جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید مجید عالمیان

فرازی از وصیت نامه:
شهید مجید عالمیان

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :مجید عالمیان
نام پدر :حبیب الله
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۰۷/۰۷
محل تولد :روستای الله آباد دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۲ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۷/۰۷/۰۵
محل شهادت :دزفول
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت سهوي گلوله در حین مانور نظامی در تیپ12قائم

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :الله آباد
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای الله آباد

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

 

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید مجید عالمیان، فرزند حبیب الله،در سال ۱۳۴۵/۰۷/۰۷ در روستای الله آباد از توابع شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدر او انسانی شریف و زحمتکش بود و مانند بسیاری از مردم روستا با کشاورزی و کار در مزرعه چرخه ی زندگی اش را به حرکت در آورده و امرار معاش می کرد.

مجید پس از گذراندن دوران کودکی در هفت سالگی وارد دبستان شد.پس از اتمام دوره ی ابتدایی و راهنمایی وارد مقطع دبیرستان شده و موفق شد مدرک دیپلم خود را بگیرد. پس از اخذ دیپلم ،زمان آن فرا رسیده بود که به خدمت مقدس سربازی رفته و به کشورش خدمت کند.

در آن سال ها ارتش مزدور عراق در حملات وحشیانه ای ،کشورمان را درگیر جنگ کرده و بسیاری از هموطنان مظلوم و بی دفاعمان را به خاک و خون کشیده بود. اما جوانان و مردان غیور کشورمان،با دست خالی و فقط با اعتقادی محکم برای مقابله با این دشمنان به پا خاسته و لباس رزم پوشیدند و به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافتند تا این اشغالگران را از خاک مقدس کشورمان بیرون کنند.

شهید عالمیان نیز از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ،به جبهه اعزام گردید تا او نیز در این حماسه ی بزرگ و تاریخی سهمی داشته باشد. در تیپ ۱۲ قائم(عج) در سمت امدادگر سازماندهی شد و در جبهه‌ها حضوری فعال داشت.

او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۷/۰۷/۰۵ در منطقه دزفول به مقام والای شهادت نایل آمد. پیکر پاک او در زادگاهش روستای الله آباد به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.