جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید قدرت الله امینیان

فرازی از وصیت نامه:
شهید قدرت الله  امینیان

بارالها ما عبد و بنده تو هستیم و مالک وجود ما تو هستی و بنده در مقابل خدای صاحب هیچ چیز نیست چون هستی مخصوص توست پرودگارا بربنده ضعیف وگناهکار خود منت گذار و او را در راه خود و در طریق هدایت قرار ده و مرا از نهایت تکامل که همانا رسیدن به فیض شهادت و رسیدن به لقاءالله است برخودار فرما.

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :قدرت الله  امینیان
نام پدر :عبدالحمید
تاریخ تولد :۱۳۳۸/۱۲/۰۲
محل تولد :دامغان
شغل :جهادگر
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :فرمانده گردان مهندسی قرارگاه حمزه
سن :۲۶ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۰۱/۱۸
محل شهادت :مریوان - شرق چوارته 
نام عملیات :والفجر ۹
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :برخورد خودرو با مین

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید قدرت الله امینیان فرزند عبدالحمید در تاریخ ۱۳۳۸/۱۲/۰۲ در شهرستان دامغان چشم به جهان گشود. پدرش کارمند اداره ی بهداری دامغان بود واز این راه امرار معاش می کرد.

شهید تحصیلات خود را در دامغان آغاز کرد.او که از همان ابتدای تحصیل علاقه مند به درس و مدرسه بود،مقاطع تحصیلی را به نوبت و با موفقیت کامل پشت سر می گذاشت.

همین پشتکار او موجب شد بعد از ۱۲ سال تلاش و زحمت، مدرک دیپلم دریافت کند اما وی بعداز آن هم از تحصیل علم و دانش فاصله نگرفت او برای ادامه ی تحصیل به شهر مقدس مشهد رفت.

شهید پس از این که مدرک فوق دیپلم خود را دریافت کرد،دیگر به ادامه تحصیل فکر نکرد،زیرا در آن روزها مزدوران بعثی عراق، درپی جنگ تحمیلی که به دستور صدام حسین کافر علیه کشورمان ایران به راه انداخته بودند،مردم شریف ایران را به شدت تحت فشار قرار داده بودند.

بنابراین تصمیم گرفت در این موقعیت بحرانی به یاری هموطنان مظلوم و بی دفاع خود بشتابد.او به همین منظور به دامغان برگشت و به عضویت جهاد سازندگی درآمد.

شهید از آن به بعد تمام مدت خدمتش را در غرب کشور و منطقه ی کردستان، صرف پاسداری از ارزش های انقلاب اسلامی و میهن خود کرد.و سر انجام در تاریخ ۱۳۶۵/۰۱/۱۸ در منطقه عملیاتی والفجر ۹(مریوان)در اثر برخورد خودرو با مین، به شهادت رسید. پیکر پاک و پاره پاره شهید، پس از تشییع در گلزار شهدای دامغان آرام گرفت.

    “راهش جاوید باد”

 

وصیت نامه شهید

بسم رب الشهدا و الصدیقین.

الهم  الجعل  محیای محیای محمد وال محمد ومماتی وممات  محمد وال محمد

خدایا زندگی مرا به مثل زندگی محمد وال اطهارش قرار ده و توفیق مرا طوری قرار بده که زندگی‌ام در راه  اسلام تو و قرآن تو و امام تو نایب بر حقش به سر برم. آن‌چنان که مورد رضای توست، مردنم مردنی باشد همانند مردن محمد ودودمانش؛ مردنی که به شهادت ختم شود مردنی که جهت احیاء دین تو و راه تو باشد و ادامه‌دهنده خط سرخ حسین باشد. ما برای اسلام قیام کردیم نه چیز دیگر پس قیامی که برای اسلام باشد تا رسیدن به لقاءالله ادامه دارد.

بارالها ما عبد و بنده تو هستیم و مالک وجود ما تو هستی و بنده در مقابل خدای صاحب هیچ چیز نیست چون هستی مخصوص توست پرودگارا بربنده ضعیف وگناهکار خود منت گذار و او را در راه خود و در طریق هدایت قرار ده و مرا از نهایت تکامل که همانا رسیدن به فیض شهادت و رسیدن به لقاءالله است برخودار فرما.

پدر جان: در مصیبتی که به شما وارد شده صبر کن که فقط با این کارت اجر زحماتت که برای من تحمل کردی محفوظ می‌ماند که خدا صابران را دوست می‌دارد و همیشه رضا به رضای خداوند باش. مادر عزیز و گرامی‌ام تقوا را پیشه کن و در مصیبت و گرفتاری که برایت پیش آمده به خدا پناه ببر چون ما از خدائیم و باید به سوی او برویم.

برادرانم انقلاب اسلامی ما در شرایط حساسی از تاریخ به وقوع می‌پیوندد و این شرایط حساس شرایطی هستندکه آمریکا این میراث‌خوار استعمارگر و به قول امام عزیزمان این شیطان بزرگ، به وجود آورده و آمریکا با تجربه‌هایی که از استعمارگران گذشته دارد به این نتیجه رسیده که هم باید برای تسخیر کشور ها تلاش بکند و هم برای تسخیر ملت‌ها.

پس برای ما دفاع از اسلام وکشور اسلامی امریست که در مواقع خطر تکلیف شرعی الهی و ملی و برتمام قشرها وگروه‌ها واجب و من در پی آن شدم که به این وظیفه شرعی عمل نمایم و به ندای سرور شهیدان امام حسین(ع) لبیک گویم  شما برادران هم سربازان دلاوری برای امام زمان(عج) و خدمت‌گذاری لایق برای بندگان خدا باشید  از جهاد در راه خدا دوری نکنید که از بهترین اعمال است.

خواهران من شما هم زینب‌وار راه شهدا که همانا رسیدن به خدا می‌باشد ادامه دهید و با حفظ حجاب مشت محکمی بر دهان آمریکا و کلاً شرق و غرب بزنید.

در پایان حدود 300 الی400 تومان بدهکاری به آقای شاهی دارم و اگر کسی دیگری هم ادعا یی کرد ( در صورت اثبات ) بپردازید و چون من حدود سه سال است که در جبهه بودم وم وفق به گرفتن روزه نشدام پس شما برایم روزه بگیرید و چند رکعتی نماز برایم بخوانید (البته پول بدهید تا برایم بگیرند) مقدار پولی را که نزد برادرم می‌باشد پس از پرداختن تمام قروضش و هر موقعی که نیاز دیگری نداشت بنا به نظر خودتان خرج نمائید و موتوری را هم که دارم اگر برادران خودم نیاز ندارند بدهید تا در راه جنگ استفاده نمایند.

سرانجام دعا به جان امام و گفتن مرگ بر آمریکا و مرگ بر شوروی و اسرائیل این فرزند نامشروع امریکا یادتان نرود.

التماس دعا دارم

به امید پیروزی رزمندگان اسلام بر کفر جهانی به خصوص صدام صهیونیست

قدرت‌الله امینیان 64/04/31

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.