جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید قدرت الله هراتیان

فرازی از وصیت نامه:
شهید قدرت الله هراتیان

برادران و خواهران سعي كنيد دست به دست يكديگر دهيد و منافقين را از صحنه به در كنيد و هيچ فرصتي به آنان ندهيد كه بخواهند به فعاليت خود ادامه دهند.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :قدرت الله هراتیان
نام پدر :رحمت الله
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۰۸/۱۵
محل تولد :شهر ری
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۶ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۸/۱۵
محل شهادت :عین خوش
نام عملیات :محرم
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش خمپاره به شکم

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید قدرت الله هراتیان فرزند رحمت الله در تاریخ ۱۳۴۵/۰۸/۱۵ در شهر ری به دنیا آمد. پدرش از کسبه ی خوب بازار بود و یک مغازه ی شیشه بری داشت. شهید تحصیلات خود را تا پایان مقطع پنجم ابتدایی سپری کرد. برای گذراندن دورۀ راهنمایی به دامغان رفتند بعد از آن برای اینکه هم به معاش خانواده کمک کرده باشد و هم این که حرفه ای را فرا گرفته باشد به کار مشغول شد. او برای این منظور به یک تعمیرگاه موتور سیکلت که برای یکی از آشنایان بود رفت و در آنجا به این حرفه پرداخت.

او نوجوانی با تلاش و سخت کوش بود و در این راه زحمت زیادی را متحمل می شد.

او در کنار فعالیت های روزانه که داشت ، از آینده کشورش غافل هم نبود و در ایامی که همه ی مردم در سراسر ایران سعی در براندازی حکومت ظلم و استبداد داشتند و سعی می کردند ریشه ی وابستگی را خشک کنند،

یعنی روزهای پر شکوه انقلاب اسلامی،فعالیتهای زیادی را انجام داد و با پیروزی انقلاب،فعالیت های سیاسی و انقلابی او به پایان نرسید و با تشکیل حزب جمهوری اسلامی، او همکاری خود را با این مجموعه آغاز کرد.

در آنجا به کارهای مختلفی از جمله روزنامه فروشی پرداخت این فعالیت ها مصادف بود با ایامی که ارتش عراق با توجه خاص آمریکا و برخی کشورهای غربی بسیاری از مناطق کشورمان را هدف حملات گستردۀ نظامی قرار داده بود.

این دول غربی همانهایی بودند که پیروزی انقلاب بیش از همه به ضرر آنها تمام شده بود و سعی داشتند به این وسیله دوباره بر ملت ایران مسلط شوند.

در چنین شرایطی بود که شهید تصمیم گرفت فعالیت های خود را گسترده تر کند.به همین منظور و برای اینکه بتواند پا به جبهه ی نبرد حق علیه باطل بگذارد،به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد.

او بعد از آن دوبار به جبهه اعزام شد.بار اول به منطقه ی مهاباد رفت و بعد از مدتی مبارزه و دلاوری برگشت.

و سرانجام وقتی برای بار دوم پا در عرصه ی جهاد و مبارزه قرار داد در تاریخ ۱۳۶۱/۰۸/۱۵ یعنی مصادف با سالروز تولد خود، بزرگترین هدیه ی تولد خود را در منطقه ی عین خوش،در عملیات محرم از پروردگار متعال دریافت کرد و به فیض شهادت نایل گردید.

پیکر پاک او پس از تشییع در گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم رب الشهداء والصديقين.

انا لله و انا اليه راجعون

همه از خدایيم و به سوي او باز مي‌‌گرديم.

با سلام و درود به رهبر كبير انقلاب و بنيان‌‌گذار جمهوري اسلامي ايران. در تاريخ 61/06/08 وارد اهواز شدم با اين اميد كه بتوانم با ياري خداوند به سهم خود ضربه‌‌اي بر صداميان وارد كنم و با سلاحم قلب صداميان را نشانه روم و با خون ناچيز خود درخت اسلام را كه به وسيله خون علي‌‌اكبرهاي زمان پر بار شده پر بارتر كنم و نايب امام زمان(عج) خميني بت‌‌شكن كه بت‌‌هاي زمان يعني شاه ، ملي‌‌گراها و ليبرال‌‌ها را يكي يكي از ديگري شكسته و حالا هم نوبت نوكر حلقه به گوش آمريكا يعني صدام يزيد كافر رسيده كه به رهبري امام امت خميني  بت‌‌شكن و ياري مردم و پشتيباني خدا به زودي مانند ديگر عمال آمريكا سرنگون خواهد شد.

من از خواهرم مي‌‌خواهم هميشه زينب‌‌وار و برادرم حسين‌‌وار قاطعانه امام را ياري كنند و راه شهيدان را ادامه دهند. و از پدر بزرگوارم و مادر عزيزم مي‌‌خواهم كه هيچ‌‌وقت به خاطر من ناراحت نشوند چرا كه قرآن كريم مي‌‌فرمايد: گمان مي‌‌كنيد آنان كه در راه خدا كشته شده‌‌اند مرده‌‌اند خير بلكه زنده‌‌اند و نزد خدا روزي دارند.

برادران و خواهران سعي كنيد دست به دست يكديگر دهيد و منافقين را از صحنه به در كنيد و هيچ فرصتي به آنان ندهيد كه بخواهند به فعاليت خود ادامه دهند.

برادران عزيز سعي كنيد هر چه زودتر به ياري ديگر رزمندگان اسلام در جبهه‌‌ها بشتابيد زيرا بعد از جنگ با عراق يعني صدام يزيد و هم‌‌دستانش نوبت جنگ با اسرائيل صهيونيسم و جهان‌‌خوار است و خواهران عزيز سعي كنيد از لحاظ پرستاري و يا كارهاي ديگر به رزمندگان اسلام در جبهه‌‌ها كمك كنيد و پشتيباني محكمي براي رزمندگان اسلام باشيد.

مادر عزيزم، خواهران گراميم برادر كوچكم چنان‌‌چه من باعث اذيت و ناراحتي شما عزيزان شده‌‌ام اميدوارم كن من را ان‌‌شاءا... ببخشيد و من را از دعاي خير فراموش نكنيد كه همان گفته‌‌هاي قرآن و گفته‌‌هاي الهي است.

من از خداوند تبارك و تعالي مي‌‌خواهم كه تا انقلاب مهدي(عج) عمر امام را طولاني بگرداند و تمام رزمندگان اسلام را در جبهه‌‌هاي جنگ پيروز بدارد.

خدايا، خدايا تو را به جان مهدي تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار .

والسلام

قدرت‌‌ا... هراتيان

آمين يا رب العالمين

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE