جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدرضا فرخ زاده

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدرضا فرخ زاده

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدرضا فرخ زاده
نام پدر :اسدالله
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۰۶/۰۱
محل تولد :تهران
شغل :پاسدار
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :پیک گردان پیاده
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۰۴/۲۹
محل شهادت :جزيره مجنون
نام عملیات :عملیات تک جنوبی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر و دست

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :امام آباد 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای امام آباد

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

 

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمدرضا فرخ زاده ،فرزند اسدالله در تاریخ  ۱۳۴۵/۰۶/۰۱ در تهران دیده به جهان گشود. پدرش انسانی شریف و زحمتکش بود و به شغل کشاورزی اشتغال داشت و از این طریق چرخه ی زندگی را می چرخاند. محمد رضا دوران کودکی خود را در تهران گذراند و در هفت سالگی وارد دبستان شد و درس خود را تا سال اول راهنمایی ادامه داد.

بعد از مدتی به همراه خانواده به دامغان نقل مکان کرده و در آنجا ساکن شدند. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، هنوز هم بسیاری از دشمنان به ایران چشم طمع داشتند و باز هم دست از توطئه علیه کشورمان بر نمی داشتند. آن ها از راه های زیادی ملت ما را مورد آزار و اذیت قرار می دادند و با ترور شخصیت های شناخته شده ی انقلاب ، ما را درسوگ این عزیزان عزادار می کردند. در شهریور ماه ۱۳۵۹به صورت علنی جنگ علیه ایران را آغاز کرده و بسیاری از هموطنان عزیزمان را به خاک و خون کشیدند. ارتش بعثی عراق این جنگ را به راه انداخت و از وحشیانه ترین اقدامات علیه ملت مظلوم و بی دفاع ایران در این زمینه چشم پوشی نمی کرد.

با شروع جنگ، جوانان و مردان غیور کشورمان، لباس رزم به تن کردند و به سوی میدان مبارزه و جهاد در راه خدا شتافتند. شهید فرخ زاده هم با عضویت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان،تصمیم گرفت رهسپار جبهه های نبرد حق علیه باطل شده و او هم به تکلیف شرعی خویش در قبال کشورش جامه ی عمل بپوشاند. او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۶/۰۴/۲۹ در منطقه ی عملیاتی جزیره ی مجنون، بر اثر اصابت ترکش، از جام گوارای شهادت نوشید و به لقاءالله پیوست. پیکر پاک او در قطعه ی شهدای روستای امام آباد، به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدی خویش آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

You naturally become more relaxed
christina aguilera weight lossWork clothes for curvy figures

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.