جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید محمدرضا خدابنده لو

فرازی از وصیت نامه:
شهید محمدرضا خدابنده لو

وصیت می‌کنم که هرگز تا آخرین قطره خون خود با دشمنان اسلام سرسازش نگیرید و همیشه گوش به فرمان امام خمینی باشید و از بین بردن دشمن درون کوشش کنید که جهاد اکبر مقدمه جهاد اصغر و وابسته به آن است...

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :محمدرضا خدابنده لو
نام پدر :محمدابراهیم
تاریخ تولد :۱۳۴۰/۰۶/۲۶
محل تولد :روستای علی آباد دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۸/۱۷
محل شهادت :موسیان
نام عملیات :محرم
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت : 

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :علی آباد
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای علی آباد ( قبرنما )

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید محمد رضا خدابنده لو در  تاریخ ۱۳۴۰/۰۶/۲۶ در روستای علی آباد دامغان چشم به جهان گشود. پدرش محمدابراهیم خانواده از طریق کارگری تنها بخش کوچکی از نیازهای اقتصادی خانواده را برطرف می ساخت از این رو آنها در وضعیت اقتصادی مناسبی به سر نمی بردند. ولی محمدرضا باوجود این وضعیت نابسمان در امر درس و تحصیل مستعد و پرتلاش بود و تا پایان دوره ابتدائی رادر روستای خودشان سپری کرد و بعد از آن برای ادامه تحصیل به دامغان آمد و موفق شد پس از طی تحصیلات راهنمایی و دبیرستان در سال ۱۳۶۰ دیپلم بگیرد.

در آن زمان بسیاری از شهرهای مرزی ایران هدف حملات وحشیانه صدامیان مزدور قرار گرفته بود و آن ها به خود اجازه داده بودند با بی رحمی تمام حتی به زنان و کودکان سرزمین ما رحم نکنند و برای تصاحب سرزمین عزیزمان به هر حربه غیر انسانی متوسل شدند. محمدرضا هم بعد از گرفتن دیپلم در آن موقعیت حساس اصلاً به ادامه تحصیل فکر نکرد و در سال ۱۳۶۱ به طور داوطلبانه به خدمت مقدس سربازی رفت.

او دوره آموزشی خدمت را در شاهرود گذراند و پس از آن به لشگر ذوالفقار رفت. و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۱/۰۸/۱۷  در منطقه عملیاتی موسیان در عملیات محرم به فیض رفیع شهادت نایل آمد. اما پیکر پاکش تا بهار سال ۱۳۸۳ در گمنامی بود.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر تمام شهدا و خانواده‌هایشان سلام بر شهدای زنده انقلاب که چون کوه مقاوم در مقابل دردی که روز و شب دارند در بیمارستان‌ها به سر می‌‌برند و هر دقیقه اجر عظیمی پروردگارشان به آن‌ها عطا می‌کند.

درود بر شهیدان کربلای حسین(ع) سلام بر یاران با وفای حسین(ع) سلام بر امام امت و ابراهیم زمان و حسین زمان خمینی جای مسلمین و مستضعفان جهان در یاران با وفای امام خمینی درود بر تمام شهیدان گلگون کفن کربلای ایران سلام به عاشورای حسین(ع) سلام بر سنگرهای پر خون مرزهای ایران که توسط مزدوران بیگانه و جیره خواران شرق و غرب که دستشان از آستین صدام خائن بدر آمده است.

مرگ بر منافقان که می‌خواهند این انقلاب نونهال را ناتوان سازند امیدوارم که همیشه عمل کردن به قرآن را سرلوحه کارهایتان قرار دهید و خودتان را در حضور خدا بدانید و زینب(س) و او در مقابل سختی‌ها بایستید و همچون امام در مقابل ظالمان داخلی و خارجی استوار و مقاوم باشید.

و سلام گرم من بر پدر و مادر عزیزم پدر و مادر حال فرصتی پیش آمده که به یاری خداوند به جبهه‌های حق علیه باطل بروم و از یاران حسین (ع) باشم زیرا سید الشهدا نیز برای احیاء دین قیام کرد و ما هم به فرمان رهبر عزیزمان برای احیاء دین قیام می‌کنیم اگر می‌خواهید که یاد شهیدان زنده بماند فقط پشت سر امام و روحانیت مبارز و افراد مورد تائید امام و روحانیت باشید و به برادران دینی خود وصیت می‌کنم شماها وارث اسلحه از دست افتاده شهیدان هستید

وصیت می‌کنم که هرگز تا آخرین قطره خون خود با دشمنان اسلام سرسازش نگیرید و همیشه گوش به فرمان امام خمینی باشید و از بین بردن دشمن درون کوشش کنید که جهاد اکبر مقدمه جهاد اصغر و وابسته به آن است و دیگر اینکه کسی خیال نکند مرا به زور به جنگ فرستادند من با میل و ایمان خودم رفتم تا به دشمنان اسلام بفمانم که اسلام سازش‌پذیر نیست به همان خدایی که تمامی ما را آفرید قسم که تا آخرین قطره خون خود سنگرم را رها نکرده و مبارزه خواهم کرد.

و در خاتمه وصیت می‌کنم که اگر جنازه من به دست شما رسید آن را در فردوس رضا در کنار دیگر شهیدان دفن کنید. به امید دیدار در دنیای دیگر

والسلام

محمدرضا خدابنده لو

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.