جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی جندالهی

فرازی از وصیت نامه:
شهید علی  جندالهی

دل بر اين دنياي فاني نبنديد كه دنيا خيلي زود مي‌‌گذرد. مرگ همه جا هست نگذاريد كه اسلحه شهدا به زمين بماند و اين نكته را هم به منافقين و كوردلان بگويم كه فكر نكنند كوركورانه در ميدان جنگ قدم گذاشتم، خيلي با چشم و دل باز اين راه را انتخاب كردم و منافقين هم بدانند تا موقعي كه در ايران نيروي بسيجي و پاسدار و سرباز وجود دارد، نخواهند گذاشت به انقلاب و جنگ ضربه‌‌اي بخورد

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علی  جندالهی
نام پدر :محمدحسین
تاریخ تولد :۱۳۴۶/۰۶/۱۰
محل تولد :امیریه
شغل :کشاورز
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :امدادگر
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۶/۱۲/۱۸
محل شهادت :ماووت
نام عملیات :پدافندی - بیت المقدس ۲
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش به سر

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای امیریه

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علی جندالهی، فرزند محمد حسین، در تاریخ ۱۳۴۶/۰۶/۱۰ در امیریه، از توابع دامغان متولد شد. پدرش انسانی شریف و زحمتکش بود و از راه کشاورزی امرار معاش می کرد. علی دوران پرشور کودکی را در محیط با صفای روستا گذراند و در هفت سالگی مانند تمام بچه ها وارد دبستان شد و تا کلاس پنجم ابتدایی به تحصیل ادامه داد.

او ترک تحصیل کرد و تا زمان رفتن به خدمت مقدس سربازی در کنار پدرش به کارهای کشاورزی می پرداخت. در سال ۱۳۵۹ یعنی زمانی که علی فقط سیزده سال داست،ارتش بعثی عراق در اقدامی ناجوانمردانه،کشورمان را هدف بمباران قرارداد و بسیاری از هموطنانمان به خاک و خون کشیده شدند.

این دشمنان کوردل،مقاصد شومی در سر داشتند،اما جوانان و مردان غیور ایرانی اجازه ندادند این اهداف به نتیجه برسد.

آنها دلاورانه و جان برکف برای پس گرفتن قسمتهایی از خاک وطن که توسط دشمن غصب شده بود به پا خواستند و نشان دادند که تا آخرین قطره ی خون برای خاک مقدس ایران خواهند جنگید وآرامش را برای ملت مظلوم و ستم دیده کشور اسلامی خویش به ارمغان خواهند آورد.

شهید جنداللهی نیز در لباس مقدس نظام ،از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دامغان به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام گردید تا او نیز در کنار دیگر رزمندگان سپاه حق در این حماسه ی خونین سهمی داشته باشد.

او خدمت سربازی را در منطقه غرب کشور سپری می کرد.و سر انجام در تاریخ ۱۳۶۶/۱۲/۱۸ در عملیات بیت المقدس ۲ در ماووت عراق،بر اثر اصابت ترکش به ناحیه سر،از جام گوارای شهادت نوشید و او نیز در شمار شهدای همیشه جاوید هشت سال دفاع مقدس قرار گرفت.

پیکر پاک این سرباز دلاور،در زادگاهش ،به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

وصیت نامه شهید

بسم الله الرحمن الرحيم

من المومنين رجال صدقو ما عاهدو الله عليه فمنهم من قضي نحبه  و منهم من ينتظر.

گروهي از مومنين آن دسته از مرداني هستند كه با عهد و پيماني كه با خدا بسته‌‌اند به اين

عهد  وفا مي‌‌كنند تا اين‌‌كه به فوز عظيم شهادت مي‌‌رسند و گروهي ديگر در راستاي اين عهد

در انتظار شهادت به سر مي‌‌برند.

قال علي(ع) : ان الجهاد باب من ابواب الجنه فتح الله لخاصه اوليائه.

حضرت علي(ع) فرمودند: به درستي كه جهاد دري از درهاي بهشت است كه خداوند آن را بر

روي بندگان خاص خودش باز مي‌‌كند.

