جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمد بانی

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمد  بانی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمد  بانی
نام پدر :محمود
تاریخ تولد :۱۳۴۶/۱۱/۱۵
محل تولد :روستای کلا دامغان
شغل :کارگر
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۷/۰۱/۰۵
محل شهادت :ماووت 
نام عملیات :بیت المقدس ۳
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر (بی سر)

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :کلا
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای کلا

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمد بانی، فرزند محمود در سال هزار و سیصد و چهل و شش در روستای کلا از توابع دامغان دیده به جهان گشود. پدرش از اهالی محترم و شریف روستا بود و با کار کشاورزی چرخه ی زندگی را به حرکت در می آورد و امرار معاش می کرد. محمد دوران کودکی خویش را در محیط خوب و باصفای روستا گذراند و در هفت سالگی وارد دبستان شد.پس از اتمام مقطع ابتدایی، وارد دوره ی راهنمایی شد و تا سال سوم راهنمایی به تحصیل ادامه داد. بعد از آن ترک تحصیل کرده و به کار مشغول شد وگاهی نیز در امور کشاورزی به پدرش کمک می کرد.

وقتی زمان رفتن به خدمت مقدس سربازیش فرا رسید، کشورمان در شرایط سخت و حساسی به سر می برد. ارتش مزدور عراق از زمین وهوا نقاط مختلفی از کشورمان را بمباران کرده ومردم مظلوم و بی دفاع این مناطق را به خاک و خون کشیده بودند.

در این شرایط سربازان و مردان غیور ایرانی آرام نگرفتند و با تشکیل ارتش بیست میلیونی به فرمان رهبر فرزانه ی خویش به جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافتند تا به هموطنان خویش یاری برسانند.و دشمن متجاوز را از خاک مقدس کشورمان بیرون کنند.

شهید بانی نیز در لباس مقدس نظام،از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان به منطقه ی جنگی غرب اعزام گردید تا او نیز به تکلیف شرعی خویش در قبال هموطنان و کشورش جامه ی عمل بپوشاند.

او در تاریخ ۱۳۶۶/۰۸/۱۸ به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شد و در تاریخ ۱۳۶۷/۰۱/۰۵ از جام گوارای شهادت نوشید و به جمع دیگر یاران سفر کرده خویش پیوست. پیکر پاک او در مزار عمومی روستای کلاء به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدی اش آرام گرفت.

 

    “راهش جاوید باد”

 

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.