جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی اکبر تیموری

فرازی از وصیت نامه:
شهید علی اکبر تیموری

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علی اکبر تیموری
نام پدر :محمدتقی
تاریخ تولد :۱۳۴۶/۱۰/۲۵
محل تولد :امیریه
شغل :آزاد
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :تک تیرانداز
سن :۲۱ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۷/۱۱/۰۲
محل شهادت :جاده بیستون باختران
نام عملیات :پدافندی
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت :سانحه رانندگی

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای امیریه

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علی اکبر تیموری فرزند محمد تقی در  تاریخ ۱۳۴۶/۱۰/۲۵ در امیریه از توابع دامغان دیده به جهان گشود. پدر او انسانی شریف و زحمتکش بود و به شغل کشاورزی اشتغال داشت و از این طریق امرار معاش می کرد. علی اکبر دوران کودکی اش را در زادگاهش پشت سر گذاشت و در هفت سالگی وارد دبستان شد. او پس از اتمام دوره ابتدایی و راهنمایی وارد مقطع متوسطه شد و موفق به اخذ مدرک دیپلم گردید. بعد از گرفتن دیپلم به خدمت مقدس سربازی فرا خوانده شداین دوران با سال های جنگ تحمیلی عراق علیه کشورمان همزمان شده بود.

جنگی نابرابر و ناعادلانه که در شرایط حساسی به ایران تحمیل شد.در شرایطی که تحولی بزرگ در جامعه به وجود آمده بود و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به وقوع پیوسته بود.

اما از همان ابتدای جنگ باز هم مثل همان سال های پر التهاب انقلاب اسلامی ، ملت ما در صحنه حضور یافته و لباس رزم پوشیدند و یک بار دیگر قدرت و اقتدار ملتی مسلمان را به رخ جهانیان کشیدند.

شهید تیموری نیز در لباس مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران ، در لشکر ۱۶ زرهی قزوین به باختران اعزام گردید و او نیز همچون جوانان غیور کشورمان به تکلیف شرعی خود در قبال کشورش جامه ی عمل پوشانید.

او در تاریخ ۱۳۶۷/۱۱/۰۲ در باختران حین انجام ماموریت به قله رفیع شهادت دست یافت. پیکر پاک او در زادگاهش، امیریه در جوار دیگر یاران سفر کرده اش به خاک سپرده شد.

 

“راهش جاوید باد”

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.