جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید قربانعلی شیرمرغی

فرازی از وصیت نامه:
شهید قربانعلی  شیرمرغی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :قربانعلی  شیرمرغی
نام پدر :علی اصغر
تاریخ تولد :۱۳۳۲/۰۵/۱۵
محل تولد :دامغان
شغل :کارمند دولت
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۳۴ سال
خانواده چند شهید :امید آن که ما نیز ادامه‌‌دهنده و پیرو حضرت زینب شیرزن کربلا باشیم و در عمل اثبات کنیم که پیرو آنانیم و عامل به عمل

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۷/۰۱/۰۷
محل شهادت :حلبچه
نام عملیات :والفجر ۱۰
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :بمباران شیمیایی

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :تهران
شهر :تهران
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :بهشت زهرای تهران

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید قربانعلی شیرمرغی، فرزند علی اصغر،در ۱۳۳۲/۰۵/۱۵ در شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش قبل از به دنیا آمدن او،دار فانی را وداع گفت و شهید هیچ وقت از نعمت داشتن پدر برخوردار نبوده و دست گرم و پر مهر و محبت او را بر سر خود احساس نکرد. با درگذشت پدر، مادرش با کار و زحمت زیاد،تمام سختی ها را به جان خرید و فرزندانش را بزرگ کرد.

قربانعلی پس از گذراندن دوران کودکی ، در هفت سالگی وارد دبستان شد و پس از اتمام دوره ی ابتدایی و راهنمایی وارد مقطع متوسطه شد و بالاخره موفق شد مدرک دیپلم خود را بگیرد و رنج و مشقتهایی که مادرش برای بزرگ کردن او متحمل شده بود بی نتیجه نماند.

بعد ار اخذ مدرک دیپلم،به سربازی رفت و دو سال به کشورش خدمت کرد.   بعد از اتمام دوره ی سربازی ازدواج کرده و تشکیل خانواده داد و حاصل این ازدواج سه فرزند می باشد که از شهید به یادگار مانده است . او فردی انقلابی و معتقد بود و در روزهای پر التهاب انقلاب ، فعالیت می کرد تا این که با تلاش و همت ملت شریف ایران ،انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

بعد از پیروزی انقلاب و شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، باز هم شهید شیرمرغی به فعالیت خود ادامه داد و در صحنه حضور داشت. او با عضویت در بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی راهی جبهه های نبرد حق علیه باطل شد و در بسیج و جبهه حضوری مداوم و کارآمد داشت. او در محور غرب در سنگرهای حق و حقیقت در مقابل دشمنان متجاوز و اشغالگر می جنگید و از ملت شریف و کشورش پاسداری و دفاع می کرد .

و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۷/۰۱/۰۷ در عملیات والفجر ۱۰ بر اثر بمباران شیمیایی به مقام والای شهادت نایل آمد. پیکر پاک او در بهشت زهرای تهران، به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدیش آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

« و قاتلو هم حتی لا تکون فتنه »

و با کافران جهاد کنید تا فتنه و فساد از روی زمین برطرف شود. (قرآن کریم)

اگر این جنگ بیست سال هم طول بکشد ما ایستاده‌‌ایم(امام خمینی)

با سلام و درود به حضرت اباعبدالله حسین(ع)سرور شهیدان و سلام بر رهرو و ادامه‌‌دهنده راه آن حضرت زینب کبری(س)همان شیرزنی که تمامی مصائب و سختی‌‌ها را با جان و دل پذیرفت و هرگز در برابر جباران و ستمگران تسلیم نشد و با ایراد خطبه‌‌ها علاوه بر آن‌‌که روحی تازه در کالبد مردم عصر خویش دمید آن‌‌چنان وحشت و اضطراب در دل یزید و یزیدیان برافکند که خواب راحت را از آنان ربوده و بر رسوائی و لا‌‌ابالی‌‌گری آنان افزود و سلام بر حضرت امام امین بزرگ ناجی عصر ما و سایر مظلومان در طول تاریخ.

امید آن که ما نیز ادامه‌‌دهنده و پیرو حضرت زینب شیرزن کربلا باشیم و در عمل اثبات کنیم که پیرو آنانیم و عامل به عمل.

این حقیر بنا برحسب وظیفه شرعی و ادای تکلیف الهی به جبهه‌‌های نبرد حق علیه باطل اعزام می‌‌گردم گرچه با توجه به شناختی که از خودم دارم و با توجه به اعمال گذشته لیاقت و استحقاق شهادت راه خدا را ندارم   مع‌‌ذلک امید عفو و بخشش از درگاه پروردگار عالم را دارم.

ضمن آرزوی سلامتی و طول عمر برای حضرت امام و آیت‌‌الله منتظری و آرزوی پیروزی نهایی برای رزمندگان اسلام در صورت نائل شدن به فوز عظیم شهادت محل دفن خود را مزار شهدا بهشت زهرا(س) تهران تعیین مین‌‌مایم.

به امید زیارت کربلا . قربانعلی شیرمرغی

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.