جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید غلامحسین فتحعلیان

فرازی از وصیت نامه:
شهید غلامحسین فتحعلیان

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :غلامحسین فتحعلیان
نام پدر :ولی الله
تاریخ تولد :۱۳۱۸/۰۹/۰۲
محل تولد :روستای رضی آباد دامغان
شغل :کپسول فروشی
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :امدادگر
سن :۴۷ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۲/۱۱
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای امیریه

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

 

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید حاج غلامحسین فتحعلیان، فرزند ولی الله، در سال ۱۳۱۸/۰۹/۰۲ در رضی آباد، از توابع شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. شهید کودکی خود را در زادگاهش سپری کرد.در آن دوران متاسفانه شرایط به گونه ای بود که خانواده ها زیاد به تحصیل فرزندانشان اهمیت نمی دادند. بنابراین تحصیلات شهید هم محدود به سواد خواندن و نوشتن می شد.

شهید در سنین جوانی با یکی از اقوام در همان روستا ازدواج نمود.حاصل این وصلت فرخنده چهار فرزند برای شهید بود که امروز به عنوان یادگاران پدر ،ادامه دهنده ی راه این شهید بزرگوار هستند. او برای گذران زندگی خود یک مغازه در روستایشان تاسیس نمود که نمایندگی گاز پرسی را بر عهده داشت.وی از این راه توانسته بود زندگی خوب و آبرومندی را برای خانواده ی خود فراهم آورد.

تا این که مزدوران بعثی عراق به دستور دیکتاتور خونخوار،صدام حسین،جنگ تحمیلی را علیه کشورمان به راه انداختند. بروز این شرایط موجب شد فرزندان غیور ایران اسلامی از گوشه و کنار به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل بشتابند. شهید فتحعلیان هم یکی از همین رادمردان بود که به منظور کمک به آزادی و استقلال وطنش، به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد و از این طریق چهار مرحله به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شد. او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۱۲/۱۱ در منطقه ی عملیاتی شلمچه از ناحیه ی سر مورد اصابت ترکش قرار گرفت و بر قله ی افتخار شهادت ایستاد.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.