلام و قرآن و برای احیاء دینم و برای تداوم بخشیدن به انقلاب اسلامی به رهبری امام‌‌خمینی.

هر تیری که به قلب کفر رها سازم به خاطر خداست نه از روی خشم و این راه را با آگاهی و سخنان قرآن برگزیده‌‌ام. حس می‌‌کنم که این آخرین سفرم باشد و امید که مأموریت را که برای خداست به خوبی تمام و تا مرز شهادت انجام دهم. که این وظیفه کوچک را به خوبی انجام دهم. در زندگی آرزویی جز حاکمیت مستضعفین و یا شهادت و پیروزی اسلام ندارم.

پدر و  مادرم که زحمت‌‌های زیادی برای من کشیده‌‌اید اما من کاری برای شما انجام ندادم از شما می‌‌خواهم که از من راضی شوید تا خدا هم مرا بپذیرد. و از تمام برادران می‌‌خواهم مثل مردم کوفه نباشند و گول این منافقان مانند موشی می‌‌مانند که داری چندین سوراخ هستند از یک سوراخ می‌‌روند و از سوراخ دیگر سردرمی‌‌آورند. این راه را از روی دلخواه و افتخار انتخاب کردم و به جبهه می‌‌روم نه به زور، بلکه با اراده و عقیده خود که جز اسلام و قرآن چیز دیگری نیست. باید رفت.

آیا می‌‌شود اینجا نشست و این جنگ را تماشا کرد؟ باید رفت. باید کوشید و این مزدوران را از این سرزمین اسلامی بیرون راند. مگر می‌‌شود اینجا نشست تا برادرانم در جبهه بجنگند. من طاقت آن را ندارم که بتوانم جواب آن شهیدان و مادران غم‌‌دیده و بچه‌‌های پدر از دست‌‌داده را بدهم من در پایان از خداوند مهربان می‌‌خواهم که در این راه قدم برمی‌‌دارم مرا یاری نماید تا هرچه زودتر اسلام پیروز شود.

والسلام

روز جمعه مردادماه 1362/05/21 محمدرضا منشی‌‌زاده

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE