جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی عابدی

فرازی از وصیت نامه:
شهید علي عابدي 

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علي عابدي 
نام پدر :محمدعلي
تاریخ تولد :۱۳۴۳/۱۱/۰۶
محل تولد :دامغان
شغل :جهادگر
وضعیت تاهل :مجرد 
مسئولیت :راننده لودر
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۰ /۲۲
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :کربلای ۵
موضوع شهادت :جبهه 
نحوه شهادت :اصابت ترکش

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

 

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علی عابدی، فرزند محمد علی در سال ۱۳۴۳/۱۱/۰۶ در شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. او پس از گذراندن دوره ی کودکی وارد دبستان شد.پس از پایان دوره ی ابتدایی وارد مقطع راهنمایی شد و تا سال سوم راهنمایی به تحصیل ادامه داد. بعد از آن به دلیل علاقه به کار تصمیم گرفت در کنار پدرش حرفه ی بنایی را بیاموزد و کار کند.

وقتی در سال ۱۳۵۹ جنگ تحمیلی آغاز شد و ارتش عراق حملات وحشیانه ی خود را علیه کشورمان شروع کرد،بسیاری از هموطنانمان خانه و کاشانه ی خود را از دست دادند و آواره ی شهر های دیگر شدند. به همین دلیل مردان و جوانان ایرانی متحد و یکدل،دست در دست هم داده تا این متجاوزان را از کشور عزیزمان بیرون کنند.

این رزمندگان غیرتمند و دلاور توانستند با دلاوری خود در طول هشت سال دفاع مقدس از خاک ایران پاسداری کنند و اجازه ندهند حتی یک وجب از آن به دست بیگانگان بیافتد. شهید عابدی نیز با شوق فراوان و علاقه ی زیاد به عضویت در جهاد سازندگی به سوی جبهه ها شتافتند تا او نیز به کشورش خدمت کند .

او سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۲۲در منطقه ی شلمچه ، منطقه ی عملیاتی کربلای ۵ بر اثر اصابت ترکش،به زمره ی شهدای هشت سال دفاع مقدس پیوست و از جام گوارای شهادت سیراب شد. پیکر پاک شهید در فردوس رضا،گلزار شهدای دامغان به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.