جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدرضا کردی

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدرضا کردی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدرضا کردی
نام پدر :عباس
تاریخ تولد :۱۳۴۳/۰۱/۰۲ 
محل تولد :روستای حیدرآباد دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :خمپاره انداز
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۳/۱۰/۰۵
محل شهادت :میمک - هلاله
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش خمپاره به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :حیدرآباد
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای حیدرآباد

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

 

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمدرضا کردی، فرزند عباس، در تاریخ ۱۳۴۳/۰۱/۰۲ در روستای حیدر آباد از توابع شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش بنا بود و از این طریق امرار معاش می کرد. شهید در حیدرآباد به مدرسه رفت و دوره ی ابتدایی را به پایان رسانید.

او علاقمند به تحصیل بود و از آنجا که بیش از دوره ی ابتدایی در روستا امکاناتی نبود ،برای ادامه ی تحصیل به دامغان رفت. او با پشتکار موفق شد پس از چند سال ، مدرک دیپلم خود را دریافت کند.این در حالی بود که ارتش مزدور عراق با آغاز جنگ تحمیلی شرایط بدی را در جامعه ی ایران ایجاد کرده بود . حمایت همه جانبه ی آمریکا و برخی دول دیگر غربی هم با عث شده بود صدام حسین و دولت متجاوزش، هر روز فشار بیشتری را بر دولت و مردم بی دفاع ایران وارد سازند. با بروز این مشکلات، این فرزندان همیشه سرافراز وطن بودند که به منظور دفاع از استقلال کشور و هموطنان، حیدر وار و جان بر کف به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافتند. شهید کردی هم یکی از این فرزندان سرافراز بود .

او با وجود این شرایط، دیگر نتوانست در آن مقطع به فکر تحصیل و زندگی خود باشد. بنابراین داوطلب خدمت مقدس سربازی شد . وی با درجه ی گروهبان یکی، در لشکر ۸۱ زرهی باختران خدمات شایان ذکری ارائه داد و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۳/۱۰/۰۵ در منطقه ی عملیاتی میمک، در اثر اصابت ترکش خمپاره به مقام والای شهادت دست یافت. پیکر پاک شهید پس از تشییع در زادگاهش آرمید.

 

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.