جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید فریبرز ابوحمزه

فرازی از وصیت نامه:
شهید فریبرز ابوحمزه

هدف و مقصودم از اینکه به سوی جبهه حق علیه باطل شتافتم فقط . فقط برای رضای حق تبارک و تعالی و انجام دادن وظیفه ای که بر عهده ام بود لبیک گفتن به ندای ایراهیم زمان و در پایان برای آزادی کعبه دلها حرم با صفای ابی عبدالله (ع) می باشم 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :فریبرز ابوحمزه
نام پدر :نصرت اله
تاریخ تولد :۱۳۴۷/۰۸/۱۴
محل تولد :دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :مخابرات گردان پیاده
سن :۱۸ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۰/۰۴
محل شهادت :شلمچه 
نام عملیات :کربلای ۴
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به پهلو و پشت

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید فریبرز ابوحمزه فرزند نصرالله در ۱۳۴۷/۰۸/۱۴ در دامغان دیده به جهان گشود. پدرش کارمند شرکت راه آهن بود و از این طریق امرار معاش می کردو چرخه زندگی را می چرخاند.

فریبرز پس از گذراندن دوره ی کودکی وارد دبستان شد و تحصیلات خود را تا سال دوم دبیرستان ادامه داد،ولی با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه کشورمان ، او نیز مانند بسیاری از جوانان و مردان غیور کشورمان ، وظیفه خود دانست درس و تحصیل را رها کند و به جای قلم ، اسلحه به دست گیرد و لباس رزم بپوشد و در مدرسه جهاد و مجاهدت در راه حق و حقیقت شرکت کند تا همه جهانیان متوجه شوند که توطئه های آنان در برابر ایثارگری های جوانان غیرتمند کشورمان رنگ می بازد و هیچ قدرتی نمی تواند در برابر آنان قد علم کند.
رزمندگان دلاور کشورمان نشان دادند با اعتقادی راسخ و محکم ،حتی مجهّز ترین سلاح های دشمنان نیز از کار می افتد و هیچ بیگانه ای نمی تواند دربرابر این ایمان و یقین قلبی ایستادگی کند.
شهید ابوحمزه نیز که از دل همین ملت شریف و غیرتمند برخواسته بودو غیرت ایرانی داشت،آرام ننشست و از طریق بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،به جبهه های حق علیه باطل شتافت. او از این طریق چندین بار به جبهه رفت و در برابر دشمن دلاورانه جنگید.
سر انجام در ۱۳۶۵/۱۰/۰۴ براثر اصابت ترکش در شلمچه،عملیات کربلای چهار از جام شیرین شهادت نوشید و به لقاءالله پیوست. پیکر پاک او پس از انتقال،در زادگاهش به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدی اش آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الله تبارک وتعالی. ان الذین قالو ربنا الله ثم استقامو تتنزل علیهم الملائکه و الا تخافوا تحزنوا و بشرو با لجنه التی کنتم توعدون.

همانا آنان که گفتند الله پروردگار ماست و در این راه استقامت ورزیدند ملائک بر ان‌ها نازل می‌شوند و این که اینان ترس و حزن و اندوهی ندارند و بشارت باد شما را به بهشتی که وعده داده شدید.

السلام علیک یا ابا عبدالله اسلام علیکم یا انصار الخمینی، حمد و ثنای خداوندی را که ما را در بهترین ساعات آفرید و نعمت بزرگ جمهوری اسلامی و رهبری را به ما ارزانی داشت پس جای شکر این نعمت باقیست. سلام بر انبیا و اولیا بر حق بالأخص بر حضرت‌‌مهدی (ع) ریشه کن کننده کاخ‌‌های ستم و بر نایب بر حقش خمینی عزیزم یاری دهنده مظلومان و با سلام بر شهدا و اسرا و مفقودین و جانبازان و بر خانواده‌‌های معظمشان و با سلام بر قدم‌‌های استوار و عاشقان کربلا که عارفانه و خالصانه برای رضای حق و آزادی حرم مطهر ابی عبدا… بر کفار بعثی می‌تازند امید امت حزب‌‌الله کما فی السابقون پیوسته یاری‌‌دهنده این رزم‌‌آوران باشند و بدانید که اگر در این امر مهم کوتاهی کنید هر اینه عذابی دردناک بدنبال خواهید داشت.

بنده، خدا و رسولان و ملائک و ائمه اطهار و تمام مو جودات را گواه می‌گیرم که هدف و مقصودم از این که به سوی جبهه حق علیه حق شتافتم فقط و فقط برای رضای حق تبارک و تعالی و انجام دادن وظفیه‌‌ای بر عهده‌ام بود لبیک گفتن به ندای ملکوتی و ابراهیم زمان در پایان برای ازادی کعبه دل‌ها، حرم با صفای ابی عبدالله

می‌باشد، امیدوارم خداوند منان بر ما منت دهد و توفیق شهادت را رفیع این بنده نالایق بگرداند زیرا این مقام مقامی است بس بزرگ تا جایی که شهید ثنایی رحمه الله علیه یک سال شب‌ها نخوابیده تا شب قدر را درک کند و در آن شب که امورات مسلمین مقدر می‌شود از خدای خویش طلب این نعمت بزرگ شهادت در راهش را نصیب خود فرماید، البته ناگفته نماند که هدف ما پیروزی اسلام بر جهان کفر است ولی اگر اینچنین است که برای برقرای اسلام باید جان‌‌های ما فدا شود پس ما این کالای ناچیز را که از خود است در طبق اخلاص نهاده و عاشقانه تقدیم حضرت حق می‌نماییم.

ملتی که برای رضای خدا تعالی انقلاب کرده است از شهادت عزیزانش چه باک دارد هدف و مقصودم از این‌‌که به سوی جبهه شتافتم فقط و فقط برای رضای حق تبارک و تعالی و انجام دادن وظیفه‌‌ای که بر عهده‌ام بود و لبیک به ندای ملکوتی ابراهیم زمان و در پایان برای آزادی کعبه دل‌ها، حرم با صفای ابا عبدالله (ع) می‌باشد.

برادر حقیر شما فریبرز ابوحمزه

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE