جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدابراهیم وفایی نژاد

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدابراهيم  وفايي نژاد

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدابراهيم  وفايي نژاد
نام پدر :شيرمحمد
تاریخ تولد :۱۳۴۳/۰۶/۰۶
محل تولد :روستای تویه دروار دامغان
شغل :کارمند آموزش وپرورش
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۲ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۱/۰۵
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :کربلای ۵
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :دشتبو
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای دشتبو

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمدابراهیم وفایی نژاد فرزند شیرمحمد در تاریخ ۱۳۴۳/۰۶/۰۶ در روستای تویه دروار دامغان دیده به جهان گشود. پدرش انسانی زحمتکش و سخت کوش بود که از راه کارگری لقمه ای حلال به خانه می آورد و خانواده اش را تأمین می نمود.

شهید در محیط باصفای روستا کودکی را به خوبی تجربه کرد و در همانجا پا به عرصه ی تحصیل گذاشت. او از همان ابتدا علاقه ی زیادی به درس و مدرسه داشت ، بنابراین با جدیت مقاطع تحصیلی را پشت سر می گذاشت .

سال ها یکی پس از دیگری و با موفقیت کامل می گذشت و وی پس از چند سال توانست مدرک دیپلم خود را دریافت کند. شهید در طول تحصیل علاقه ی بسیاری به حرفه ی شریف معلمی در خود احساس می کرد. لذا بعد از اتمام دوره ی متوسطه،در آزمون ورودی تربیت معلم شرکت کرد.

او به این وسیله به آرزوی دیرینه ی خود جامه ی عمل پوشاند و در مرکز تربیت معلم کرج پذیرفته شد. او با جدیت تمام مشغول به تحصیل بود اما با اوج گیری جنگ تحمیلی عراق علیه کشورمان و شدت گرفتن اعمال وحشیانه ی مزدوران بعثی ، شرایط به کلی تغییر پیدا کرد.

شهید با مشاهده ی این وضعیت بحرانی،تصمیم گرفت برادر هموطن خود را در راه آزادی این سرزمین مقدس از چنگال جنایتکاران کوردل،یاری رساند. بنابراین از طریق بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کرج ، به طور داوطلبانه و در حین تحصیل راهی جبهه های نبر حق علیه کفر و الحاد شد.

او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۱۱/۰۵ در شلمچه عملیات کربلای ۵ ، مورد اصابت ترکش دشمن قرار گرفت و به درجه ی رفیع شهادت نایل گردید.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.