خدا را شكر مي‌‌كنم بر نعمت‌‌هاي بيكرانش، شكر مي‌‌كنم خدا را كه به ما عقل  و جان و روح داد و به ما توفيق داد كه دين اسلام را به عنوان بهترين دين براي خود  قبول كنم. و خيلي خدا را شكر كه به اين بنده كوچك توفيق داد تا در جبهه حق شركت كنم. و اما جنگ و جهاد چيزي نيست كه تازه رونق گرفته باشد بلكه از همان صدر اسلام دشمنان زيادي بر عليه دين خدا قيام نموده‌‌اند و امروز هم كه در اين مملكت نوپا احكام  و سنت حضرت رسول(ص) دوباره زنده شده است متجاوزين جنگ را بر عليه ما شروع كردند تا دوباره به منافع خودشان دست يابند. امروز پابرجا بودن انقلاب ما زنده ماندن قرآن، آبرو و حيثيت و شرف ما در گرو همين جنگ است. اگر ما از ناحيه جنگ كوچك‌‌ترين ضربه‌‌اي بخوريم، اسلام ضربه بسيار بزرگي خواهد خورد.

پس دل بر اين دنياي فاني نبنديد كه دنيا خيلي زود مي‌‌گذرد. مرگ همه جا هست نگذاريد كه اسلحه شهدا به زمين بماند و اين نكته را هم به منافقين  و كوردلان بگويم كه فكر نكنند كوركورانه در ميدان جنگ قدم گذاشتم، خيلي با چشم  و دل باز اين راه را انتخاب كردم و منافقين هم بدانند تا موقعي كه در ايران نيروي بسيجي و پاسدار و سرباز وجود دارد، نخواهند گذاشت به انقلاب و جنگ ضربه‌‌اي بخورد، اين خواب‌‌هاي خيالاتي و فكرهاي بيهوده را از سر خود بيرون كنند كه...

ما مـرد نبوديـم چـه بـرنا چـه پـيــر                در مكتب ما مـرگ حقير اسـت حـقيـر

پيغام حسين(ع) است به رزمنده شير            كـه مردانه جنگ ، يـا كـه مردانه بمير

آري ما درس شهادت و شهادت طلبي و جوانمردي را از مولايمان  حسين(ع) آموخته اي. امام امت، خورشيد جماران امروز به عنوان يادگار واقعي پيامبر(ص) جامعه اسلام را به سوي مسير اصلي خودش رهبري مي‌‌كند نداي هل من ناصر ينصرني امام حسين(ع) از حلقوم مباركش بلند است. عصاي موسي را به دست گرفته و نعلين پيامبر(ص) را به پا كرده  و مي‌‌خواهد اسلام واقعي را به جهانيان معرفي كند. حرفش را گوش كنید كه حرف خداست. به قول يكي از بزرگان در خميني ذوب شويد كه او در اسلام ذوب شده است.

الهـي قسمتـم كـن در جماران         ببينم لحظه اي من روي ماهش

الهـي جان بـه قربـان نگاهش         فـداي رهـروان رسم  و راهـش

سفارشات قائم مقام رهبري آيت‌‌ا... منتظري را كاملاً گوش كنيد كه ايشان تنها كسي است در همه ابعاد جاي پاي امام امت را پا گذاشته است. اگر توفيق سعادت در راه خدا نصيبم شد از همگي طلب حلاليت مي‌‌طلبم.

علی جندالهی

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

1Z0-235 Certification important and proper preparation should be taken before sitting it. This will increase your A2180-188 Exam development. Your brief overview with our exam packages, makes you acknowledged that our exam HP2-B112 Dumps 000-M19 Study Guide CP0-110 Study Guide LOT-405 PDF been faster or easier, now with questions and answers, you absolutely can pass your exam on the VCP410 VCE M2070-640 650-195 Certification FC0-U11 VCE excellence of our products. packages are developed with an emphasis to sustain validity and quality. 117-202 Dumps 000-M06 Exam PDF C8060-220 Exam IC3-2 Dumps 920-170 1D0-61A Dumps 000-539 PDF CSTE 00M-244 VCE HP0-A24 VCE P2070-093 000-N28 Dumps HP2-E34 Dumps 050-888 Certification HC-031-431-ENU VCE 000-N52 Exam 9A0-059 Exam HP0-Y46 000-M80 Dumps 920-108 Exam find totally important at is the confidence that we offer you. Before buying the Exam study SZ0-250 Today, certification exam enjoyed by many people and it can measure your ability. With the certificate while going for actual purchase, keeps you away from falling blindly into a non-rationale decision. Exam demos include 4A0-100 Exam PDF should not take you a lot of time to master all the areas of . After your success you will C_TADM51702 Exam PDF 000-797 Dumps EX0-002 Exam HP0-281 Certification HC-035-311-ENU Exam PW0-200 NS0-156 Exam 090-602 VCS-254 IT-Exam 050-884 Certification CX-310-092 VCE E20-022 Exam PDF LOT-923 PDF E20-515 Dumps 3X0-203 Exam PDF 250-365 Certification HP0-755 VCE