جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی اکبر علی نژاد

فرازی از وصیت نامه:
شهید علی اکبر علی نژاد

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علی اکبر علی نژاد
نام پدر :یعقوب
تاریخ تولد :۱۳۳۰/۰۱/۰۵
محل تولد :روستای امام آباد دامغان
شغل :کارمند آموزش و پرورش
وضعیت تاهل :متاهل
مسئولیت :فرمانده گروهان پیاده
سن :۳۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۱/۰۹/۱۱
محل شهادت :عین خوش
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :اصابت ترکش خمپاره به پهلو

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا :امام آباد
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای روستای امام آباد

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

 

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علی اکبر علی نژاد فرزند یعقوب در تاریخ ۱۳۳۰/۰۱/۰۵ در روستای امام آباد شهرستان دامغان به دنیا آمد. پدرش به شغل شریف کشاورزی مشغول بود و با درآمد آن امرار معاش می کرد اما این کا ر به تنهایی نیازهای آن ها را برآورده نمی کرد و آن ها زندگی را به سختی می گذراندند.

شهید با وجود این مشکلات و سختی ها، انسانی پر تلاش و با اراده بود . او با جدیت تمام درس می خواند و به پدرش نیز کمک می کرد. او با این اراده و عزم راسخ توانست پله پله دوران تحصیلاتش را طی کند و وارد دانشگاه شود و مدرک کارشناسی خود را بگیرد. او قبل از اخذ مدرک لیسانس ، به کارهای مختلفی از جمله معلمی می پرداخت و با این همه تلاش و جدیت، انصافاً می توانست به مدارج بالاتر از این هم دست یابد. او وقتی مدرک کارشناسی خود را گرفت در دبیرستان تدریس  می کرد و دبیر آنجا بود.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی او به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد . در زمان جنگ تحمیلی او نیز مانند دیگر رادمردان ملت شریف ما، وظیفه ی خود می دانست که در این عرصه شرکت کند و بیگانگان را از وطن خود بیرون کند. او وقتی به جبهه رفت دو دختر به نام های زهرا و معصومه داشت او می رفت تا گل های زندگیش بتوانند در آرامش در این کشور زندگی کنند و هیچ بیگانه ای در کشور همیشه آباد و آزاد ما ایران باقی نماند.

او از طرف سپاه به جبهه و به منطقه ی عین خوش اعزام شد و سرانجام در تاریخ ۱۳۶۱/۰۹/۱۱ در این منطقه بر اثر اصابت ترکش به پهلو ، به درجه ی رفیع شهادت نایل گشت. پیکر مطهرش در روستای امام آباد در مزار عمومی به خاک سپرده شد.

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.