جستجو در دایره المعارف شهدا

شهید علی اکبر براتی

فرازی از وصیت نامه:
شهید علی اکبر براتی

 

ویدئو کلیپ مربوطه
Loading the player...

مشخصات فردی

نام و نام خانوادگی :علی اکبر براتی
نام پدر :حسن
تاریخ تولد :۱۳۴۵/۱۰/۱۸
محل تولد :دامغان
شغل :دانشجو
وضعیت تاهل :مجرد
مسئولیت :بی سیم چی گروهان
سن :۲۰ سال
خانواده چند شهید :یک شهید

شناسنامه شهادت

تاریخ شهادت :۱۳۶۵/۱۰/۰۴
محل شهادت :شلمچه
نام عملیات :کربلای ۴
موضوع شهادت :جبهه
نحوه شهادت : 

شناسنامه تدفین

کشور :ایران
استان :سمنان
شهر :دامغان
روستا : 
تاریخ تدفین : 
گلزار :گلزار شهدای دامغان

نقشه محل تدفین

زندگی نامه شهید

“بسم رب الشهداءوالصدیقین”

شهید علی اکبر براتی فرزند حسن در تاریخ ۱۳۴۵/۱۰/۱۸ در شهرستان دامغان دیده به جهان گشود. پدرش انسانی شریف و زحمتکش بود و در اداره ی بهزیستی دامغان کار می کرد و از این راه امرار معاش می نمود و نیازهای خانواده را تامین می کرد. شهید پس از گذراندن دوران شیرین و پرشور کودکی، وارد دبستان شد. او از همان ابتدا علاقه ی زیادی به درس وتحصیل داشت و قصد داشت مدارج بالای تحصیلی را طی کرده و در این زمینه به مراتب بالایی برسد. او پس از گذراندن دوره ی راهنمایی و متوسطه موفق به اخذ دیپلم شد.

پس ار آن به خدمت مقدس سربازی رفت و مدت چهار ماه در این لباس به کشورش خدمت کرد ولی چون در دانشگاه پذیرفته شد بعداز این چهار ماه وارد دانشگاه شد.

او در رشته ی برق دانشگاه تهران پذیرفته شد و بالاخره پس از تلاش و جدیت بسیار به قسمتی از هدف خود رسید. وقتی در سال دوم دانشگاه مشغول به تحصیل بود،تصمیم گرفت به عضویت بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآید و در شرایط سختی که آن سال ها بر کشورمان حکمفرما بود به یاری ملت شریف ایران بشتابد.

ارتش عراق در سال ۱۳۵۹ کشورمان را مورد حملات وحشیانه خود قرار داده بود و این جنگ ناجوانمردانه هشت سال به طول انجامید. شهید ترابی تصمیم گرفت علاوه بر جنگیدن،در سنگر دانشگاه و تحصیل به جبهه های نبرد حق علیه باطل رفته و در سنگر حق و حقیقت در مقابل دشمن مزدور و اشغالگر نیز بجنگد و از خاک مقدس ایران پاسداری کند تا هیچ بیگانه ای چشم طمع به خاک همیشه آزاد و سربلند ایران نداشته باشد.

او پس از رشادت و دلاوری بسیار سرانجام در تاریخ ۱۳۶۵/۱۰/۰۴  در منطقه عملیاتی شلمچه، عملیات کربلای چهار، به شهادت رسید و پیکر پاکش مفقود گردید. باقی مانده پیکر مطهر این بسیجی دلاور  پس از چند سال در پی تفحص،  پیدا شد و در زادگاهش آرام گرفت.

                                                                                               

 “راهش جاوید باد”      

نظر خود را بگذارید

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.