جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید لطف الله امیرشریفی

فرازی از وصیت نامه:
شهید لطف الله  امیرشریفی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :لطف الله  امیرشریفی
نام پدر :حبیب الله
تاریخ تولد :۱۳۴۷/۰۱/۰۶
محل تولد :روستای معصوم آباد دامغان
شغل :جهادگر
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :مسئول تدارکات خط
سن :۱۷ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۴/۱۲/۰۸
محل شهادت :مریوان - شرق چوارته
نام عملیات :والفجر ۹
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :بمباران - اصابت ترکش به پاها

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید لطف الله امیر شریفی فرزند حبیب الله در تاریخ ۱۳۴۷/۰۱/۰۶ در روستای معصوم آباد دامغان چشم به جهان گشود. او دوران کودکی را در محیط باصفای روستا سپری کرد و در همانجا به مدرسه رفت.

اما متأسفانه قبل از اینکه دوره ی دبستان به انتها برسد،از سایه پر مهر پدر محروم شد. از آن پس شرایط زندگی خیلی تغییر کرد، او تحت سرپرستی مادر و برادرانش زندگی می کرد.

او با همین وضعیت دوره ی ابتدایی را به پایان رساند اما شرایط به گونه ای بود که بیش از یک سال در مقطع راهنمایی تحصیل نکرد.مدتی بعد مشاهده کرد که جنایات نیروهای بعثی در کشورمان به اوج خود رسیده و مردم بی دفاع ایران روزهای بسیار سختی را پشت سر می گذرانند.

مزدوران عراقی با وقاحت تمام مناطق مسکونی و غیر مسکونی را مورد تهاجم وحشیانه خود قرار می دادند.آن ها برای رسیدن به مقاصد شوم خود، حتی کوچکترین حقوق انسانی را هم نمی شناختند. شهید با دیدن این اوضاع و احوال تصمیم گرفت کمکی به هم وطنانش بنماید.

بنابراین به طور داوطلبانه و از طریق جهاد سازندگی دامغان به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شد، او طی مدتی کوتاهی که در منطقه بود با وجود سن کمی که داشت، در راه پیروزی و اقتدار ایران اسلامی با تمام وجود در مقابل دشمن متجاوز ایستادگی کرد.

او سر انجام در تاریخ ۱۳۶۴/۱۲/۰۸ در منطقه عملیاتی والفجر ۹(مریوان) به قله رفیع شهادت دست پیدا کرد. پیکر پاک شهید پس از تشییع در دامغان آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.