جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدتقی خیمه ای

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمد تقی خیمه ای

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمد تقی خیمه ای
نام پدر :تقی
تاریخ تولد :۱۳۳۹/۰۱/۰۱
محل تولد :روستای تویه رودبار دامغان
شغل :کارگر ذوب آهن
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :انباردار
سن :۲۶ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۰۲/۱۷
محل شهادت :مريوان
نام عملیات :کمین دشمن
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :بمباران هوایی

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمد تقی خیمه ای فرزند تقی در تاریخ ۱۳۳۹/۰۱/۰۱  در روستای تویه رودبار از توابع دامغان دیده به جهان گشود. او دوران پرشور کودکی را در روستا گذراند و بعد از آن وارد دبستان شد.در همان کودکی متأسفانه پدر خود را از دست داد و سایه پر مهر و محبت پدر از سر خانواده کم شد.

بعد از این اتفاق ناگوار آنها تصمیم گرفتند به دامغان نقل مکان کنند و بس از مدتی که از سکونت آن ها در آنجا می گذشت شهید به تهران رفت و در آنجا نزد برادر بزرگتر خود مشغول به تحصیل شد و تا سال چهارم دبیرستان به تحصیل ادامه داد و بعد از آن ترک تحصیل کرد و راهی خدمت سربازی شد بعد از به پایان رساندن این دوران ازدواج کرد و تشکیل خانواده داد و حاصل این ازدواج یک پسر به نام مصطفی می باشد. شهید در آن دوران به عضویت جهاد سازندگی در آمد ودر آنجا خدمت می کرد .

در آن سالها کشور عزیزمان در گیر جنگ تحمیلی بود. شهید خیمه ای از طرف جهاد سازندگی به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل رفته تا او هم در این حماسه بزرگ ملت ایران سهمی داشته باشد و به وظیفه ی خود در قبال میهن خویش جامعه عمل بپوشد و حقیقتا همین دلاوریهای این سربازان بود که آنها را به پیروزی رساند و آرامش را در کشور حکم فرما ساخت.

شهید سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۰۲/۱۷ در جبهه مریوان بر اثر بمباران هوایی دشمن به درجه رفیع شهادت نایل آمد. پیکر پاک شهید در فردوس رضا ،گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده شد.

 

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.