جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمد داوودیان

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمد داوودیان

خدايا تو مي‌‌داني و خواهي دانست كه شهادت من به خاطر پست و مقام نيست. به خاطر تكبر و از براي خودپسندي و عجب و ريا نيست. به خاطر خودبيني نيست، شهادت من به خاطر عشق به لقاي تو و به عشق راه تو است و از تو مي‌‌خواهم مرا از ياران صالحين قرار بدهي و در راه خودت به شهادت برساني. خداوندا از تو مي‌‌خواهم كه مرا در سنگره مبارزه و جهادت به شهادت برساني زيرا مردن در رختخواب از براي من مايه ننگ است. زيرا شهادت قله رفيع بشريت است.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمد داوودیان
نام پدر :علی اصغر
تاریخ تولد :۱۳۴۱/۰۶/۲۷
محل تولد :امیریه
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۸/۱۱
محل شهادت :عين خوش
نام عملیات :محرم
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای امیریه

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمد داوودیان فرزند علی اصغر،در تاریخ ۱۳۴۱/۰۶/۲۷  در امیریه دامغان در خانواده ای مذهبی به دنیا آمد. او در زادگاهش تحصیلات ابتدایی را گذراند و بعد از دوران راهنمایی، وارد هنرستان کشاورزی شد و درشس را تا دوم نظری ادامه داد. او نوجوانی انقلابی بود و در زمان پرالتهاب انقلاب اسلامی، فعالیتهای سیاسی و مذهبی می کرد.

او پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،به عضویت این مجموعه درآمد تا در ادامه راهش نیز باز هم در صحنه حاضر باشد و هدفش تحقق آرمان های انقلاب و دفاع از دین و کیان اسلام بود و همین اندیشه اسلامی اش باعث شد تا در زمان جنگ تحمیلی به جبهه های نبرد حق علیه باطل بشتابد.

او دوبار به جبهه رفت و در مقابل دشمن بعثی جنگید.در اولین اعزامش به منطقه مهاباد رفت و مدت چهار ماه در آنجا بود و بعد از این مدت به امیر آباد آمد تا با خانواده اش دیدار تازه کند و بار دیگر خالصانه و جان بر کف به منطقه عین خوش رفت اما انگار این بار خداحافظی اش با قبل فرق داشت، مادرش او را سیر نگاه کرد و پسرش را به خدا سپرد.محمد رفت تا وظیفه اش را در قبال خانواده و خواهر و برادران دینی خود تمام کند و سر انجام در منطقه عین خوش در تاریخ ۱۳۶۱/۰۸/۱۱ و در عملیات محرم، به فیض عظیم شهادت نایل آمد.

    “راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

واسئلك ان يجعل وفاني قتد في سبيلك تحت رايه بنبيك مع اوليائك

خدايا از تو مي‌‌خواهم كه مرگم را شهادت در راه خودت زير پرچم اسلام با اوليا خودت قرار دهي. از سخنان علی( ع)

خدايا تو مي‌‌داني و خواهي دانست كه شهادت من به خاطر پست و مقام نيست. به خاطر تكبر و از براي خودپسندي و عجب و ريا نيست. به خاطر خودبيني نيست، شهادت من به خاطر عشق به لقاي تو و به عشق راه تو است و از تو مي‌‌خواهم مرا از ياران صالحين قرار بدهي و در راه خودت به شهادت برساني. خداوندا از تو مي‌‌خواهم كه مرا در سنگره مبارزه و جهادت به شهادت برساني زيرا مردن در رختخواب از براي من مايه ننگ است. زيرا شهادت قله رفيع بشريت است.

و لا تقولوا لمن يقتل في سبيل الله اموات بل احياءولكن لا تشعرون

به كسي كه در راه كشته مي‌‌شود مرده نگوييد وآن‌‌ها نمرده‌‌اند بلكه زنده‌‌اند ولي شما اين واقعيت را درك نمي‌‌كنيد.

 پروردگارا؛ از تو مي‌‌خواهم كه اين سعادت را به من بدهي كه بتوانم در راه تو گام بردارم و در اين راه به شهادت برسم كه آري شهادت سعادت مي‌‌خواهد كه ان‌‌شاءالله اين سعادت برمن تعلق گيرد.

پدر و مادر عزيزم، درود و سلامتان باد كه اين‌‌گونه فرزندي را پرورش معنوي داديد تا اين‌‌گونه در صف مبارزين قرار بگيرد و با  هرگونه شرك نفاق به مبارزه برخيزد.

آفرين بر تو اي مادر ايثارگر و اي پدر مبارز كه اين‌‌گونه فرزندي را به جامعه تحويل داديد تا در صف صالحين و صديقين قرار بگيرد پس تا لب می‌‌جنبد گويم آفرين برشما.

 پس مادر، از تو مي‌‌خواهم كه در تشيیع پيكر من كه ان‌‌شاءالله شاد و خوشحال هستي و در حال صفرم دست‌‌هاي خود را به سوي آسمان دراز  كني و بگويي « بار خدايا اين هديه ناقابل من را به تو سپردم و ان‌‌شاءالله اين هديه مورد قبول تو باشد.»

 اميدوارم كه اين روحيه كه تو در آن‌‌جا داشته باشي درسي باشد براي خفتگان، درسي باشد براي منافقان كه بدانند ما شيشه‌‌ام باك نداريم از شكست شيشه چو شكند تيزتر شود پس بكوش ما را كه ما در جاي جاودانه بهشت و تو در جاي جاودانه جهنم.

زيرا كه ملتي مكتبش شهادت باشد ديگر اسارتي وجود ندارد پس مادر نباشد كه در مجلس شادي من افرادي منافق وافرادي كه هنوز امام را نشناختند و افرادي كه اسلام را نشناخته‌‌اند به مجلس من راه يابند من مي‌‌خواهم افراد مؤمن به ولايت فقيه مؤمن به انقلاب وعاشقان راه الله و افراد ريش‌‌سفيد در مجلس من حاضر شوند.

دوستان عزيز از شما مي‌‌خواهم هميشه در كارهايتان امين وكارهايتان مورد رضايت خدا ودر كارتان در راه الي‌‌الله باشد قدمي كه برمي‌‌داريد الي‌‌الله باشد. نباشد كه گول بي صفتان و منافقان را بخوريد كه اگر گول اين افراد را بخوريد پس بدانيد كه چنان در قبر گودي خواهيد افتاد كه ديگر محال است از گودي به پيروزي برگرديد.

پس بدانيد كه شما بايد در همان راهي كه مورد رضايت خدا است گام برداريد هميشه ودر همه جا يك فرد مبارز و جنگجو باشيد در برابر ستمگران هيچوقت گول اين وآن را نخوريد كه بابا اين كار واجب‌‌تر از جنگ و مبارزه است نه بگوييد اول اسلام بعد كارهاي ديگر شما اي افرادي كه خود را  با  ايمان مي‌‌دانيد چرا موقعي كه مي‌‌شنويد بياييد كه در جنگ با كافران به مبارزه برخيزيد چرا بر زمين سنگيني مي‌‌كنيد؟ آيا شما زندگي مادي را بر زندگي اخروي ترجيح مي دهيد؟ پس بدانيد كه اين كار شما اشتباه است كه خدا اين افراد را هرگز دوست ندارد.

پس شما اي مومنان و اي عاشق امام امت در عبادت خود و در هر جايي كه هستيد از اين شعار غافل نشويد كه «خدايا ترا به جان مهدي تا انقلاب مهدي خميني را نگه دار»

شهادت آتشي است بر خرمن خفتگان. والسلام

محمد داوديان

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.