جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید غلامحسین سفیدیان

فرازی از وصیت نامه:
شهید غلامحسین  سفیدیان

هميشه به ياد خدا باشيد و از دروغ و غيبت و تهمت دوري گزينيد كه اين گونه اعمال قلب را سياه مي‌‌كند 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :غلامحسین  سفیدیان
نام پدر :اسماعیل
تاریخ تولد :۱۳۳۷/۰۹/۱۰
محل تولد :روستای قلعه دامغان
شغل :کارگر ذوب آهن
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :راننده بلدوزر
سن :۲۸ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۰/۲۲
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :کربلای ۵
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت گلوله

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :قلعه
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دیباج

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید غلامحسین سفیدیان، فرزند اسماعیل، در سال ۱۳۳۷/۰۹/۱۰ در  دیباج (روستای قلعه) از توابع دامغان دیده به جهان گشود. او دوران کودکی را پشت سر گذاشت و وارد دبستان شد و بعد از به پایان رساندن دوران ابتدایی ترک تحصیل کرد.

شهید پس از دوره ی نوجوانی به خدمت مقدس سربازی رفت و بعد از گرفتن کارت پایان خدمت ،در شرکت زغال سنگ البرز شرقی مشغول به کار شد.روزها به همین صورت می گذشت و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید ولی هنوز مدت زیادی ازپیروزی این انقلاب نمی گذشت که چندین کشور چشم طمع به ایران داشتند.به همین دلیل عراق را به جان ملت شریف ایران دوختند و مردم کشورمان را به خاک و خون کشیدندوقتی این جنگ در ایران شروع شد.

شهید سفیدیان که در شرکت البرز شرقی مشغول به کار بود از طرف آنجا مامور به خدمت جهاد سازندگی شهرستان دامغان شده و از طرف این اداره به شلمچه ،منطقه ی عملیاتی کربلای ۵ اعزام گردید. شهید به عنوان راننده لودر و بلدوزر در منطقه مشغول به خدمت شده و در لباس مقدس خدمت به وطن به تکلیف شرعی خود در قبال ایران اسلامی عمل می کرد.

او در هنگام اعزام،دو فرزند به نام های حسن و اسماعیل داشت و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۲۲ بر اثر اصابت گلوله به بدن، از جام گوارای شهادت سیراب گردید. پیکر پاک او در زادگاهش به خاک سپرده شد و در جایگاه ابدی خویش آرام گرفت.

 

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

« رب اشرح لي صدري و يسرلي امري واحلل عقده من لساني يفقهو قولي »

« ان الله اشتري من المومنين انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه يقاتلون في سبيل الله فيقتلون

و يقتلون وعدا عليه حقا في التوراته والانجيل والقرآن و من اوفي بعهده من الله فاستبشروا

ببيعكم الذي باتعتم به و ذاك هو الفوز العظيم»(توبه آيه 110)

خداوند از مؤمنان جان‌‌ها و اموالشان را خريداري مي‌‌كند كه (در برابرش) بهشت براي آنان باشد به اين گونه كه در راه خدا پيكار مي‌‌كنند مي‌‌كشند و كشته مي‌‌شوند اين وعده حقي است بر او كه در تورات و انجيل و قرآن ذكر نموده و چه كسي از خدا به عهدش وفادارتر است اكنون بشارت باد بر شما به دادوستدي كه با خدا كرده‌‌ايد و اين پيروزي بزرگي براي شما است.

وصيت‌‌نامه خود را به نام آن كه ما را آفريد و حيات و ممات ما در دست اوست آغاز مي‌‌كنم.

