جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدرضا صدرالهی

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدرضا صدرالهی

امام حسین(ع) می‌‌فرماید که زندگی هر انسان مسلمان عقیده است و جهاد در راه به ثمر رساندن آن عقیده، که آن عقیده جانشین کردن حکومت عدل خدا بر حکومت ظالمان زمان می‌‌باشد. من یک سرباز کوچک اسلام هستم که اگر مخلص باشم و بتوانم در راه عقیده‌‌ام خالصانه بجنگم و به افتخار شهادت نائل آیم باعث خوشبختی من است...

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدرضا صدرالهی
نام پدر :حسین
تاریخ تولد :۱۳۴۰/۰۶/۲۲
محل تولد :دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :آر پی جی زن
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۰/۰۸/۰۴
محل شهادت :دهلاویه
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش خمپاره به قلب

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمد رضا صدرالهی فرزند حسین،در تاریخ ۱۳۴۰/۰۶/۲۲ در دامغان متولد شد. پدرش کارمند

بهداری بود و از این طریق چرخه ی زندگی را می چرخاند.و از لحاظ اقتصادی وضعیت متوسطی داشتند. بعد از تولد او خانواده اش به تهران نقل مکان کردند و او دوران ابتدایی را در تهران به اتمام رساند او ۱۱ سالش بود که خانواده اش دوباره به دامغان برگشتند و  شهید در دامغان دیپلم خود را گرفت.

او انسانی شریف و مذهبی بود و در نوجوانی روزهای پرالتهاب انقلاب را تجربه کرد و طعم شیرین پیروزی حق و حقیقت را بر تباهی ها چشید. شهید در آن زمان ۱۷ سال داشت و این پیروزی مانند خورشیدی از حقیقت وعده های خداوند در ذهن او می درخشید و اندیشه ها و باور هایش را از یقین نورانی می ساخت.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی او عازم خدمت مقدس سربازی شد و در نیروی زمینی خدمتش را پشت سر می گذاشت. او از طرف این یگان به جبهه اعزام شد و در منطقه ی دهلاویه در مقابل دشمن متجاوز می جنگید.و مسئول آرپی جی هفت بود. در همین منطقه(دهلاویه) بر اثر اصابت ترکش ، از جام شهادت سیراب شد. پیکر مطهرش در فردوس رضا، گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده شد.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسمه تعالی ولا تحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون...

خیال نکنید آن‌‌هایی که در راه خدا کشته شده‌‌اند مرده‌‌اند بلکه آن‌‌ها زنده‌‌اند و نزد خدا روزی می‌‌خورند. با سلام به رهبر کبیر انقلاب  و با درود به شهیدان راه خدا از شهیدان صدر اسلام تا شهیدان کربلای حسین و شهیدان کربلای خونین ایران.

قال امام حسین(ع) : انما الحیوه عقیده و جهاد امام حسین(ع) می‌‌فرماید که زندگی هر انسان مسلمان عقیده است و جهاد در راه به ثمر رساندن آن عقیده، که آن عقیده جانشین کردن حکومت عدل خدا بر حکومت ظالمان زمان می‌‌باشد.

من یک سرباز کوچک اسلام هستم که اگر مخلص باشم و بتوانم در راه عقیده‌‌ام خالصانه بجنگم و به افتخار شهادت نائل آیم باعث خوشبختی من است و باید حرف‌‌هایی را که دارم به شما بزنم اول از شما شروع می‌‌کنم.

ای مادر، من در زندگی خود در این دنیای فانی خیلی به شما زحمت دادم از کودکی تا نوجوانی و جوانی. پس امیدوارم که مرا حلال کنی. و ای پدر شما هم برای من خیلی زحمت کشیده‌‌ای و خون دل خورده‌‌ای تا مرا بزرگ کردی. من قدر زحمت شما را هم می‌‌دانم و امیدوارم که مرا حلال کنی.

از برادرم مهدی و خواهرانم و مجید پسرعمویم که چند وقتی با ایشان بودیم و امیدوارم که از من ناراضی نباشید  و حلالیت می‌‌طلبم و امیدوارم که اگر در زندگی از طرف من به آن‌‌ها گزندی رسیده مرا ببخشند. از قول من ای پدر و مادر عزیزم، از همه خویشاوندان طلب بخشش کنید و بگویید که اگر از من بدی دیده‌‌اند به خوبی خودشان ببخشند.

اما می‌‌خواستم یاد آوری کنم که من 10 روز روزه دارم که اینجا به خاطر این‌‌که عازمم شکسته است نمی‌‌توانم بگیرم اگر شهادت نصیبم شد آن 10 روز روزه را هم برای من ادا کنید دیگر انتظاری از شما ندارم و فقط به شما می‌‌گویم که خیلی ناراحت نباشید که خدا با صابرین است و صبر کنید تا اجری عظیم پیش خدا داشته باشید به امید پیروزی اسلام بر کفر در تمام جهان و حکومت عدل مهدی(عج).

                       والسلام

سرباز وظیفه محمدرضا صدرالهی

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.