جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید قدرت الله الیاسی تویه

فرازی از وصیت نامه:
شهید قدرت اله الیاسی تویه

از خداوند متعال مي‌خواهم كه عمر امام را ظهور مهدي امام زمان طولاني بگرداند و چند بيت شعر را تقديم مي نمايم . بلبـل هـر كجـا باشد ميـل به چمـن دارد /سرباز هر كجا باشد ميل به وطن دارد/امروز كه به جز شوق جواني به سرم نيست/عكـسم تو نگهـدار كه فـردا اثرم نيست/عكـس خـود هديه نمودم كه مرا ياد كني/جسـم بي روح مرادرنظرت شاد كنی/مطمئن باش كه مهـرت نـرود از دل مـا /مگـر آن روز شود خاك سيـه منزل ما

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :قدرت اله الیاسی تویه
نام پدر :رمضانعلی
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۰۳/۰۹
محل تولد :روستای تویه رودبار دامغان
شغل :خیاطی
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۹ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۴/۱۱/۲۲
محل شهادت :ارتفاعات گرمدشت 
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :بمباران هوایی دشمن بعثی

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :تویه رودبار
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای تویه رودبار

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید قدرت الله الیاسی تویه

قلب آسمان می تپید حیات رنگ تازه ای به خود گرفته بود. رمضان علی فارغ از تمام دل خستگی های روزگار، شادترین مرد آبادی تویه رودبار، فرزند دومش قدرت الله را در آغوش خود جای می‌داد. گل خوشبو که معطر بود به نفس بهشتیان و راهی برای رمضان علی تا رسیدن به مطلوب ترین.

دلش همان بهشتی بود که عرشیان در حسرت آن بال و پر سوخته بودند و رمضان علی ایمان داشت که اذن دخول به آن دریای بی پایان راهی جز عبور از خود نمی‌باشد. کودکی‌اش در آبادی گذشت. تا پنجم ابتدایی تحصیل نمود. اما این سادۀ نجیب برای ادامه راه به دامغان آمد و به حرفه خیاطی روی آورد.

قدرت‌الله که ایمان داشت به عبور و پرواز و شوق وصل تمام وجودش را گرفته بود. مرداد ماه شصت‌وچهار راهی خدمت نظام شد و آسمانیان محیای نور وجودش شدند.

در ارتش و در غرب مشغول خدمت شد. ارتفاعات گرمدشت این مرغ سبکبال را در آغوش گرفته بود. قدرت‌الله در حالی که مشتاقانه مِیِ اَلَست

را سر کشید چشم در چشم معبود گشود.

پیکر پاکش دو روز بعد در حالی که دل‌های اهل آبادی را با خود تا آسمان‌ها کشانده بود جاودانه شد و در آغوش آبادی آرمید.

  “راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

اكنون  كه من با چشم  باز  و گوش شنوا صداي هل من ناصر حسين زمان را لبيك گفتم چند كلمه به عنوان وصيت با شما مردم حزب‌الله و پدر و مادرم دارم من اگر در اين جبهه حق شهيد شدم براي من هيچ‌گونه گريه و زاري نكنيد و اگر خواستيد براي من گريه كنيد براي سرور شهيدان حسين‌ابن‌علي(ع) گريه كنيد چون دشمن اسلام در هر كجا از اين مرزو بوم هستند و سوءاستفاده مي‌كنند و مي‌گويند مي‌خواستيد نرويد تا كشته نشويد. پيامی براي همشهري‌هاي خودم دارم كه در جبهه‌ها شركت كنند و يار و ياور امام امت باشند چون اين امام بود كه ما را از تاريكي شب به روز روشن و ظلم و ستم به نور مبدل كرد از همشهري‌هاي خود مي‌خواهم كه اگر در حق ايشان بدي كردم و يا بدي از من ديدند مرا ببخشند و حلال نمايند.

 اي مادر و اي پدر از شما مي‌خواهم كه صبر و شكيبا باشيد و مثل زينب مقاوم باشيد از شما امت حزب‌الله مي‌خواهم كه اسلحه مرا به زمين نگذاريد و سنگرمان را خالي نكنيد در پايان از خداوند متعال مي‌خواهم كه عمر امام را ظهور مهدي امام زمان طولاني بگرداند چند بيت شعر را تقديم مي نمايم.

بلبـل هـر كجـا باشد ميـل به چمـن دارد        سرباز هر كجا باشد ميل به وطن دارد

امروز كه به جز شوق جواني به سرم نيست         عكـسم تو نگهـدار كه فـردا اثرم نيست

عكـس خـود هديه نمودم كه مرا ياد كني          جسـم بي روح مرادرنظرت شاد كنی

مطمئن باش كه مهـرت نـرود از دل مـا              مگـر آن روز شود خاك سيـه منزل ما

قدرت الله الياسي  ـ 08/ 09 / 64

خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار والسلام

بسم الله الرحمن الرحيم

چند نكته وصيت به عنوان سفارش به پدر و مادر خود دارم اگر شهيد  شدم براي من ناراحت نباشد و دل خود را براي امام حسين گريه كند چون دشمن به خاك و ناموس ما حمله كرده و ما بايد به وظيفه خود عمل كنيم و از اسلام و وطن خود دفاع كنيم و به فرماندهي امام امت فرمانده كل قوا به جنگ ادامه داده و تا پيروزي ادامه دهيم امام امت را تنها نگذاريم و پشتيباني خود هميشه از امام اعلام داريم و گوش به حرف ايشان باشيم مادرم گريه براي من  نكن براي امام حسين گريه كن و به اميد پيروزي اسلام بر كفر صدامي .

والسلام قدرت الله الياسي  08/ 09/ 64

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.