جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید غلامحسن گلابی

فرازی از وصیت نامه:
شهید غلامحسن گلابی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :غلامحسن گلابی
نام پدر :محمدنبی
تاریخ تولد :۱۳۴۷/۱۰/۰۸
محل تولد :روستای مهماندوست دامغان
شغل :کارگر
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۹ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۷/۰۲/۰۴
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :بمباران هوایی - اصابت ترکش به صورت

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای مهماندوست

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهیدغلامحسن گلابی، فرزند محمدنبی، در سال ۱۳۴۷، در روستای مهماندوست، از توابع شهرستان دامغان دیده به جهان گشود.پدرش آسیابان روستا بود و برای تامین معاش خانواده زحمت بسیار زیادی را متحمل می شد. شهید شیرینی کودکی را در صفای روستا تجربه کرد و در همانجا به مدرسه رفت. اما بنابر مشکلاتی که وجود داشت و وضعیت نامساعد اقتصادی در آن زمان بیش از دوره ی ابتدایی نتوانست در راه تحصیل علم و دانش گام بردارد و درس و مدرسه را برای همیشه کنار گذاشت.

وی بعد از این برای اینکه کمکی به خانواده اش نموده باشد،روزگار را به کار و تلاش بی وقفه سپری می کرد.سالهای نوجوانی به همین صورت گذشت و او دیگر به جوانی رشید تبدیل شده بود و در سن بیست سالگی باید به خدمت مقدس سربازی می رفت.و این درست مصادف شده بود با سال آخر جنگ تحمیلی عراق علیه کشورمان ایران، روزهای پرالتهاب و سخت که اقشار مختلف مردم از زن و مرد،پیر و جوان،هم قسم شده بودند تا دست بیگانگان و مستکبرین را برای همیشه از این آب و خاک مقدس کوتاه نمایند.

شهید غلامحسن گلابی هم برای اینکه دین خود را به میهن اسلامی ادا کرده باشد،بی درنگ برای رفتن به خدمت مقدس سربازی و قرار گرفتن در صف سربازان سرافراز اسلام اقدام نمود.وی از طریق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رهسپار میدان نبرد حق علیه باطل شد. او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۷/۰۲/۰۴ در منطقه ی شلمچه از ناحیه ی صورت مورد اصابت ترکش قرار گرفت و به سوی خدا پرواز کرد.پیکر پاک شهید پس از تشییع در گلزار شهدای مهماندوست آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.