جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدحسن خواجه

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدحسن خواجه

برادران و خواهران گناه ما را می‌کشد و نمی‌گذارند اسلام باقی بماند پس بجنگید با دشمنان خدا که یا پیروز می‌شوید و یا شهید می‌شوید که باز هم پیروزید از شما عزیزان می‌خواهم که این حسین زمان خمینی بت شکن را تنها نگذارید و دستورهای او را مو به مو اجرا کنید.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدحسن خواجه
نام پدر :علی اصغر
تاریخ تولد :۱۳۴۳/۰۵/۰۶
محل تولد :روستای جزن دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :مخابرات گروهان پیاده
سن :۱۹ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۲/۱۲/۲۱
محل شهادت :جزيره مجنون
نام عملیات :خیبر
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر و دست

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :جزن
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای جزن

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمد حسن خواجه فرزند علی اصغر در تاریخ ۱۳۴۳/۰۵/۰۶  در روستای جزن از توابع شهرستان دامغان متولد شد. او سه برادر وی ک خواهر داشت .پدرش کارگر شرکت ذوب آهن بود وزندگی را به سختی می گذراند. شهید دوره ی تحصیل ابتدائی را در روستا گذراند و بعد از آن برای ادامه تحصیل به دامغان آمد و تا سال چهارم هنرستان درس خواند.

بعد از پیروزی انقلاب به فرمان امام خمینی (ره)، رهبر فرزانه انقلاب بسیج و ارتش بیست میلیونی تشکیل شد. او نیز جزء جوانانی بود که به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و با شروع جنگ تحمیلی همین جوانان دلیر و غیور بسیجی بودند که به یاری مردم بی دفاع ایران که رژیم بعثی عراق بسیاری از آنها را بی خانمان کرده بودند، شتافتند و با فداکاری و ایثار گری دست بیگانگان را از کشور عزیزمان کوتاه کردند.

شهید به عنوان یک بسیجی چند بار راهی صحنه ی نبرد حق و باطل شد و اسلحه به دست گرفت و دلاورانه جنگید. او دوباره به جبهه رفت و برای سومین بار در قالب نیروهای طرح لبیک یا خمینی باز هم به سوی جبهه شتافت تا بار دیگر نشان دهد که همیشه در هر لحظه آماده و گوش به فرمان رهبر بزرگ و هوشیار خود می باشد و او در سومین اعزامش در تاریخ ۱۳۶۲/۱۲/۲۱  در عملیات خیبر واقع در جزیره ی مجنون بر اثر اصابت ترکش به درجه رفیع شهادت نایل آمد و از جام شیرین شهادت سیراب گردید. پیکر مطهر او به زادگاهش روستای جزن انتقال داده شد و در آنجا به خاک سپرده شد.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

و لاتحسبن الذین قتلوا فی سبیل الله امواتا بل احیا عند ربهم یرزقون

کشته‌‌گان در راه خدا را مردگان نپندارید بلکه آن‌ها زنده‌اند و نزد خدای خود روزی می‌خورند.

شهادت، شهادت دریچه آزادی من از دنیا، شهادت، شهادت منتهای حرکت یک مسلمان، شهادت نهایت آرزوی مشتاقان و عاشقان. ای ملت مسلمان و آزاده من چه می‌توانم برای شما بنویسم و چه سفارشی می‌توانم برای شما بنمایم این شما بودید که ما را مشوق و راهنما بودید ای برادران و خواهران مومن و مسلمان ایران و جهان از شما می‌خواهم که بر علیه دشمنان اسلام بجنگید که اگر با این‌ها نبرد نکنید برادران و خواهران گناه ما را می‌کشد و نمی‌گذارند اسلام باقی بماند پس بجنگید با دشمنان خدا که یا پیروز می‌شوید و یا شهید می‌شوید که باز هم پیروزید از شما عزیزان می‌خواهم که این حسین زمان خمینی بت شکن را تنها نگذارید و دستورهای او را مو به مو اجرا کنید.

و همچنین از شما ملت شهید پرور و قهرمان ایران می‌خواهم که همینطور که به ریسمان محکم الهی جنگ زده‌اید و آن ولایت امام بزرگوار می‌باشد هرگز آنرارها نکنید و همینطور از جوانان مسلمان خوبم می‌خواهم که این جوانان منحرف را هر چه زودتر به دامان اسلام بیاورند که اگر می‌خواهند خوشبخت شوند باید اسلام و قرآن را انتخاب کرده و به آن عمل نمایند و برادران عزیزم من به عنوان یک برادر کوچتر از شما به شما می‌گویم که باید اسلام را یاری کرد زیرا ما هر چه داریم از اسلام و قرآن عزیز داریم که اگر بیماری اسلام شتابید امروز تمامی کفر جهانی بر علیه اسلام برخاسته‌اند و باید با اینها به ستیز برخواست.

و در آخر ای پدر و مادر گرامی اگر من شهید شدم هیچ نگرانی نداشته باشید و افتخار کنید که فرزندی در راه خدا داده‌اید چون پیش خدا گم نمی‌شود.

خود را از صبرکنندگان قرار دهید و خداوند را شکر کنید که ثمره زندگی‌تان در راه حق شهید شدند در راههای ضلالت.

هان ای زندگان آگاه باشید که قافله مرگ همچنان به مقصد معینی در حرکت است و شما نیز به زودی بدان ملحق ‌‌شوید.

تاریخ 1361/08/12 روز چهارشنبه

خداحافظ

محمدحسن خواجه فرزند حقیر شما

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.