جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی غریب بلوک

فرازی از وصیت نامه:
شهید علی غریب بلوک

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علی غریب بلوک
نام پدر :مسلم
تاریخ تولد :۱۳۴۹/۰۹/۰۸
محل تولد :دامغان
شغل :محصل
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :مخابرات گردان پیاده
سن :۱۴ سال
خانواده چند شهید :دو شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۴/۰۷/۰۹
محل شهادت :جاده خندق
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه 
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علی غریب بلوک فرزند مسلم در تاریخ ۱۳۴۹/۰۹/۰۸ در شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش بنا بود و با زحمت فراوان او،خانواده اش زندگی نسبتاً آبرومندی را می گذراندند. شهید در همین دامغان به مدرسه رفت و پس از چند سال موفق شد مقطع ابتدایی را با موفقیت پشت سر بگذارد.

او در حالی دوره ی راهنمایی را آغاز کرد که حملات وحشیانه ی نیروهای مزدور عراق در پی جنگ تحمیلی به اوج خود رسیده بود. این نامردان در پی رسیدن به اهداف شوم خود از مرگبارترین ادوات نظامی خود در مقابل مردم بی دفاع ایران استفاده می کردند و این غیور مردان ایرانی بودند که با توکل به خدا و شجاعتی که در وجودشان موج می زد،به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافتند.

شهید غریب بلوک هم در خانواده ای رشد کرده بود که اصول مذهبی و اعتقادی از درجه ی اهمیت بالایی برخوردار بود.بنابراین او که فردی مؤمن و مذهبی و انقلابی بار آمده بود،تصمیم گرفت با همان سن کم در این شرایط حساس هموطنانش را تنها نگذارد. شهید در سال سوم راهنمایی مشغول به تحصیل بود که به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان درآمد. او از این طریق پا در عرصه ی جهاد و ایثار گذاشت. و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۴/۰۷/۰۹ در منطقه عملیاتی جاده خندق از ناحیه ی سر مورد اصابت ترکش قرار گرفت و به درجه ی رفیع شهادت نائل گشت. پیکر پاک شهید در گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده شد.

 

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.