جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی نقی صرفی

فرازی از وصیت نامه:
شهید علی نقی صرفی

ملت شهيدپرور، نماز جماعت را به پا داريد و مسجدها را سنگر نماييد كه اماممان فرموده است مسجدها سنگر هستند و هر يكي ، كه در نماز جماعت حاضر شود و افراد نماز جماعت بيشتر از ده نفر باشند آن قدر ثواب مي‌‌برند كه اگر تمامي زمين‌‌ها كاغذ شوند و اگر تمامي درياها جوهر شوند و اگر تمامي درختان قلم شوند و انس و جن و فرشتگان همه نويسنده شوند نمي‌‌توانند ثواب يك ركعت آن را بنويسند...

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علی نقی صرفی
نام پدر :محمد
تاریخ تولد :۱۳۴۶/۱۲/۰۱
محل تولد :روستای می آبادو دامغان
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۱۷ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۴/۱۰/۰۵
محل شهادت :جاده خندق
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر و پای راست

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علی نقی صرفی، فرزند محمد، در سال ۱۳۴۶ در روستای می آبادو دامغان متولد شد. پدرش کارگر شرکت ذوب آهن بود و برای گذراندن امور،زحمت زیادی را متحمل می شد. شهید مدت کمی را در روستا بود و اندکی پس از تولد به اتفاق خانواده به شهر دامغان نقل مکان نمودند.

او در دامغان به مدرسه رفت و موفق شد تحصیلات دوره ی ابتدایی را به پایان برساند.اما انگار فشار زندگی قصد نداشت فرصت درس خواندن را در اختیار او قرار بدهد.پدر با تمام زحمتی که می کشید،باز هم از پس هزینه های سنگین و مخارج بالای آن روزها بر نمی آمد.

بنابراین شهید مجبور به ترک تحصیل شد.وی برای این که کمکی به پدر کرده باشد و با همان سن کم به عنوان شاگرد بنا مشغول به کار شد. او پا به پای بزرگترها تلاش می کرد تا بتواند به کمک آن ها روزگار بهتر سپری شود. مدتی به همین صورت گذشت و شهید دیگر به سنین نوجوانی رسیده بود که جنگ تحمیلی عراق علیه کشورمان آغاز شد. فرزندان برومند ایران زمین، این جسارت بزرگ را تاب نیاوردند و جان بر کف به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافتند.

علی نقی صرفی هم یکی از همین رادمردان بود که به منظور کمک به هموطنان ،به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد . او از این طریق شش بار توفیق جهاد در راه خدا و میهن اسلامی را پیدا کرد. و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۴/۱۰/۰۵ در منطقه ی عملیاتی جاده خندق در اثر اصابت ترکش به فیض شهادت نایل گردید. پیکر پاک شهید پس از تشییع در گلزار شهدای دامغان آرام گرفت.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم ا... الرحمن الرحيم

فمن يرجوا لقاء ربه فليعمل عملا صالحا

مپنداريد آنان كه در راه خدا كشته شده‌‌اند مردگانند بلكه آنان زنده‌‌اند و درنزد خدا روزي

مي‌‌گيرند.

با سلام و درود به رهبر كبير انقلاب و پدر و مادر عزيزم. اينجانب علي صرفي وصيت‌‌نامه خود را مي‌‌نويسم «السلام عليكم و رحمه‌‌ا... » پدر و مادرم و ملت شهيدپرور دامغان بدانيد كه من آزادانه و آگاهانه تنها هدفم در تمام نااميدي‌‌ها عاشقانه گام نهادن در راه خدا بوده و خواهد بود و بدانيد كه من به خاطر خدا از تمامي لذت‌‌هاي مادي يعني دور شدن از پدر و مادر و برادر و خواهر و خويشاوندان و رفقا فقط براي خدا گام نهادن بوده است.

مادرم اميدوارم كه برادرانم را هم‌‌چون علي‌‌اصغرها و قاسم‌‌ها پرورش دهي، مادرم درود بر تو و مادرهاي ديگر رزمندگان كه چنين فرزنداني را در دامن خويش پرورانده‌‌اند و هديه به اسلام نموده‌‌اند.

مادرم اميدوارم كه خواهرم را زينب‌‌وار پرورش دهي. خواهرم قبل از هر چيز استعمار از سياهي چادر تو مي‌‌ترسد تا سرخي خون من پس حجابت را حافظ باش و هم‌‌چنين مريد زينب باش. و سخني چند با تو اي دانش‌‌آموز همسنگرم، اگر تو اتحاد داشته باشي جرقه‌‌اي است كه بر سلاح رزمندگان وارد مي‌‌شود و تيري شتابان از درون اسلحه رزمندگان بر قلب سياه كافر وارد مي‌‌شود.

ملت شهيدپرور، نماز جماعت را به پا داريد و مسجدها را سنگر نماييد كه اماممان فرموده است مسجدها سنگر هستند و هر يكي ، كه در نماز جماعت حاضر شود و افراد نماز جماعت بيشتر از ده نفر باشند آن قدر ثواب مي‌‌برند كه اگر تمامي زمين‌‌ها كاغذ شوند و اگر تمامي درياها جوهر شوند و اگر تمامي درختان قلم شوند و انس و جن و فرشتگان همه نويسنده شوند نمي‌‌توانند ثواب يك ركعت آن را بنويسند.

و يكي از امامان نيز مي‌‌فرمايد: كافران دين من كساني هستند كه اذان نماز را بشنوند ولي در نماز جماعت حاضر نشوند. و باز هم يكي از امام‌‌ها مي‌‌فرمايد: هر كسي كه همسايه مسجد باشد و تا سه روز بي‌‌دليل در نماز جماعت حاضر نشود اگر مريض شد به عيادتش نرويد و بر او سلام كردن واجب نيست پس مسجدها را سنگر نماييد.

و در پايان از پدر و مادرم تقاضا دارم كه از طرف من از تمامي همسايگان و خويشاوندان طلب حلاليت كنند و پدر و مادر شما بگوييد به كساني كه از پيروان امام نيستند، در تشييع‌‌ جنازه من شركت ننمايند و مرا در كنار مزار ديگر شهدا دفن كنيد.

التماس دعا. والسلام عليكم  و رحمه ا...

علي‌‌نقی صرفي

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE