جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی عبدالهی

فرازی از وصیت نامه:
شهید علی عبدالهی

شما مردم مقاوم وحدت و همبستگی خود را حفظ کنید که منافقین سدی در مقابل شما نشوند که کسانی در پشت سر از انقلاب دو دستگی می‌‌کنند خوار و ذلیل شوند...

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علی عبدالهی
نام پدر :محمدرضا
تاریخ تولد :۱۳۳۲/۰۱/۰۳
محل تولد :روستای طزره دامغان
شغل :کارگر ذوب آهن
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :آر پی جی زن - راننده آمبولانس
سن :۳۳ سال
خانواده چند شهید :دو شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۰/۰۳
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :کربلای ۴
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت : اصابت تیر و ترکش و متلاشی شدن سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :طزره
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای طزره

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

 

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علی عبدالهی فرزند محمد رضا در تاریخ ۱۳۳۲/۰۱/۰۳ در روستای طزره از توابع شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. او در خانواده ای مذهبی پرورش یافت و در چنین محیطی با آداب و مسایل شرعی آشنایی بیشتری پیدا کرد.او فقط تا سال چهارم دبستان درس خواند و ترک تحصیل کرد و چون وضعیت اقتصادی مطلوبی بعد از فوت ناگوار پدر بزرگوارش برایشان به وجود آمده بود، او تصمیم گرفت کار کند و در چرخاندن چرخه ی زندگی کمک کند.

بعد از مدتی کارگری در شرکت زغال سنگ البرز شرقی کار پیدا کرد و در آنجا مشغول به کار شد.سپس ازدواج کرد و تشکیل خانواده داد و حاصل این ازدواج دو فرزند به نام های زینب و محمدرضا می باشد.

در زمان جنگ تحمیلی شهید نیز جزء افرادی بود که داوطلبانه و جان بر کف از طریق بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی،به سوی جبهه های نبرد حق علیه باطل شتافت تا در بیرون راندن دشمنان کفر ستیز و بی شرم،از کشور اسلامی مان نقش داشته باشد و در کنار دیگر رزمندگان سپاه حق در سنگرهای مقاومت و ایثار به همه ی دنیا نشان دهند که خیالات خامی که در سر دارند در ایران به جایی نمی رسد و آن ها به این مقاصد شوم دست پیدا نمی کنند.

شهید در منطقه ی عملیاتی کربلای ۴ (شلمچه) مشغول به خدمت بود و دلاورانه از کشورش در برابر متجاوزان از خدا بی خبر دفاع می کرد تا بار دیگر امنیت و آرامش را به کشورش بازگرداند و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۰۳ در منطقه عملیاتی شلمچه به لقای یار رسید.

اما پیکر پاکش پس از چند سال انتظار در سال ۱۳۶۸ به آغوش خانواده بازگشت.

گلی گم کرده ام می جویم او را                             به هر گل می رسم می بویم او را

گل من یک نشانی در بدن داشت                           یکی پیراهن کهنه به تن داشت

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم رب الشهدا والصدیقین

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان. با درود و سلام فراوان بر منجی عالم بشریت آقا امام زمان(ع) و نایب بر حقش خمینی بت‌‌شکن و با درود و سلام فراوان بر ارواح مطهر پاک شهیدان گلگون کفن از صدر اسلام تا به حال و با درود و سلام فراوان بر رزمندگان دلیر و شجاع ایران با درود و سلام بر روحانیت بیدار و همیشه در سنگر محراب و جنگ و با درود و سلام به بازماندگان شهداء که با صبر و استقامت خود اسلام را یاری می‌‌کنند.

(و لا تحسبن الذین قتلو فی سبیل الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون) (و گمان نکنید که کسانی که در راه خدا کشته می‌‌شوند مرده‌‌اند بلکه زنده‌‌اند و در نزد پروردگارشان روزی می‌‌خورند)

هدف از آمدن به جبهۀ من: هدفی را که من به جبهه آمدم آن عشق شوقی را که جبهه داشت و در قلبم زبانه می‌‌کشد به جبهه حضور یافتم و اگر چه در روز عاشورای امام حسین حضور نداشتیم حالا به ندای هل من ناصر حسینی امام را لبیک گفته و وظیفه خود دانستم که به جبهه بیایم.

شهدا حقی را در گردن ما نهادند و ما باید این بار سنگین را به منزل برسانیم و رفتن به جبهه واجب کفایی است و من چون توان رزمی داشتم واجب بر خود دانستم که به جبهه بروم.

من کوچک‌‌تر از آن هستم که در برابر این قدر ایثار و فداکاری و از خود گذشتگی شما مردم شهیدپرور ایران لب به سخن گشایم ولی بر حسب وظیفه چند کلمه‌‌ای به عنوان پیام به شما ارائه می‌‌کنم که اولاً جبهه را پر کنید و پیام‌‌رسان خون شهدا باشید و امام را هرگز تنها نگذارید و شما مردم مقاوم وحدت و همبستگی خود را حفظ کنید که منافقین سدی در مقابل شما نشوند که کسانی در پشت سر از انقلاب  دو دستگی می‌‌کنند خوار و ذلیل شوند.

و پیام من به خانواده‌‌ام  این است که حجاب اسلامی را رعایت کنند و زینب‌‌وار صبر و استقامت کنند و هرگز برایم گریه نکنید و اگر هم گریه می‌‌کنید به خاطر آقا امام حسین گریه کنید و از فرزندم می‌‌خواهم که درسش را بخواند و مقام و استوار باشد و از همسرم می‌‌خواهم که به بچه‌‌هایم سرپرستی و روحیۀ انقلابی دهد و در خط سیر اسلام و امام پرورش دهد و دخترم را هم‌‌چون سکینۀ امام حسین(ع) پرورش دهد و از مادرم  می‌‌خواهم که صبر بیش را از حد نماید. مرا در امامزاده اسماعیل کنار برادرم در صورت امکان دفن نماید و درباره نماز و روزه و چیزهای دیگر در وصیت‌‌نامۀ دیگری ثبت کردم.

 

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE