جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدرضا علی حسینی

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدرضا علی حسینی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدرضا علی حسینی
نام پدر :حبیب الله
تاریخ تولد :۱۳۳۶/۰۴/۰۳
محل تولد :روستای قدرت آباد دامغان
شغل :ارتشی
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :فرمانده گروهان پياده
سن :۲۸ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۴/۱۱/۱۶
محل شهادت :جاده اهواز - خرمشهر
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :سانحه رانندگی

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :تهران
شهر :تهران
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :بهشت زهرای تهران

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمد رضا علی حسینی، فرزند حبیب الله،در تاریخ ۱۳۳۶/۰۴/۰۳ در روستای قدرت آباد شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش کارمند اداره ی راه آهن بود و از این طریق امرار معاش می کرد. او دوره ی کودکی خود را در دامغان پشت سر گذاشته و وارد دبستان شد. بعد از اتمام دوره ی ابتدایی و راهنمایی وارد دبیرستان شد.

محمدرضا بسیار فعال و پر تلاش و علاقمند به درس و تحصیل بود به همین دلیل پس از اخذ مدرک دیپلم وارد دانشکده ی افسری شد و مدرک کارشناسی خود را در آنجا گرفت.بعد از آن محمد رضا ازدواج کرد و تشکیل خانواده داد. شهید در لشکر ۲۱ حمزه خدمت می کرد.

در دوران جنگ تحمیلی عراق علیه ایران بسیاری از جوانان و مردان غیور ایران اسلامی مان به جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافتند و از این مرز و بوم مقدس دفاع کردند. محمد رضا نیز که تحصیلات نظامی داشت و احساس می کرد باید در این موقعیت حساس و ویژه دین خود را به میهن خویش ادا کند. او در جبهه ستوان دوم پیاده بود و در منطقه ی عملیاتی خرمشهر خدمت می کرد. شهید به همراه رزمندگان رشید اسلام در برابر تسلیحات پیشرفته ی دشمن قد علم کردند و اجازه ندادند دست هیچ بیگانه ای به خاک مقدس ایران برسد. او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۴/۱۱/۱۶ در جاده اهواز خرمشهر حین انجام ماموریت به مقام والای شهادت دست یافت. پیکر پاک او در بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدیش آرام گرفت.

 

“راهش جاوید باد”

یک دیدگاه برای “شهید محمدرضا علی حسینی”

  1. محمدرضا هاتفی گفت:

    با سلام بنده خواهر زاده شهید محمدرضا علی حسینی هستم متاسفانه چون خانواده شهید و مزارشان در دامغان نیست توجهی به ایشان نشده است ایشان از فرماندهان و تحصیل کرده های شهید دامغان هستند.. مگر در دامغان چند شهید سرلشگر داریم؟؟حق ایشان نبود اسمشان مثل خیلی از شهدای بزرگوار بسیجی در زبان مردم دامغان باشد؟؟حتی در درگیری اوایل انقلاب در کردستان هم حضور داشتند و مجروح شدند..ایشان افتخاری هستنند برای استان و شهرستان اما متاسفانه آنطور که حقشان بود از مقامشان تجلیل نشد.. خواهش میکنم حالا که به سالگرد ایشان نزدیک هستیم روزی را برای تجلیل از مقام سر لشگران شهید دامغان اختصاص دهید..

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.