اينجانب غلامحسين سفيديان فرزند اسماعيل به شماره شناسنامه 17 تاريخ تولد 1337 شهادت مي‌‌دهم كه خدا يكي است و محمد(ص) رسول و فرستاده خداست و اين كلمه‌‌اي هست كه بعد از به دنيا آمدنم در گوش راست و چپم آن را به من ياد دادند و من آن را قبول كردم و به نداي فرزند پيامبر زمان لبيك گفتم و تا اگر با زنده بودنم نتوانم به اسلام خدمت كنم شايد خونم باعث خدمت به اسلام كه دين بر حق ماست شود من اكنون كه شهيد شدم راه خودم را انتخاب كردم و آنچه را كه معلم خوب و دلسوز من(امام) به من آموخته يقين پيدا كردم و آن را عمل نمودم سخن من با آن برادراني كه به نداي حسين زمان لبيك گفتند اين است كه اي برادران عزيز براي خدا خالصانه كار كنيد بگذاريد آنان كه در لانه‌‌هاي خود خزيده‌‌اند هر چه درباره شماها مي‌‌گويند چون خدا بر اعمال ما آگاه است چون ما به حسين(ع) اقتدا كرده‌‌ايم و او را هم مسلمان‌‌نماهاي ناآگاه خارجي لقب داده بودند و شما اي جوانان ده (روستا) آگاه باشيد و نگذاريد آنان كه مي‌‌خواهند حق مردم را پايمال كنند به آن‌‌ها فرصت ندهيد متحد باشيد اگر كسي حق مردم را به خود اختصاص داده است از آن دفاع كنيد و از او پس بگيريد و اگر چنين نكنيد خدا هم از شما نمي‌‌گذرد و شما اي پدران و مادران مبادا از فرزندان خود كه مي‌‌خواهند به جبهه بيايند جلوگيري كنند چون همين فرزندان در قيامت شماها را مقصر مي‌‌دانند و همين جلوگيري شما بهانه‌‌اي در دست آنان مي‌‌شود و خلاصه شماها اي پدران و مادران و برادران و خواهران به امام وفادار باشيد و هر چه او بگويد آن را عمل كنيد و شماها حضورتان را در جبهه‌‌هاي حق عليه باطل ثابت نگه داريد آنان كه توانايي به جبهه آمدن را دارند بيايند و آنان كه توانايي ندارند در پشت جبهه خدمت كنند تا بتوانيد به داد مظلومان و محرومان دنيا برسيد و اسلام را در دنيا زنده نگه بداريد و هميشه به ياد خدا باشيد و از دروغ و غيبت و تهمت دوري گزينيد كه اين گونه اعمال قلب را سياه مي‌‌كند چون كه هر زمان باشد خلاصه مرگ فرا خواهد رسيد و هيچ گريزي از آن نيست.

و تو اي پدر و مادر آخرين سلام‌‌ها و درودهاي فرزند كوچك خود غلامحسين را پذيرا باشيد و از شا مي‌‌خواهم كه در مصيبت من گريه نكنيد چون شما خانواده يك شهيد هستيد ولي زينب(س) خانواده 72 شهيد بوده به او اقتدا كنيد و هميشه صبر را پيشه خود كنيد كه خدا با صابران است.

و شما اي خواهرانم شما هم به زينب(س) اقتدا كنيد و صابر باشيد مبادا در شهادت من شيون كنيد كه اين كار شما دشمن را شاد مي‌‌كند و عفت و پاكدامني را زينت خود قرار دهيد.

و تو اي برادرم غلامرضا به حسين‌‌(ع) اقتدا كن و هيچ حزني و خوفي در دل خود راه مده و با ياد خدا با مشكلات روبرو  شو. و تو اي خانواده‌‌ام اگر نتوانستم در دنيا آنچه تو بر گردن من حق داري ادا كنم اميدوارم كه مرا عفو نمايي و فرزندانم حسن و ابوالفضل را اول به خدا و بعد به بابا و شما مي‌‌سپارم و آنان را چنان تربيت كني كه ان‌‌شاءالله به اسلام خدمت كنند و در اين زمينه پدرم را وصي خود قرار مي‌‌دهم اولاً يك سال نماز و روزه برايم ادا نمايند و تربيت و سرپرستي فرزندانم حسن و ابوالفضل به عهده او باشد و در تمام اموال هر چه دارم در هر جا كه صلاح مي‌‌داند در همانجا خرج كند.

و در پايان از همه شماها مردم حزب الله و غيره ده عذرخواهي مي‌‌كنم  و از همه شما حلاليت مي‌‌طلبم و شماها اي همه كسانم حتي الامكان از پوشيدن لباس مشكي خودداري نماييد و از گريه كردن و شيون نمودن خودداري نماييد زيرا اين عمل شما با فكر من سازگار نيست وصيت ‌‌نامه‌‌ام را در مجلس ختم بگذاريد تا به گوش همگان برسد به اميد پيروزي حق بر باطل و بيدار شدن تمام مسلمانان دنيا والسلام،

غلامحسين سفيديان 63/12/22

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE